Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Németország vagy az USA a...

Németország vagy az USA a legjobb ország, vagy valamelyik másik?

Figyelt kérdés
Értsd legerősebb, legszebb, legmagasabb életszínvonalú, legkultúráltabb, legkreatívabb stb. együttvéve.
2011. febr. 26. 12:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
45%
Én is ezerszer inkább laknék Angliában, mint a számomra sterilnek tűnő németeknél vagy a kultúrálatlan amerikaiaknál.
2011. febr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
66%
Én már nagyon régóta valamiért húzok Németországhoz. Egy európai számára szerintem sokkal inkább vonzó egy európai nagyhatalom, mint egy amerikai. És Németország alapból sokkal jobban hasonlít Magyarországhoz, mint bármely másik gazdag ország. Szerintem Németország egy jó hely, csodálatos a kultúrája, és az életszínvonal is igencsak magas. És valóban, az utóbbi időben egész Európát ő tartja el. :S
2011. febr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
47%

"Én már nagyon régóta valamiért húzok Németországhoz."


Németország azért nagy kedvence egyeseknek, mert mindig minden tiszta, rendezett és modern.


Ez viszont csak egyfajta, szerintem egyébként elég egyszerű és egyoldalú ízlés.


Anglia, megjelenését tekintve, sem nem tiszta, sem nem rendezett, sem nem modern például. És semmivel sem "fejletlenebb" Németországnál, egyszerűen csak lazább népek lakják. Ugyanez a helyzet Olaszországgal.


Túl kellene szerintem lépni azon a sztereotípián, hogy a civilizáció netovábbja az, hogy egy cigarettacsikk sincs az utcán. A tisztaság is érték, de nem az egyetlen érték. Jó, ha valaki szereti a rendet, de a karótnyelt, anyagias, rendmániás emberek nem feltétlenül a fejlődés csúcsai.

2011. febr. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
58%
Ha kulturált, magas életszínvonalú országot keresel, akkor válaszom: Norvégia, és Svédország.
2011. febr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 fegyvernepper ***** válasza:
66%
Utolsó: Ide sorolhatjuk még nyugodtan Finnországot is.
2011. márc. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
47%
spanyolorszag volt es maig is o a legjobb,mindenben! :)
2011. márc. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
58%

15:07

áruld már el nekem, hogy az angolok mióta lazák? a németek (főleg délen és Berlinben) sokkal de sokkal lazábbak mint a flegma és sznob angolok.

2011. márc. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
58%

Hát, Japán kreativitása sok mindenben a Kínával való érintkezés is segítette.:)Szerintem ilyet, hogy laza vagy nem laza, nem mondhatunk, mert nem egyformák sehol az emberek. Gazdaságilag az USA, de jó életszínvonalban Svájc, Kanada, az Észak-Európai országokra szavaznék, de Japánban is nagyon jó az életszínvonal.

Kúltúrálisan én is Olaszországra, Franciaországra, és Németországra voksolok.

2012. jan. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
66%
Az USA a legerősebb ország az egész Földgömbön.Az USÁ-nak sokkal nagyobb a területe, a katonai ereje a gazdasága, és sokkal többen tanulnak angolul, mint németül.Németország Európában jelentős hatalom, az USA pedig az egész világon.
2012. máj. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy az USA-nak nincs kultúrája? Aki ezt gondolja az nagyon el van tájolva és egyoldalúan értelmezi a kultúra fogalmát. Amikor kultúráról van szó, sokan az európai kultúrából indulnak ki, pedig nemcsak az létezik. Ha megnézzük például az araboknak, a kínaiaknak és az indiaiaknak is teljesen más a kultúrájuk, mint az európai. Ugyanez igaz Amerikánál. Van nekik is kultúrájuk, csak másabb és sokkal fiatalabb. De ők is ugyanúgy ápolják a hagyományaikat, sőt! És sokkal jobban tisztelik ott a kultúrális elemeket, mint itt. Ott egy Hálaadásnak ott egy abszolút mélyreható kultusza van. Bár nálunk lenne olyan minden Március 15. vagy Augusztus 20. mint ott egy Hálaadás vagy egy Függetlenség nap. Egyébként meg az USA a világ legbefolyásosabb országa kulturálisan.
2022. dec. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!