Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miben nyilvánul meg az autonóm...

Pro Patria kérdése:

Miben nyilvánul meg az autonómia? Saját pénz, fegyveres erő, törvények, kormány?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez a cél. A hozzá vezető út a kultúrális autonómiával kezdődik és néha itt is végződhet, de folytatódhat tovább is a teljes területi és közigazgatási autonómiáig. Ha már pénz és a hadsereg is elválik, az már nem autonómia hanem függetlenné válás (elszakadás).
2011. febr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A törvények úgy, hogy az állam alkotmányába nem ütközhetnek.
2011. febr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor milyen kiváltságai vannak egy autonóm területnek? Mert sokszor hallani, hogy "Kína autonóm tartománya" vagy "Az Orosz Föderáció egyik autonóm területén", stb.
2011. febr. 19. 22:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Relatív fogalom. Az államtól való részleges függetlenséget takar. A saját pénz és a saját fegyveres erő tipikusan nem tartozik bele, a saját parlament és kormány általában igen. Minden esetben egyedileg van szabályozva, hogy mennyire járhat külön úton az államtól. Például, ha Erdély és Partium egy része autonómiát kapna, teljesen normális megoldás lenne, ha a román és magyar nyelvet egyenrangú hivatalos nyelvnek tekintenék mind az oktatás, mind a közigazgatás területén, de saját hadseregnek semmi értelme nem lenne, és a román útlevél is teljesen rendben van. A különböző népek remekül együtt tudnak élni, ha nem akarják kívülről kijátszani egyiket a másik ellen.
2011. febr. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem teljesen értem ezt az útleveles dolgot. Úgy érted, hogy csak útlevéllel lehetne belépni románoknak pl: Székelyföldre?
2011. febr. 20. 01:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem. Amit írtam, azt jelenti, hogy teljesen rendben lenne, hogy pl. a Romániához az autonóm Székelyföld polgárainak nem Székelyföld, hanem a Román köztársaság állít ki útlevelet. Hihetetlen konspirációt szőttél a semmiből.


Vannak olyan politikai képződmények, amelyek állítanak ki útlevelet, mások nem. Semmi egyebet nem értettem alatta, mint hogy úgy gondolom, hogy az autonómiába tipikusan nem kell beletartoznia az útlevélkiadásnak, de éppen bele is tartozhat.


Egy elég partikuláris része volt ez az iménti válaszomnak. Akartam pár példát írni arra is, hogy tipikusan mi tartozik bele, és arra is, hogy mi nem. Többek között ez is eszembejutott.

2011. febr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
minden rossz szándék vagy félremagyarázás nélkül kérdeztem, mivel fél kettő táján már nemigen fogott:)
2011. febr. 20. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!