Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hol találhatók azok a statiszt...

Hol találhatók azok a statisztikák, amelyek szerint a romák nem járnak el szavazni?

Figyelt kérdés

Többen ezzel érveltek, h nyugi nincs gond ezzel az új mindengyerekutánpluszszavazati joggal, mert hogy igaz h első ránézésre a cigókat próbálják vele felhasználni, de valójában azok nem járnak szavazni.

Sőt egyesek szerint ez így is marad, tehát biztos nem lesz kihasználva.

Az meg más tészta, h mindenhol azt hallom illetve saját településemen látom is, h pont ez megy.

Adnak nekik egy rekesz sört aztán már el is van döntve, h kire szavaznak.

De a lényeg (ha egyáltalán van ilyen) hol található ez a stati?


2011. febr. 17. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


(Választókerületi eredményeknél vannak részvételi adatok)


Néhány legalacsonyabb a 2010-es országgyülési választásokból:

Salgótarján 45%

Jászberény 43%

Szolnok 44%

Kunszentmárton 38%

Heves 40%

Miskolc 45-50%

Ózd 40%

Sajószentpéter 42%

Budapest X. ker 44%

Bp VIII. ker 43%


Ezzel szemben

Bp I. ker 76%

Bp II. ker 78%

Bp V. ker 73%

Győr 63-67%

Tata 64%

Dunakeszi 69%


Ezek nem a legalacsonyabb/legmagasabb arányok. De amelyik települések környékén az átlagnál nagyobb számban élnek romák, ott alacsonyabb a részvételi arány, és igen magas (20% fölötti) a Jobbik részesedése. Namost valószinűleg nem a romák szavaztak a Jobbikra... Természetesen fogsz találni olyan magas részvételi aránnyal rendelkező helyeket, ahol romák nagy számban laknak, és olyan alacsony részvételű helyeket ahol nem nagyon laknak, de nem ez a tendencia.

2011. febr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez most neked, h jött ki?


Vegyük Miskolcot alapul.


Laknak mondjuk 200ezren,abból legyenek mondjuk 50ezer szavazó.

Abból 20% Jobbikos tehát, 10000ren szavaztak a Jobbikra.

És?? maradék 40000 emberrel mi van? honnan veszed, h nagyon alacsony köztük a romák száma?

2011. febr. 17. 16:32
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
egy dolog, hogy a cigányok is egyenlőbben lennének emiatt, de ha nem is lenne igaz, akkor se legyen nálam egyenlőbb senki csak azért, mert gyereke van.
2011. febr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

" Namost valószinűleg nem a romák szavaztak a Jobbikra..."


Erősen kétlem, hogy identitás alapján be lehetne határolni ki mire szavaz, mint ahogyan kor vagy végzettség alapján sem lehet.

2011. febr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17:08: Általában nem is, de a Jobbikra cigány tuti, hogy nem szavaz, nem normális aki ebben kételkedik.
2011. febr. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

ez a kérdés is a cigányokra irányul. Véleményem a kérdéseddel kapcsolatban , nincs olyan élet ami fölösleges leges lenne a földön, ezt nem én mondtam hanem Orbán Viktor a jobbik elnökének... Amikor a jobbik azt hozta fel a parlamentben hogy az a legnagyobb gond az országban hogy a cigányok gyerek gyárak (vagy valami ilyesmit)


Én annyit tudok mondani, a jobbiknak, hogy kedves jobbik a Hitler korszaknak már vége van, rossz időben születettek kedves barátaim... Ha ti úgy vélitek hogy van fölösleges élet a földön, akkor véleményem szerint az a ti életetek!.


Én csak azt nem értem, hogy a cigányság egy faj, ami magyar állampolgár... Ezt meg kell érteni, nem értem azokat az embereket akik a cigány szót használják, mire akarnak ezzel kilyukadni?


Igaz az, hogy a cigányságban szegény emberek vannak, azt is tudni kell, hogy sok cigány tanulatlan, de azt is tudni kell a cigányoknál és ezt tapasztaltam is, hogy a cigány ember jobban dolgozik mint a magyar. A cigányok ott vannak mindenhol a világ összes részén, úgy ahogyan a zsidók is, annyi benne a gond hogy a cigányokon látszik, hogy cigány de a zsidókon nehezebb megítélni, hogy zsidó-e vagy sem...


Az hogy ez a törvény mennyiben segít a cigányoknak , lehet hogy sokban, hogy így most felhoztad, ezzel akár szavazási többségekben is lehetnek a cigány politikusok iránt, ahogy eddig Amerikában még nem volt fekete elnök, most van, lehet országunkban is cigány elnök lesz...

2011. febr. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Első hallásra nekem is furcsa volt ez az új javaslat. De aztán belegondoltam, hogy az ifjúság érdekeit ki képviseli a választásokon? Mindig csak a nyugdíjasoknak ígérgetnek és ez el is dönti nagyjából a választást. Ezentúl legalább a kiskorúak érdekét is nézi majd valaki, oda is ígérnek legalább valamit. (más kérdés, hogy majd mi valósul meg belőle)
2011. febr. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

17:08


"Erősen kétlem, hogy identitás alapján be lehetne határolni ki mire szavaz, mint ahogyan kor vagy végzettség alapján sem lehet."


Lehet, hogy erősen kétled, de attól még tény, hogy szociális helyzet, lakóhely, életkor, végzettség, néhány kulturális identitáskérdés stb. alapján nagy valószínűséggel bejósolható, hogy ki kire szavaz.

2011. febr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtetted hozzátenni, h a cigány nem csak tanulatlan hanem egy primitiv állat:)

Én csak olyat ismerek aki börtöntöltelék:)

Ezt meg nem tudom honnan szeded,h jobban dolgoznak mint a magyarok, esetleg a bűnözésben jobbak!

MOndjuk valszeg te is cigó vagy:)


De végülis a lényeg, h msot már nagyon úgy néz ki h ez csak rizsa hogy a cigók nem járnak el szavazni:D

Az első csak vakerált, próbált okosnak tűnni:)

2011. febr. 18. 11:20
 10/11 anonim ***** válasza:

11:20


"Ezt meg nem tudom honnan szeded,h jobban dolgoznak mint a magyarok, esetleg a bűnözésben jobbak!"


Voltál már építkezésen, konzervgyárban, gyümölcsösben gyümölcsszedés idején? Megnézted, milyen bőrszínű emberek dolgoznak ilyen helyeken?


Nem dolgoznak jobban, mint a magyarok, viszont rosszabbul sem, és elvégeznek olyan munkákat is, amelyeket egy magyar nem végezne el, inkább éhenhal.

2011. febr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!