Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha megtörténne az alábbi...

Ha megtörténne az alábbi helyzet, büntetőeljárás indulna ellenem?

Figyelt kérdés
Jövök hazafele, és nyitva van a ház ajtó. Bemegyek halkan, meglátom, hogy valaki szépen pakolja az értékeimet a zsebébe, én rászólok, dulakodás történik, majd leütöm, megkötözöm, és kihívom a Rendőrséget, ugyanis rajtakaptam betörésen egy embert.Nem történt meg velem az eset, csak érdekel, hogy én ezért mit kapnék.
2011. ápr. 24. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. ápr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Igen. A személyi szabadság korlátozása (megkötözés) bűncselekmény.
2011. ápr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És ha például rád támadna késsel egy zsebes, hogy pakolj ki, kicsavarod a kezéből a kést és szíven szúrod, akkor mi van? Ilyeneken én is szoktam gondolkodni...
2011. ápr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amúgy meg normális országban ezért inkább dicséret járna, hogy megspóroltál a zsaruknak egy kis melót, nem büntetés.
2011. ápr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mozgásában senkit nem korlátozhatsz(elvileg)de a tulajdonhoz való jogod megillet h csak azt engedsz be a lakásba akit te akarsz...
2011. ápr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha indulna is - hivatalból - eljárás, a körülmények megismerése után jó eséllyel, bűncselekmény hiányában megszüntetnék.
2011. ápr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg normális országban ezért inkább dicséret járna, hogy megspóroltál a zsaruknak egy kis melót, nem büntetés."


Itt sem jár büntetés. Attól, hogy az idióta második azt írta még nem úgy van. A személyi szabadság korlátozásáért jár ugyan büntetés alapesetben de ha támadás ér az nem alapeset. Ebben az esetben a bűncselekménnyel alaposan gyanúsítható személyt a rendőrség megérkezéséig visszatarthatod.

2011. ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Így van! Visszatarthatod a rendőrség kiérkezéséig, akár megkötözéssel is!
2011. ápr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hallottátok már azt, hogy Btk? Nem is kell tudni, hogy Büntető Törvénykönyv. Beírod googléba: btk, elsőre rákattintasz, megnyomod a következő billentyűkombinációt: ctrl+f, beírod: jogos védelem, látod két találat: büntethetőséget kizáró okok közt van (áh igen, tényleg? akkor lehet kizárja a büntethetőséget), következő találat: jogos védelem 29. § (1) Nem büntethető, akinek a cselekménye a saját, illetőleg a mások személye, javai vagy közérdek ellen intézett, illetőleg ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.

Az, hogy megkötözöd senkit nem fog zavarni a megítélésben.

Még annyit, hogy a jogos védelemnek szükségesnek és arányosnak kell lenni, tehát ha valaki megüt, lop azzal nem arányos ha megölöd (nemi erőszaknál szokás elfogadni, és azoknál a támadásoknál, ami élet kioltására alkalmas). Még annyit, hogy addig kell ezt a tevékenységet kifejteni, amíg a támadás tart, tehát az ha másnap elkapod nem jogos védelem.

2011. ápr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!