Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen országban élnél szívese...

Milyen országban élnél szívesebben? Ahol írott, vagy ahol íratlan alkotmány van?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 14:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, nálad ez az első szempont?

Én magasról teszek rá, miattam lehet rajzolt is, csak legyen melóm amiből jól élek, és tudok gyereket nevelni, legyen közbiztonság, legyenek pozitívak az emberek, és süssön a nap!

2011. okt. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

A "politikai aktualitásokat" az emberek személyisége határozza meg.

Ha az ostobák vannak többségben, akkor mindegy, hogy az alkotmány milyen, akkor akár rajzolt is lehet...


Ha viszont becsületes, segítőkéssz, szorgalmas... atb emberek élnek egy országban, akkor megint nem számít sokat az alkotmány, csak éppen az ellenkező okból.

2011. okt. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
6%
Ahol nem létezik sem törvény, sem alkotmány.
2011. okt. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Teljesen lényegtelen kérdés.
2011. okt. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én meg egy olyan országban szeretnék élni, ahol a tél nagyon hideg, a nyár meg nagyon meleg, és közel van a tenger... de kit érdekel? Én arra lettem volna kíváncsi, hogy ki mit gondol az írott illetve íratlan alkotmányról. Nyilván nem ezen múlna egy külföldre költözés, de ha egyszer a kérdésben két opciót adok meg, akkor nem egyértelmű, hogy ilyen szempontból várom a választ is? A kérdésem egyben az egyik dolgozatom címe is, amit meg kell írnom, ezért érdekelne mások véleménye.
2011. okt. 21. 17:46
 6/17 anonim ***** válasza:
58%

"ki mit gondol az írott illetve íratlan alkotmányról"


Olyan, hogy íratlan alkotmány nincs. Pontosabban "íratlan az alkotmány" akkor, amikor nincs írott "alkotmány". Nincs "alkotmány"-a pl. az UK-nak. De nem attól rossz vagy jó hely az UK, hogy van-e alkotmánya vagy nincs. Önmagában ezen semmi sem múlik.

2011. okt. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem érdekel, hogy valójában milyen hely az UK, arra vagyok kíváncsi, hogy mit gondoltok az alkotmányáról. Ha semmi más nem számítana, milyen országban élnétek inkább?
2011. okt. 21. 21:40
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

teljesen mindegy, hogy milyen az alkotmány, a lényeg az, hogy normális legyen

(pl. (némi célzással) a nemzet tagjait ne azonosítsa az állampolgárokkal, khm... khm... nem is tudom, melyik ország húsvéti alkotmányában van ilyen...)


ha semmi más nem számítana, akkor inkább mennék egy olyan országba, ahol nincs alkotmány de normálisak az emberek, mint egy olyanba, ahol van egy nemzeti színektől és álhazafiasságtól csöpögő WC-papírtekercs, ami arra való, amire a neve is mutat...



(kis off: tenger melletti országokban nincs hideg tél és meleg nyár, mivel az éghajlatnak nem jellemzője a nagy hőingás :) csak gondoltam, szólok :))

2011. okt. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nincs ilyen ország, éppen ez a problémám.
2011. okt. 22. 12:47
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
Ahol az írott és íratlan szabályokat MINDENKI betartja.
2011. okt. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!