Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy kell számlaképes vállalko...

Hogy kell számlaképes vállalkozónak lenni?

Figyelt kérdés
Jelenleg álláskereső vagyok.Egy állás hírdetésre jelentkeztem,divatcéghez,eladónak.A tulaj feltétele,hogy számlaképes vállalkozó legyek,és beosztottként kell dolgozni.Én még soha nem voltam vállalkozó,és azt gondoltam,akkor leszek az,ha nyitok valamit,vagy ilyemi.Légyszi egy kis felvilágosítást ezzel a dologgal kapcsolatban adjatok.Mert úgy tűnik,hiányos a tájékozottságom.:(Köszi.
2011. febr. 10. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:

A te esetedet nevezik kényszervállalkozónak, hivatalosan egyéni vállalkozónak. Nem kell céget alapítanod, csak vállalkozóként kell regisztráltatnod magad, ami egyúttal azt is jelenti, hogy ezután saját magad után kell, hogy fizesd az adódat, ha van bevételed, ha nincs, és minden hónapban könyvelést kell készítened/készíttetned. Viszont rengeteg dolgot leírhatsz majd az adódból, amire bizonyíthatóan szükséged van a munkádhoz.


Keress rá, hogy mi a jogi menete annak, hogy egyéni vállalkozó lehess, de azért javaslom, előtte gondold át még egyszer, mert nem biztos, hogy jól jársz.

2011. febr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez 2008-as írás, de találsz benne hasznos infókat. A járulékok azóta változtak valamelyest, erről könyvelő tud bővebben felvilágosítani.

[link]

2011. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
véletlenül nem biztosítóhoz jelentkeztél?
2011. febr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!