Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » 90%-os utazási kedvezményre...

90%-os utazási kedvezményre feljogosító kártyával rendelkező személyt kísérhet-e 18 év alatti (16 éves) személy?

Figyelt kérdés

Az egyik barátomnak (18 éves) van egy Hatósági Igazolványa, amelyet igénybe tud venni, ha utazik a MÁV-val, Volánnal. 90% kedvezményt kap a jegyére. A kártya hátoldalára van írva, hogy egy kísérőt vihet magával ugyan így, 90% kedvezménnyel.


18 év alatti személy is kísérheti hivatalosan?

16 éves vagyok.


2011. febr. 6. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, a 15 éves húgom utazott így.
2011. febr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, én is szoktam így utazni.
2011. febr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Ohh, már megint lehet hamisítani azt a csodakártyát?
2011. febr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy hamisítják? Sajnos nagyon is előfordulhat, hogy tényleg szüksége van rá..nem kell mindenben a rosszat keresni egyből.


első voltam

2011. febr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hivatalosan csak 18 éves kor alatt lehet kísérő és a kísérőnek pedig 18-nak kéne lennie. De erre nem nagyon figyelnek.
2011. febr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Ilyen hatósági igazolványt sérült (érzékszervi fogyatékos, mozgáskorlátozott stb.) emberek kapnak, kortól függetlenül, én például a látássérült nagymamámat rendszeresen kísérem a vonaton, 90%-os jeggyel mehetek, és kiskorúként ugyanúgy megtettem, hisz 15 évesen is tudom segíteni őt a tájékozódásban. Utánanéztünk, ez szabályos.
2011. febr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nem, nem hamisítvány! A barátomnak jogosan van ilyen kártyája.

2011. febr. 6. 18:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az emberek 90%-ának hamis ez a kártyája, és visszaélni ezzel a "kedvezménnyel" gerinctelen dolog. Sőt van ismerősöm, aki nem kaphatott ilyen kártyát, pedig szüksége lett volna rá.
2011. febr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!