Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A 19. és 20. századi magyar...

Külföldi kérdése:

A 19. és 20. századi magyar politikusok közül, kinek volt a legnagyobb népszerűsége?

Figyelt kérdés
2011. márc. 5. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Horthy Miklós
2011. márc. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Horthy, hogyne, had ne röhögjek, ha nekem lett volna tízezer fegyveresem, én is vonulhattam volna fehér lovon.


Hiteles adataink elsősorban a rendszerváltás utáni időszakról vannak, korábban ugyanis vagy nem volt lényegi dolog a cenzusos választórendszer, vagy a nyílt szavazás miatt, hogy szeressék az embert, vagy nem volt még látszatdemokrácia sem.


Jellemzően a köztársasági elnököket szokták tisztelni, bár ez érezhetően megszakadt Pali megválasztása óta.

2011. márc. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Horthy minden volt,csak népszerű nem! Tőle még Kádár is népszerűbb volt.

Talán Göncz Árpádnak volt a legnagyobb népszerűsége.

2011. márc. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
na és Kossuth? amúgy ezt nem tudhatjátok, vagy éltetek már akkor?
2011. márc. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Vitéz nagybányai Horthy Miklós! Mellette még Kossuth, Teleki, Széchenyi.
2011. márc. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dick Esmen ***** válasza:
Széchenyi,Kossuth,Károlyi,Horty,Nagy Imre,Kádár,Göncz Árpád
2011. márc. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
teljesen egyértelműen Kossuth és Horthy. és hiába állítanak egyesek mást, Horthyt tényleg az emberek 90-95%-a szerette (a bp-i zsidók is, meg is koszorúzták a sírját, mielőtt még valaki zsidózna), nézz csak meg archív felvételeket a nagyváradi, stb. bevonulásairól.
2011. márc. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!