Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a panelházakró...

Mi a véleményed a panelházakról? Szerinted minden szociális igényt ki tud elégíteni?

Figyelt kérdés

Ugyebár a kommunizmus kedvenc épületei közé tartozik.

Én voltam már nem egyben ,de én azt nem nevezném élettérnek. (már bocsi tudom elég sokakat érint). Az meg egy másik kérdés ,hogy stabilitásukat tekintve "esik szét" rengeteg.


2011. jan. 25. 23:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
Nem.Soha nem költöznék panelba,se bérházba.Egy gyönyörű kertes háznál nincs jobb.
2011. jan. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
az építésénél sem a kényelem volt az elsődleges szempont, hanem hogy gyorsan lehessen sokat építeni belőle, mert sokra volt szükség elég rövid idő alatt. Értelemszerűen egy rendes lakásban (ne adj Isten házban) jobb lakni, mint betonfalak között, de ez általában nem választás kérdése.
2011. jan. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

Én 6 évig éltem panelházban, de semmi bajom nem volt vele.


Akik annyira kommunistáznak, azoknak nyilván fingjuk sincsen, hogy Nyugaton is több országban épültek panelházak pl. Svédország, Dánia, Nyugat-Németország, Hollandia, amik csak annyiban tértek el a komcsi panelektől, hogy nyugati berendezések voltak bennük. Természetesen most, hogy mi is tudunk vásárolni nyugati berendezéseket, és EU-s pénzből egy csomó panelt felujítottak, ez a különbség irreveláns lett.

2011. jan. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Én panelban lakok, hát van egy hangulata az biztos!

Az egyik szomszéd májat süt kanzsírban, egy másik odaégeti a fokhagymát, egy harmadik káposztát rohaszt, egy negyedik meg bagózik a wc-n sz*rás közben. És mi mindezt élvezzük. A felettünk lakó kutyájának ugatásáról, a mellettünk lakó dugásáról, illetve a lift másik oldaláról átszűrődő cigányzenéről nem is beszélve. De legalább van távfűtés, meg 40/20Mbit-es internet.

2011. jan. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Nekem egész pozitív a tapasztalatom. Mindig is kertes házban éltem, most egy bő éve panelozom. Nálunk szerencsére nem hallani a szomszédokat, max. néha, de egyáltalán nem annyira, hogy zavarjon. Az tény, hogy kicsi, és egy csomó mindenben meg van kötve az ember keze.

De most fiatal vagyok, annyira nem izgat, hol lakom, jelenleg az a fontos, hogy nem kell vele sokat foglalkozni, olcsó, és midnen közel van.

Ha babázni fogok, azt semmiképpen nem panelban szeretném. De a jelenlegi életvitelemhez tökéletesen megfelel. Nincs vele sok munka, nem kell sokat utazni, negyedóra alatt benn vagyok a munkahelyemen (Budapest!!). Egy fél tucat éjszakai járat áll meg a ház előtt, ha bulizni megyek, félórán belül hazaérek szinte bárhonnan.


Szóval attól függ a dolog, hogy az embernek épp milyenek az igényei. Egy pörgős, nagyvárosi életet élő fiatalnak szerintem tökéletes. Egy családnak már kevésbé.

2011. jan. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Én sokat laktam panlban és most is itt vagyok.

A közeli rokonok között van családiházas és társasházas is a külrészen.


Az a helyzet, hogy én még mindig panel párti vagyok.

Persze el tudnék képzelni, egy családi házat a városon belül, de az arany árban van.

Az ami árban (nagyságrendileg) közel panel, az pedig város közeli falu és az nagy szívás.

Persze ezerszer hallom csak 10-15 perc kocsival dumát, de eleget hallom azt is, hogy mennyi kötöttséget jelent az és kompromisszumot ennek ellenére.

Az úgy jó ha minden nagykorú családtagnak van kocsija, de még akkor se egál a kényelem.


Azért azt nehéz überelni, hogy bár panelban lakom a Tesco 25m, Posta 45m, Óvoda kettő is van 55m-45m, Bölcsöde 300m, Patika kettő is (este 8-ig nyitva) kb 120m, Zöldésges, húsbolt, kulcsmásoló, stb 100m belül, bevásárló központ mozival kb 800m.


Ami pl a rossz szomszédságot illeti azt társas házban és családi házban is kifoghat az ember.


Munka több a családi háznál.


Esztétikáról annyit, anno 2,5 milkát beleforgattunk a teljes átépítésbe (direkt olcsón vettünk leéltet), egy kis gipszkarton, kő burkolat, amerikai konyha és nagyon sok családi házat lepipál.


Minőségre pedig nem lehet általánosítani(és lám most falun is dőlnek össze házak).

Marhára függ, hogy mikor építették a panelt.

Nem is az elmúlt évek miatt számít hanem az építési technika miatt. Pl amit a 80-as években csináltak azok többnyire probléma mentesek.

Nálunk is van olyan évjáratú és fajtájú panel amit nem vennék meg.


Olyan is sokat dob a panel konfort érzeten, ha pl egy szinten csak két lakás van.


Szóval mindent összevetve ár/érték arányban még mindig a panelra szavazok, pedig vehettünk volna családi házat is valamelyik faluban, vagy társas házat a kertvárosban.

2011. jan. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Szerintetek egy 7 kerületi társasház mennyivel különb?30 éve lakom itt.Májszag,égett sütemény,ordibálás,f@ngás,kutyaugatás,gyerekhiszti itt ugyanúgy van,pedig a hires KIRÁLY utca.Semmivel sem különb mint egy panel.DE!Nem mindenkinek adatott meg a kertes ház gyönyörüsége.Itt viszont minden a szánkban van.Közért,piac,gyógyszertár,iskola,posta,és minden.
2011. jan. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
40%

Sosem laknék panelban. Kertes házban élek mióta az eszemet tudom. Talán egy pozitívum,ha panelban laksz, nem kell a kertet rendben tartanod:D

Unokatesóm családjával panelban él,és gyakran panaszkodik a szomszédokra stb.

2011. jan. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%

" a kommunizmus kedvenc épületei közé tartozik"


Ahhoz semmi köze! És hogy a fenébe gondolod hogy mekkora terület kellene ha mindenki földszintes házban lakna? Képtelenség!

2011. jan. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%

Én biztos, h nem tudnám elképzelni, h panelban lakjak, de egyéb társasházban sem, mert nem ezt szoktam meg, de alapvetően azért a célnak megfelel az is....különben meg tévedsz, h csak volt szoc. országokban építettek panelokat, nyugaton is alkalmazták ezt a technikát, persze nem ennyire tömegesen.

Mellesleg nem tudom, h ez miért politikai kérdés lenne...

2011. jan. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!