Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha valaki liberális nézeteket...

Ha valaki liberális nézeteket vall, az mit jelent?

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Tudom, hogy rövidesen jön a sok hülye, és jól lepontoz, de legalább legyen itt a valóság is:


Azt jelenti, hogy:

- nem bőrszín, származás, vallás, nemi orientáció, vagy más hasonló felszínes dolgok alapján ítélsz meg másokat, hanem aszerint, ahogyan élnek, amit tesznek és mondanak.

- a békés együttélés legalapvetőbb alapszabályain túl semmi mást nem kényszerítesz rájuk, hagyod, hogy ők döntsék el, mit akarnak kezdeni magukkal - mindeddig, amíg ők is ugyanígy állnak hozzád, és nem ártanak senkinek.

- főképp és mindenek felett: gondolkodsz és megkérdőjelezel dolgokat. Semmilyen kinyilatkoztatást nem fogadsz el pusztán azért, mert egy Nagy Név mondja, vagy mert több ezer éve írták le először, hanem előbb mindent kritikusan végiggondolsz, átrágsz, hogy miért is van úgy, az mivel jár, mire jó az, hogyan lehetne még másképp, és az mivel járna, stb. - és végül azt választod ki és vallod a magadénak, amivel a leginkább egyetértesz, ami szerinted a legjobbnak bizonyult.

2011. márc. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Én liberálisnak vallom magam, és nekem ez azt jelenti, hogy felőlem mindenki azt csinál, amit akar (buzulhat, öltözhet harry potternek, átoperáltathatja magát elfnek, ehet a wc-ből stb.), amíg nem árt vele másnak.
2011. márc. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Sokfélét. Nem mindegy, hogy gazdasági vagy kulturális liberalizmus, esetleg politikai az, amit vall. Az a legjobb, ha rákérdezel, ő miben tartja magát annak, és miben nem. :)
2011. márc. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

"A liberalizmus, más néven szabadelvűség, gondolatok széles spektrumán alapuló eszmerendszer, amelyek közös vonása, hogy az egyén szabadságát jelölik meg, mint legfontosabb politikai célt. Gyökerei a XVII.-XVIII. század-ra, a felvilágosodásba nyúlnak vissza. Olyan korábbi alapvető elveket tagadott meg, mint az uralkodók isteni felhatalmazása, az öröklött kiváltságok, államvallás és protekcionizmus." (Wikipédia)


A liberalizmus lényege, hogy mindent szabad, amivel másoknak nem ártasz. Beletartozik a szólás-, gyülekezési-, sajtó- és véleménynyilvánítási szabadság, a munkához való jog, stb...


Pedro

2011. márc. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Az előttem szólók jól mondták.Én annyit tennék hozzá,hogy itthon máshogy alakult ez az egész.

Ugye elvileg benne van a definícióba,hogy ha nem tetszik valami akkor szólhatsz érte (tehát elzavarhatod a cigányokat stb.)viszont ilyenkor a Magyar liberalisták nagytöbbsége lerasszistáz.

2011. márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

"ha nem tetszik valami akkor szólhatsz érte (tehát elzavarhatod a cigányokat stb.)viszont ilyenkor a Magyar liberalisták nagytöbbsége lerasszistáz."

- Igazad van. Szerintem a liberalizmus nem egyenlő a szabadossággal. Sokan összetévesztik ezt a két dolgot. Lehet, hogy csak szerintem különül el a kettő, csak az én véleményem szerint NEM LIBERÁLIS az, aki másnak káros dolgokat akar engedélyezni (pl. drogfogyasztás...)


Én a HAGYOMÁNYOS liberális értékrendet vallom. Ha kérdezik, azt szoktam mondani, hogy ó-liberális vagyok. :-D Nem szeretem a tiltásokat, az állandó szabályokat, utálom, ha korlátok vesznek körül. De józan emberként belátom, hogy ezekre szükség van, és természetesen elfogadom azt, hogy a saját szabadságom csak addig terjedhet, míg ez másnak nem okoz sérelmet. Szerintem EZ A LIBERALIZMUS, és nem az, amit különböző politikai célok érdekében csináltak belőle... Például az SZDSZ keretében...


Pedro

2011. márc. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
kösz a sok normális választ!!!
2011. márc. 10. 16:05
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
2011. márc. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
A háború után a magyar liberalistákhoz csapódott még a magyar hagyományoktól és a magyar hazaszeretettől való iszony.
2011. márc. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Politikailag, széles határok között, akár a szélsőségekig terjedő szabadelvű, sokirányú,gondolkodást befogadó, szerveződére utal.Szinte bármilyen politikai vonalhoz igazítható.Könnyű beletenni és kihagyni valamit, ezért nincs két azonos nézetet valló liberális párt. Akár bal, de jobb oldali pártokhoz is igazítható.Egy liberális pártot a megalkotói töltenek fel nézetekkel, nincs meghatározó irányelv.A" mi SZDSZ-ünk "ezért vált takonnyá, holott nagyon jól indult 21 éve.Mármint , hogy megvált jó néhány meghatározó személyiségtől, és félidőben ideológiát váltott.Ezzel elvesztette a szavazói nagy részét.Amikor az MSZP- hez igazodott, elvesztette a másik felét is.Az SZDSZ pályafutása élő példa , hogy bármi belefér a liberalizmusba.Lehet nagyon jó, de nagyon rossz is egy liberális kormány.
2011. márc. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!