Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Történelem órára a következőt...

Történelem órára a következőt kell összehasonlítanunk: politikai propaganda és a valóság kapcsolata. Nem igazán tudom hogy kezdjek hozzá, ötleteim sincsenek nagyon. Miket írjak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a fidesz választás előtti kampányait, majd nézd meg mi van most. A kettő közötti hatalmas különbségről írj valamit.
2011. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Tanártól függ. Ha olyan, nyugodtan szidd 7 lapon keresztül a zsidókat.
2011. okt. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Írhatsz a cigányokról is.

A propaganda folyton azt sujkolja, hogy ők Magyarország mintapolgárai, miközben az undorító, rassziszta magyar lakosság mindenféle ok nélkül ott próbál keresztbe tenni szegényeknek, ahol csak tud, amitől ugye a valóság nagyon, de nagyon messze áll.

2011. okt. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Meg irhatsz a büdös nácikról is, akiknek az sem elég, hogy kormányon vannak, még koncepciós perek is kellenek, hogy eltereljék a figyelmet az országos nyomorról.

Amúgy első válaszoló megírta mit kell feldolgozni, persze ha a tanár nyuszi, vagy fasiszta, akkor ne ezt a korszakot válaszd.

2011. okt. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

"Meg irhatsz a büdös nácikról is, akiknek az sem elég, hogy kormányon vannak, még koncepciós perek is kellenek, hogy eltereljék a figyelmet az országos nyomorról."


Igen, Magyarországon a büdös nácik miatt van most is nyomor, igazad van.

2011. okt. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A választott tantárgyam érettsigin(én régi rendszerű vagyok az utolsó évfolyam) Média és film történet volt, ott a vizsgán pont a propagandát húztam.Jó lenne ha meglenne a jegyzetem, de nincs, úgyhogy fejből próbálom összeszedni mi volt a tétel.(csillagos ötöst kaptam:)

Csak egy gyors, tőmondatos felépítésben.

-Először is egy definícióval kezdenék(neten megtalálod-ott látni fogod, nemcsak a politikai propaganda létezik, hanem más területei is vann, pusztán az a leggyakoribb)

-Aztán belecsapnék a történetébe, de ennek nem kell túl hosszúnak lennie, pusztán nagyon jól összeszedettnek.


-Igazi erős mai értelemben vett propagandáról ténylegesen Hitlertől beszélhetünk.Első körben azonban ehhez gyorsan hozzá is tenném, hoyg nem véletlen.A televízió és rádió és széles körű elterjedése/megjelenése a század e környékére datálható.Tehát már van hozzá ESZKÖZ(ez nagyon fontos, ezeknek a csatornáknak sokkal nagyobb hatása van mint az írott sajtónak.)


-Hitler kegyenceként Leni Riefenstahl nevét nem lehet kifelejteni a propaganda alapjaiból, ő rendezhette az 1934-es nürnbergi náci seregszemlét, Az akarat diadala címmel, majd az 1938-as Berlini Olimpia dokumentum-reklámfilmjeit.Ezekben megjelenik a fürer alulról való felvételezése, ami nagyítja, és a tömeg felvételek nagyon sikeresek.Leni egyébként betegesen vonzódik a széphez, ezért uttörője a retusálásnak, a politikusokat is megszépíti, így sokkal idealistább képet festenek.


-kiemelném Pulitzert, akinek a tevékenysége miatt(lapmágnásként spanyolellenes demagógot nyomatott lapjaiban)kitört az amcsi-spanyol háború.


-ha egy termék, tevékenység, szolgáltatás propagandájáról beszélünk, akkor valójában menedzsment jön létre a termékért.Ezek olyan a valóságtól elrugaszkodott nagyívű állításokat tesznek egy termék eladásáért népszerűsítésért, hoyg kénytelenek voltak külön törvénnyel szabályozni itthon és külföldön.Ez a reklámtörvény(1997.LVIII. törvény a gazdasági reklámtevékenységről-ez a törvény teljesen eu kompatibilis egyébként)Már nem lehet olyan kijelentéseket tenni pl. a világ legjobb söre(mert nem tudja bizonyítani), de azt már mondhatja, hoyg valószínüleg a világ legjobb söre(szubjektív kijelntés)vagyis büntetni csak azért lehet, ha objektív állítást tesz és annak valóságtartalma nem deríthető ki, vagy nem igaz.

VAGYIS--szolgáltatások és termékek esetében megjelent az igény a szabályozásra, hoyg a propagandát valamilyen keretek közé szorítsák, amelyet a GVH(Gazdasági Versenyhivatal) hivatott felügyelni, de bár eredményes a testület, így sem sikerül felderíteni valamennyi hamis állítást.Itt egyébként működik a fogyasztói bejelentés.


-A politikai propaganda már más.Érdekes módon míg egy termék menedzsmentjében büntethető a valótlan állítás, addig a pártok semmilyen büntetőjogi vagy poltikai felelősséggel nem tartoznak a "saját reklámjukban" elhangzottakért.

A politikai propaganda egyik kevésbé látható része a lobbi.Magyarországon ez még sokkal inkább háttérharc mint pl az USA-ban(bár ennek szabályozására már született itthon is törvény, ha jól emlékszem, 2005-2006 környékén)ott sokkal nagyobb nyílvánosságot kap.Pl a zöldek lobbijaEzek között persze nem kérdés, borítékolható annak a győzelme amelyik gazdaságilag megtérülőbb.


-a politikai propaganda ma már nem különös, hanem szerves része a pártoknak és kormányoknak, egészen hihetetlen területeken is megjelenik(pl. az iraki háború idején az akkori divat egyik csúcsszárnya volt, hoyg újra behozták a millitary mintát-ez rejtett propaganda volt)A kormányok, pártok külön osztályokat foglalkoztatnak akik a sajtóért és kommunkiáciért felelnek.Sikeres programok elbukhatnak és sikertelenek népszerűek lehet helyes és helytelen kommunikáció mellett.


-a propaganda létezése egész szakmákat/foglalkozásokat hozott létre----kommunikáció szakok, mendezser szakok.


-Összegezve a propaganda lényege, pont az, hoyg a termék, párt, politika, szolgáltatás, tevékenység csak részben feleljen meg a valóságnak, de így is a legkeresettebb legyen.A propaganda PR, nem az igazolható valóságtartalom a lényeg, hanem az hogy olyan sikeresen működjön, hoyg bár az ember szinte biztosra veszi, hogy nem nyújthat neki többet a termék/szolgáltatás/párt, mint a másik(azonos összetételű, vagy hasonló)de valamilyen életérzésbeli különbség miatt-amit a propaganda kialakított-ezt válassza.Szóval a valóság és propaganda nem hoyg különbözőek, de inkább ellentétpárok helyes, mert a lényeg egy dolog olyan illúziókkal történő köntösbe bújtatása, hoyg az a lehető legjobb legyen.


Hú, biztos sokat írtam, lehet terjengős lett, bocs, de elkezdtem írni, és belelndültem.A fentiek egy régi tételem emlékmaradványai, és azok a gondolatok amiket én írnék.Jó munkát, remélem jó dolgozatod lesz!!!

2011. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Edward Bernays. Public Relations. Találta ki, hogyan lehet demokratikus országokban alkalmazni a propagandát. Róla írj, tanárod hálás lesz érte, hogy nem megint Hitler meg Sztálin propagandáit kell végighallgatnia.
2011. okt. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!