Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a panelházakró...

Mi a véleményed a panelházakról? Szerinted minden szociális igényt ki tud elégíteni?

Figyelt kérdés

Ugyebár a kommunizmus kedvenc épületei közé tartozik.

Én voltam már nem egyben ,de én azt nem nevezném élettérnek. (már bocsi tudom elég sokakat érint). Az meg egy másik kérdés ,hogy stabilitásukat tekintve "esik szét" rengeteg.


2011. jan. 25. 23:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%
jobb, mint a semmi...
2011. jan. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%

"Ugyebár a kommunizmus kedvenc épületei közé tartozik."


Ezért van tele paneltömbökkel Franciaország, Anglia, Svédország, Dánia és Németország.


"Én voltam már nem egyben ,de én azt nem nevezném élettérnek"


Mert biztos csak a "lakópark" az élettér :)))


Ami ugyanaz, mint a betonblokk, csak kisebb lakásokkal, és drágább.


Vagy a körfolyosós bérház a nyerő?


Kertes házban pedig nem lakhat mindenki, mert akkor az egész ország egyetlen hatalmas kertváros lenne, ami nemcsak a mezőgazdaságtól vonna el földterületet, hanem közlekedés, energiafelhasználás, légszennyezés stb. szempontjából egyaránt katasztrofális lenne.


A panelházak lekommunistázása egy ostoba előítélet, a penl leszólása egy buta sznob beidegződés.

2011. jan. 26. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
59%

"Ugyebár a kommunizmus kedvenc épületei közé tartozik"


Svájcban találták ki. Később pedig a SZU átvette.

Lassan már a sok hülye mindent kitalál, hogy szocizhasson egyet mi?:)

2011. jan. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Dániában találták fel, és nemcsak a SZU vette át, hanem a Föld kb. minden országa.
2011. jan. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
64%

valami nyomtatott újságban olvastam elméletileg a Svájcot (még az is lehet, hogy keverem Dániával, bár nem tartom valószínűnek)


viszont a neten egy darab leírást nem találom ami a szovjet idők előttről írnának. De azért majd utánajárok, de ha neked van forrásod, akkor örömmel fogadom.

2011. jan. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 BlackSword ***** válasza:
59%

Na most a panelek azért épültek, mert anno ki volt adva parancsba, hogy idén "X" számú lakást kell építeni... És olyan nagyságrendű volt a szám, hogy másra nem is volt idő... Ez nem úgy politika, ahogy sokan képzelik, hanem úgy, hogy muszály... Rendesen kellett a tervet tartani, mert jött a bünti...

És megint kiderül, hogy a panel hasznos, mert megannyi építésznek, statikusnak ad ma is munkát, és fog is, mert előbb-utóbb le kell majd bontani ezeket az épületeket, és újat kell építeni... Mert egyszer ugye a 10-es vas is elrohad... Akkor majd jönnek az új építészek és a monolit vázas épületek...De addig jók lesznek ezek is, mert ekez alkották a lakásmennyiség stabil gerincét...

2011. jan. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

nem szeretem őket, de jobb, mint az utcán...

szociális igény?

ha van benne víz, villany, fürdőszoba, gáz, fűtés, szobák, falak, ablak, esetleg erkély, akkor igen!

2011. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
88%

szeretek panelban élni, szerintem semmivel sem rosszabb mint egy ma oly divatos lakópark vagy sorház.

ha csendet akarsz, költözz tanyára.

elegem van a sznoboskodó emberekből, akik lenéznek egyeseket csak mert panelban laknak, urambocsá szeretik is.

igen, engem az építészet ezen szegmense is lenyűgöz.


mondjuk vegyünk egy csóri kisnyugdíjast, aki egyedül van. szerintem sokkal jobban érzi magát egy panelban mint egy kis viskóban a város szélén, ahol még félhet is, hogy mikor törnek be hozzá a kedvenc kisebbségi honfitársaink...

2011. jan. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
63%

Hát minden szociális igényt nem tud kielégíteni.


Én a magam részéről szívesen beköltöznék panelba, amíg egyetemre járok, amolyan koli-pótlékként. Annál azért még ez is jobb. De hosszútávon nem tudom elképzelni benne az életemet.

2011. jan. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
82%
Én szeretek panelban élni,és 500 méteres körzetben van több kocsma,interspar,benzinkút,maszek bolt,gyógyszertár,és 2 percre van a közlekedési csomópontja a városomnak.
2011. jan. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!