Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az erdélyi magyarok mit...

Az erdélyi magyarok mit gondolnak Magyarországról?

Figyelt kérdés

Ez többek közt a székelyeknek szól ^^

De azt akarom meg tudni hogy a külföldön élő magyarok mit gondolnak a Magyarországon élő magyarokról és Magyarországról?


2011. szept. 17. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
ugyanazt mint a magyarok ausztriáról. nyugat....
2011. szept. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem hiszem :)

ÉN egyszer voltam Erdélyben (nagyon gyönyörű hely)

és ott más volt a vélemény mint amit te mondtál.Persze mindenki máshogy gondolkozik

Egyébként azért se adok neked igazat mert hiszen ők is magyarok.

2011. szept. 17. 15:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos,hogy nem lehet kollektivizálni a véleményüket,bizos ,hogy minimum két csoportra lehet osztni őket,akinek teljesen eltérő a véleméynük! Biztos,hogy senki nem fog pontos választ adni,aki kijelenti,hogy x-et vagy y-ont gondolnak ,az pedig biztos,hogy hazudik!!
2011. szept. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy megoszlanak a vélemények rólunk. Nincs kollektív gondolkodás sehol.



(Erdélyi->erdélyi, Székelyeknek->székelyeknek. Mellékneveket kisbetűvel írjuk.)

2011. szept. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

rejehv ment a minusz a marha válaszodért. Nyugi nem személyes, csak szívesen büntetem az ilyen hozzád hasonló mindenkit utáló és lenéző iqbajnokokat akik folyton megrontják ennek a szép hazának a lelkét.

Provokálj máshol kérlek.

Az erdélyiekben van egy sajnálatos csalódottság az anyaországgal szemben aminek meg kéne védenie őket, de magukra hagyta.

2011. szept. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%
"az erdélyikenek van egy sajátos csalódottság az anyaországgal szemben....."nem akarok tényleg provokatív lenni,de szánalmas eza szöveg! nekem minden erdélyi román! fogadják már el a határ mindkét oldalán. nem vagyunk az anyaország,románok és kész,romániához tartoznak.
2011. szept. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

"az erdélyikenek van egy sajátos csalódottság az anyaországgal szemben....."nem akarok tényleg provokatív lenni,de szánalmas eza szöveg! nekem minden erdélyi román! fogadják már el a határ mindkét oldalán. nem vagyunk az anyaország,románok és kész,romániához tartoznak.


Remélem egyszer néhány jól megtermett erdélyi magyar paraszt keze közé kerülsz hadd verjenek el a "románok"! Áruló! Szerinted ha ezt egy kinti magyar testvérünk olvassa, hogy esik neki és mit fog gondolni rólunk? A határ különben is csak egy piros vonal, a nemzet határai ma is az ezeréves határokig nyúlnak!

2011. szept. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"az erdélyikenek van egy sajátos csalódottság az anyaországgal szemben....."nem akarok tényleg provokatív lenni,de szánalmas eza szöveg! nekem minden erdélyi román! fogadják már el a határ mindkét oldalán. nem vagyunk az anyaország,románok és kész,romániához tartoznak."


Szerintem te cigány vagy. Egy magyra ember nem mond ilyet a népéről(ha te ki mész dolgozni Németországba akkor német vagy ?nem hinném)

2011. szept. 18. 17:13
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
nem vagyok akkor német,de ha német országba születtem volna akkor igen,német lennék. am meg kajak nem vagyok cigány
2011. szept. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg ilyen hülye vagy vagy csak teszed magad?:D

Az ember nemzetisége nem attól függ, hogy hova született, hanem attól, hogy minek vallja magát! Én Romániában születtem, de igenis magyar vagyok!

Nem szeretek általánosítani, nincs véleményem így az összes magyarországi magyarról együttvéve. Az viszont kifejezetten idegesít, hogy sokan azt hiszik mi nem vagyunk ugyanúgy magyarok, mint ők. (pl. olyanokat kérdeznek, hogy milyen nyelven gondolkodunk, álmodunk, beszélünk otthon.)Pedig szerintem mi sokkal inkább érezhetjük mit jelent magyarnak lenni, kiállni a magyarság mellett, megvédeni azt, mint a magyarországiak.


Sokan azt hiszik azért mert tőlünk nyugatra vannak mindjárt okosabbak, pedig az értékrendjük úgy felvan borulva, hogy csak na...a média...de ez már mástáltészta:D

2011. szept. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!