Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a meg bízásomat alapos...

Ha a meg bízásomat alapos indokolás nélkül megszüntették s ez károkat okozott, van e esélyem peres eljárásban? Ha egy Pártból Jogerős Fegyelmi határozat nélküli kizárásról érdemes e pereskedni ez ügyben?

Figyelt kérdés
Mint Párt tagnak egy Megyei Közgyűlésben havi tisztelet díj ellenében voltak megbízásaim. Előbb a Pártból kizártak jogerős fegyelmi Határozat nélkül, majd a Megyei Közgyűlésben a tisztségem is megszűnt indokolás nélkül, azt sejtem hogy ez jogellenes eljárás volt a Megyei elnök részéről mivel megromlott a viszonyunk, de a kártérítést kitől kell kérnem? A Megyei elnök az az Országosan bejegyzett Pártot kellene perelnem, a Közgyűlésből való tisztségem megszüntetése ügyében a Megyei Közgyűlést kellene perelnem? Mind a két tisztségem megszűnését a Párt Megyei elnöke önhatalmúlag tette. Milyen jogi megoldások lehetnek ez ügyben? Csak megjegyzem hogy az MDF-böl kizárt tagoknak is a Fővárosi bíróság fejenként 2000000 Ft nem vagyoni kártérítést ítélt meg, az ügyben sem voltak jogerős fegyelmi határozatok.
2011. febr. 28. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Na tessék ilyenek a politikusaink.


Helyesen írni nem tud, érthetően fogalmazni sem.

Kizárják a pártjából, mert már nem cimbora többé, és mi foglalkoztatja? Hogyan tudna kártérítésért pereskedni.


Menj el inkább dolgozni és legyél hasznos tagja a társadalomnak!

2011. febr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gyerek ha válaszolni nem tudsz a kérdésre ne zaklass ! Én a BKV-nál autóbusz vezetőként dolgozom s mindig dolgoztam, én egy településen voltam az írt tisztségekben a munkaviszonyom mellett, voltak a megbízásaim.Kérem aki nem tud válaszolni az ne tegye,Főleg gyermekként ne mert azt sem tudja mi az a Politika.Gyerek, Öcsike!!!!!!!!44
2011. febr. 28. 21:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az emberek utálják a politikusokat, és mindazokat akik a politika holdudvarában tevékenykednek.

Akár főállásban akár mellékállásban.

Szóval nem hiszem hogy bárki is könnyeket ejt és azonosul a problémával.

Mindegyik pártban vakon kell követni a vezetőket. Aki ezt nem fogadja el ne politizáljon Magyarországon.

2011. febr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem voltam és nem is vagyok politikus, a személyem kiválasztása a tisztességes becsületes megismeréseknek köszönhetem, elsősorban mint autóbusz vezetőként rengeteg ismerőseim voltak , s a tisztségeim alatt feltártam a Megyei elnök tisztességtelenségeit csalás sorozatait aki egyébként Országgyűlési képviselő volt, na hát ezért üldöztek el ezért járatattak le a nagy nyilvánosság előtt stb.De ha ez jogszerűen folyt volna ellenem, nem pedig jogszerűtlen sérelmekkel nem is ággállnék ellene.Sajnos e megyei Elnök országgyűlési képviselő röhög rajtunk hogy ök azt csinálhatnak amit akarnak ellenük sem ügyészség, sem bíróság nem fog ítélkezni.
2011. márc. 1. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!