Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyaroknak vagy a lengyelek...

Külföldi kérdése:

A magyaroknak vagy a lengyeleknek volt rosszabb sorsuk a történelem folyamán?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 16:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Azért a lengyeleknek mostanság sokkal jobb, mert a II. VH után egy egységes társadalom jött létre. A nácik gondoskodtak a cigányokról meg a zsidókról, az oroszok meg a németekről.
2011. febr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"vagy éppen van egy akkora, hogy dúsgazdag lehetsz belőle."


Mert Oroszország aztán olyan dúsgazdag, hogy csak na.

2011. febr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Valamiért az idejáró tinik azt hiszik, hogy Oroszország az valami hiper-szuper-giga hatalom. Sok tankja van, na bumm. Észak-Koreának is elég sok van, mégsem irigylésre méltó. Éppen azzal a csomó ásványkinccsel elérték, hogy kb akkora az egy főre eső GDP-je, mint Mo.-nak. Az olajbevételekből csináltak két kirakatvárost, Moszkva és Szentpétervár eléggé ki van pofásítva (kb. 8 és 5 millióan lakják ezeket a városokat) az ország többi része viszont olyan, mint egy nyomortelep.

Az orosz politikusok maguk is beismerték, hogy a nyersanyagok eladásából befolyt összegek elköltése igen nagy gondot jelent számukra, mert Oroszországban nem érdemes elkölteni. Nincs kibe befektetni, mert egy elöregedő, a demográfiai összeomlás szélén álló országról van szó, ahol alig vannak fiatalok, kb. 40 millió alkoholista él az országban és a többség a homo sovjeticus típusába tartozik, semmi kezdeményezőkészség nincs bennük, mindent az államtól várnak. Ezt azt hiszem maga Putyin nyilatkozta.

Területileg nagy, de éppen Oroszország mutatja, hogy gazdaságilag csak azok a térségek tudnak fejlődni, ahol elég nagy a népsűrűség. A népességszám sem valami impozáns: jelenleg a 8., ami nem sokkal több, mint amennyien Jáva szigetén élnek, és míg Oroszország lakossága rohamosan csökken, addig a nyomában járóké rohamléptékben nő (pl.: Mexikó, Nigéria). 2050-re még Törökország is le fogja előzni.

[link]


És hiába akkora, amekkora, a GDP-je elég szerény, csak a 12., pl. Kanadáé, Brazíliáé vagy Spanyolországé is több, és ebből a szempontból is lejjebb fog csúszni:

[link]

Túl sokan bedőlnek itt a posztszovjet propagandának.

2011. febr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Engem is mindig meglep az emberek világlátása, ami sokszor köszönőviszonyban sincs a valósággal. Csak arra tudok gondolni, hogy a Jobbik teletömte a fejüket a nagy orosz gazdasággal, hogy az milyen jó lesz nekünk.
2011. febr. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

22:15


Nem tudom, én komolyan nem tudom. Ha ennyire erős lenne a Jobbik propagandája, akkor miért nem ők nyerték meg 2/3-dal a választásokat?


Szerintem talán az Amerika-ellenesség miatt szeretik ennyire, azt meg azért utálják, mert irigyek, meg mert kötelező az angol nyelv. (De általában pont az ilyen emberek nézik a hollywoodi sz.rságokat.)

De ezt csak úgy mondom, igazán nem tudom mi az oka, pedig ez tényleg érdekelne.

2011. febr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

a 20.12-es nél van a nagy igazság!

ez annyira igaz, hogy azt el sem lehet mondani, én ismerem lengyelországot és ez egy nagyon jó és igaz gondolat

2011. febr. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

utsó vok: Lengyelországban nincsenek cigányok se zsidók sem egyéb eu-s népek

szinte mindenki fehér, egyszerű származású ( tehát paraszt vagy munkás elődjei voltak) római katolikus ember

nagyon kevés ruszki tagköztárasaságokból érkező bevándorló azért van

de ettől függetlenül Lengyelország nagyon szegény még mindig

amit a kérdező kérdez azt nem tudom, amit én írtam az arra válasz amerre elkanyarodott ez a téma

2011. febr. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Márpedig ahol nincsenek cigányok ott nagyobb a közbiztonság.
2011. febr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!