Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Gázártámogatást jogtalanul...

Gázártámogatást jogtalanul vettem igénybe, azonnali hatállyal megszüntették, és vissza fogják követelni a támogatás összegét. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Az Államkincstár arra hivatkozik, hogy a bejelentett lakcímem nem egyezik a gázártámogatást megigénylésekor megadottal. Ez egyébként igaz, nem vagyok a lakásomba bejelentve. A lakást újonnan vásároltam, a nevemre szól, az összes szolgáltató szerződése a nevemre szól, és ott is lakunk immár 4 éve, igaz bejelentés nélkül. Mitöbb annakidején a gázártámogatás megújításkor is az adott címre jött az új igénylőlap, és minden közüzemi számla, addig is és azóta is. Az a gondom, hogy az igényléskor NEM volt egyértelműen megadva hogy bejelentett lakcímnek kell lennie, és erről nem is kértek semmiféle igazolást (pl. lakcímkártya). A háziorvos és a gyermekem iskolája miatt az édesanyámhoz vagyunk mindketten bejelentve. Semmilyen más előnyöm, de hátrányom se származott ebből, ezért is nem jelentkeztünk át. És most bajban vagyok ....
2009. dec. 11. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Más is járt már így... A bíróságon megtámadta a döntést, de elvesztette a pert. Kérj részletfizetést.

Ez van, más meg egyáltalán nem kap semmilyen támogatást, mert nem gázzal fűt. De hál'Istennek ezt is megszüntetik.

2009. dec. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is járt így ismerősöm. az állam kontra magánember perekben 99,9 %ban az állam nyers. sajnos semmi esélyed:-//
2009. dec. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. És amikor kitöltötted a gázártámogatási igényt, akkor aláírtad azt is, hogy az adatok a valódiságnak megfelelnek. Tehát vállaltad az ezzel járó következményeket is.
2009. dec. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy jártam több mint 2 hónapja elküldtem a fellebbezést most jött róla egy papír hogy megkapták(két hó) és továbbították.

Nekünk is ilyen lakcím problémánk van/volt. Azért írtam a be nem jelentett lakcímet mert itt élünk életvitelszerűen és csak egy lakcím lehetőség volt, mit írtunk volna be ugyan? Hát azt ahol lakunk(életvitelszerűen és más helyen sem igényeltük, tehát mondjuk két helyre)

Írj egy szép, meggyőző fellebbezést mást nem tehetsz!

2009. dec. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sem kapok a vegyes tüzelés után,nekünk miért nem jár ?
2009. dec. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm az eddigieket ... Mint említettem az igénylőlapon SEMMI nem utal(t) arra, hogy bejelentett lakcímről kell legyen szó. Az eredeti rendeletben (289/2007.(X.31) kormányrendelet), ami 11 oldalas(!)is csupán egyetlen két sorban kifejtett pont utal erre (4. paragrafus, 2 bekezdése): A háztartásban élő személyek meghatározásánál a személyiadat- és lakcímnyílvántartás adatai az irányadóak" Azonban már a kitöltési útmutató SEM, és maga az igénylőlap SEM említ bejelentési kötelezettséget! És az a vicc, hogy évekig kaptam az államkincstártól a másik, bejelentett lakcímemre árvaellátást, tehát még tudtak is róla hogy nem az igényelt cím az állandó lakcímem. Nyilván nem azért nem voltam bejelentve hogy jogtalanul igénybe vehessem ezt a támogatást, mert amúgy a bejelentésnek lényegében semmi akadálya nem volt.
2009. dec. 12. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!