Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Németország vagy az USA a...

Németország vagy az USA a legjobb ország, vagy valamelyik másik?

Figyelt kérdés
Értsd legerősebb, legszebb, legmagasabb életszínvonalú, legkultúráltabb, legkreatívabb stb. együttvéve.
2011. febr. 26. 12:28
1 2
 1/20 anonim válasza:
88%

Ez érdekes kérdés!

Gazdaságilag az Usa-ban több a lehetőség,de ezzel szemben meg gyakorlatilag nyílt titok,hogy Németország tartja el főleg,Európát!

Már évek óta sokkal több pénzt adnak a közösbe(Unió),mint akármelyik másik állam.

Persze vannak nála is gazdagabbak,pl:Svájc,Monaco,Dánia,ha arányaiban nézzük az országokat,mind a háromban jobb az életszínvonal.

Szerintem minden kontinensnek megvan az egyeduralkodója.

Meg sokféleképpen lehetne összehasonlítani az országokat.

Viszont összeségében az Usa majd mindenben jobb,mint Németország.

2011. febr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%

Az USA a legerősebb.

Hogy melyik a legszebb, az szubjektív.

Az USA-ban magasabb az életszínvonal.

A kultúráltság megint csak egy mérhetetlen dolog, ahogy a kreatívság is.

2011. febr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 fegyvernepper ***** válasza:
38%
Viszont összeségében az Usa majd mindenben jobb,mint Németország.- Én ezt igy nem tartom helyesnek... Kulturális szempontból meg főleg nem...
2011. febr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem ilyen szuperország nagyon nincs, csak jó országok vannak.

Az USA a legerősebb, de kultúrája nagyon nincs neki.

Az európai országok mindegyike és a távol-keleti országok bírnak a legmagasabb kultúrával, viszont gazdaságilag és katonailag nagyon ingadozó teljesítményt mutatnak. Számomra Európában a leginkább kulturális ország az Olaszország, de azért ott vannak rendesen anyagi gondok.

Életszínvonal szerintem EU-ban Luxemburgban a legmagasabb, de hát ez csak kis ország.

Kreatív: hát szerintem a japánok eléggé kreatívnak számítanak.

Innen is látszik, hogy nincs egy ország, amire mindent rá lehetne erőltetni, de ha minden összeadjuk, akkor talán a legkiemelkedőbb, az egyik kedvenc országom: Japán. Európára is mondjunk példát: Finnország. Ez egy élhető ország. De kultúrában olaszok verik őket.

2011. febr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Számomra talán az USA a legszebb, legjobb életszínvonalú stb., de a németet mint népet jobbnak tartom.
2011. febr. 26. 12:52
 6/20 anonim ***** válasza:
57%
Norvégia.
2011. febr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%
Eggyértelműen kanada.
2011. febr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ezek is jók. Olyanok, mint Kanada, Svájc, USA, Németo., Japán, Olaszo., skandináv országok, Nagy-Britannia...
2011. febr. 26. 13:32
 9/20 anonim válasza:
2011. febr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Mi az, hogy "jó ország"?


Az USA-ban pl. biztosan nem laknék, Németország is ellenszenves, bár nem annyira.


Anglia és Franciaország valamivel szimpatikusabb, ha már mindenáron nyugati országot kell mondani.

2011. febr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!