Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kanadában magasabb az életszín...

Kanadában magasabb az életszínvonal mint Európában vagy az USA-ban?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Magasabb, mint az USÁ-ban, de alacsonyabb, mint Európa egyes országaiban pl. Svédországban.
2011. ápr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Inkább hagyatkozzunk a tényekre.

USA:

Egy főre jutó GDP: 45 934 USD (8. hely)

HDI (Emberi fejlettségi index): 0,956 (13. hely)

Kanada:

Egy főre jutó GDP: 39 658 USD (18. hely)

HDI(Emberi fejlettségi index): 0,966 (4. hely)

Európa nagy része mindkét listán lentebb van, de pl. Norvégia mindkét helyen megelőzi.

2011. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tetris ***** válasza:

Kanadában is vannak csóringerek. De a nagy többség igen kedvező anyagi körülmények között él. Akinek van munkája, és megbecsüli ott magát, az jól él. Talán mondanom se kell, hogy fantasztikus az árubőség, mindenki kocsival jár, az átlag kanadai lakása többszobás, szépen berendezett, komfortos, kényelmes. A városok rendezettek, nincs olyan sok szemét, mint mifelénk, és az épületek is nagyrészben újak, vagy frissen felújítottak. Lepusztult ócska házakat én csak Torontó egyes részein láttam, ahol főleg a "feka" népség élt. A parkokban rendszeresen nyírják a füvet, nincs kutyaszar, és nem lopják el a virágokat. Más az emberek mentalitása, értékrendje. Pedig Kanadában nagyon sokféle náció él, de szépen beilleszkednek a társadalomba az újönnan jöttek. Pakisztániból van a legtöbb - legalábbis szerintem -, de ezek általában tiszták, dolgosak. Nem afféle cigány népség, pedig külsőre nagyon hasonlítanak rájuk.

Jó hely ez a Kanada!!

2011. ápr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Cigányok is vannak főleg románia nyugati és moldová-ból rengetegen mennek ki és többnyire beilleszkedtek és tiszták ők is ..ahogy irta az elöttem lévö is nagyon rendezett kanada...
2011. ápr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!