Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akkor teljesen felesleges...

Akkor teljesen felesleges tüntetni a mostani alkotmány miatt? 2012 ben kell?

Figyelt kérdés
[link]
2011. ápr. 21. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A hír időpontja: 2010. május 19., szerda 17:39
2011. ápr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy elfogadták a törvényt, még nem lesz hatályos. Hatályos csak 2012.jan.1-jén lesz. Tehát még ugyanaz van.
2011. ápr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg hát 2012-ben úgyis világvége lesz, tehát tök mindegy,
2011. ápr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz tüntetni?
2011. ápr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bumbi02 ***** válasza:
9%

mert miért ne? viccen kivül:

-senkit nem kérdeztek meg hogy akarunk-e új alkotmányt, legalább egy népszavazás lett volna

-nem votl alkotmányozási kényszer, az alkotmány 20 éve müködött, és azok a problémák amiket ők emlegetnek, nem az alkotmányból adódnak

- az alkotmány teljesen megbénitja az Alkotmánybíróságot

- a választási rendszert saját maguk kedvére fogják csinálni

- a következő kormányokat megbuktathatják a Költségvetési tanácson keresztül

- az euro bevezetéséhez ezentul 2/3 lesz szükséges, és igy a későbbiekben ez egy politikai alku célja lehet


most hirtelen ennyi jutott csak eszembe...

2011. ápr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát igen a népszavazás hiánya az elég fájó pont nekem is.


Az alkotmánybíróság nem lesz lebénítva.


a választási rendszerre ráfér a változtatás az biztos, és igen tudják a saját képükre formálni bár nem tudom hogy az ezzel járó kockázatokat bevállalják e.


Az utolsó kettőről még nem sokat tudok mivel nem találtam meg a végleges alkotmány szövegét ezért arról nem nyilatkozom.


Ha volt, ha nem volt alkotmányozási kényszer új alkotmány kellett az országnak, bár egy konszenzusos megoldásnak jobban örültem volna de a mai politikai életben erre nem sok lehetőség volt.

2011. ápr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges most is, és jövőre is tüntetni, amíg nem lesz nagy az elégedetlenség a kormánnyal szemben, úgyse érdekli őket.
2011. ápr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy aki szerint kellett volna népszavazás arról, hogy egyáltalán legyen-e új Alkotmány, az azt gondolja, hogy a válasz NEM lett volna? Mi van ha IGEN lett volna?

Mellesleg nem kérdeznek az adóváltozásról sem. Pedig az emberek életét sokkal inkább befolyásolja... Megkapták a 2/3-ot, éltek vele. Ennyi. Tökéletes sehogy sem lett volna. Ez ennek fájna, az annak, amaz meg amannak. Nem lehet egyszerre 10 millió emberrel jót tenni. De még öttel vagy hárommal sem.

2011. ápr. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bumbi02 ***** válasza:
anno az mszp is megkapta a képviselőktől a felhatalmazást hogy kormányozzon, behozta a 300 forintos vizitdíjat. arról mégis kellett népszavazás.. akkor egy alkotmányról ne kellen-e?
2011. ápr. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!