Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szóltok a japán mentalitás...

Mit szóltok a japán mentalitáshoz?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt feltétlen nézzétek meg!

Mi meddig akarunk siránkozni a múlton?


2011. márc. 25. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Szép teljesítmény, de azért ne ájulj el, le merem fogadni, hogy az valami stratégiai fontosságú útszakasz. Máshol azért még a romeltakarításnál (se) tartanak.
2011. márc. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

pl:


ha nem idióta emberek élnének itt, ha olyan képviselőket, kormányokat követelnénk akik dolgoznak és nem csak a zsebüket tömik.


ugyanis hiába van mentalitása a munkásnak, ha a vezetők odafönt csak a pénzt szívják el a munkák elől.


itthon csak ez megy. A napokban tudtam meg, hogy egy önkormányzatok által használt programot tesznek fizetőssé (ennek a programnak a használata kötelező). évi 140k plusz havi 30k Ft. egy fosért amit nem akarnak használni, de muszáj. több ezer önkormányzat használja. szorozzad be.


ez megy országszinten, pénz pénz pénz. Japánban élhető országot akarnak, akartak, megcsinálták. Itthon pedig csak az megy, hogy narancs vagy szegfű, tovább nem látnak az emberek.

2011. márc. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Így kell ezt csinálni.
2011. márc. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem erre akartam célozni. Bár szerintem a politikai elit olyan, mint a nép. A nép "termelte" ki magából, nem kellene ezen csodálkozni.

Én arra gondoltam, hogy nem kellene állandóan a múlton rágódnunk, ott van például Trianon, '56, '48, stb... Ez megy a médiában állandóan, még a csapból is a magyar nép sikertelensége folyik, a történelemből tanulni kell nem pedig megrekedni benne. Véleményem szerint ez a múlttudat determinálja a magyar mentalitást és ebből nő ki ez a politikai réteg. Ha lehetne az összes gyászos ünnepet eltörölném(nem a történelemkönyvekből, csak mint állami ünnep) és helyette olyan ünnepek lennének ahol a magyar nép sikereket ért el.

Szerintem hosszútávon ez a mentalitás eltörli a magyar népet a föld színéről!

2011. márc. 25. 12:55
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

igazad van, és?

a magyarok ilyenek és kész, ezért úszunk a szarban állandóan


kínaiak, japánok meg idejönnek és a szarból palotát építenek, pedig többségük két mondatot nem beszél magyarul

2011. márc. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

A japánoknál a munka az első, nekik más a mentalitásuk.

Viszont a magyarokat sem kell leírni, a térségünkben semmivel sem vagyunk rosszabbak, max. abban, hogy ez a nép állandóan panaszkodik, hogy ilyen, megy olyan rossz minden.

2011. márc. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi is tudunk olyanok lenni, mint a japánok, tapasztalatból mondom.

1945-ben, a háborús romeltakarításnál ugyanolyan aktívak, jól szervezettek voltunk, mint most a japik. Azért ment olyan jól a munka, mert a korábbi hatalom összeomlott, az újnak még nem volt ideje kiépítenie magát. Irányítás nélkül mindenki végezte azt a munkát, amire képes volt. Együtt dolgoztunk a közös cél érdekében, mert nem működött a politika, nem volt megosztva a társadalom. Persze a japánoknak könnyebb, mert ott megfelelőbb az irányítás.

2011. márc. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Ez nem "japán mentalitás", hanem egy fontos út, és sok pénz. Minden nap, amíg használhatatlan az út, veszteséget okoz. Tehát annál olcsóbb lesz, minél előbb kijavítják.


Ehhez nem kell Japánba menni. 1944 őszén pl. az amerikai légierő minden nap bombázta a nagyobb budapesti és vidéki pályaudvarokat, vasúti csomópontokat stb. Minden ilyen bombázás után holdbéli tájra emlékeztettek a pályaudvarok, nagy bombatölcsérekkel. Általában mindig órákon belül helyreállt a közlekedés, a megsemmisült síneket rögtön kicserélték. Amúgy 1945-ben sem gondolták sokan Budapesten, hogy a városban már márciusban elindul a gáz- és villanyszolgáltatás, és a város nagy része 1948-ra újjáépül.


Értem, hogy gyűlölöd a magyarokat és még a japán földrengés kapcsán is az alacsonyabbrendűségüket akartad bizonygatni, de jobb lenne, ha kicsit művelődnél, tágítanád a műveltséged körét és nem beszélnél butaságokat.

2011. márc. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Értem, hogy gyűlölöd a magyarokat"

Értem én, hogy ostoba vagy! :)

ha kritizálod a saját nemzeted, akkor már gyűlölöd is, ugye? Hú, akkor Kossuth mekkora magyargyűlölő volt :D

2011. márc. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:30


Én nem a magyarokat gyűlölöm, hanem az ilyen táltosszíriuszi nagymagyar überkereszténykonzervatív kirekesztőket, akik maguk és a bandájukon kívül senkit nem tartanak magyarnak. Gratulálok. Mégnézném, hogy TI és a kis idióta táltos bandátok mivel járultok hozzá a haza gyarapodásához azon kívül, hogy bohóckodtok és minden nap minden órában azt hangsúlyozzátok, hogy mekkora MAGYAROK vagytok.

2011. márc. 25. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!