Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kötelező szemelyit csináltatni?

Kötelező szemelyit csináltatni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm állítja h ha neki van útlevele akk nem kell szemelyi. Szerintem meg kell. 16 éves ez az ismerősöm.
2011. ápr. 27. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha van mellé lakcímkártyája,akkor igazolhatja magát az útlevelével is.
2011. ápr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sőt! Igazoltatáskor a rendőr elfgadja személyi helyett a kártyás jogsit is. A lakcímkártya ekkor is kell.
2011. ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az egy dolgog, hogy sok mindennel tudod magadat igazolni a zsaruknál, de attól még kell személyi. Korábban 10ezer forint volt a büntetés (néhány éve) ha valakinél nincs személyi. Függetlenül attól, hogy tudja-e igazolni magát valamivel vagy sem. Ezenkívül a személyi nagyon sok más dologhoz szükséges, persze 16 évesen még semmilyen dolgokat nem intézel, de ha lesz normális bejelentett munkád akkor kell személyi, adózáshoz is, stb stb...
2011. ápr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3. rosszul tudja. Valóban, sok mindenhez csak a személyi jó, de az a lényeg, hogy ha hatósági személy igazoltat, akkor a megfelelő okmánnyal ezt megtedd. Ez lehet személyi, jogosítvány vagy útlevél. Ha egyikkel sem tudod, akkor jöhet a büntetés.
2011. ápr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor most KÖTELEZŐ csináltatni szemelyit vagy nem?
2011. ápr. 27. 17:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akar dolgozni,banki vagy egyéb ügyeket intézni,akkor nem kötelező,sokmindenhez viszont kell,de ez mind benne volt a válaszokban.
2011. ápr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a saját dolgodat nehezíted meg ha nincsen, ennyi az egész
2011. ápr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

20:55 - én is pont ezt mondtam neki de ő ezt nem hiszi el és még én húzom fel magamat rajta

21:07 - én semmimet nem nehezítem meg, ugyanis nekem van személyim, meg ami létezik (jogsin kívül) minden van. :D

2011. ápr. 28. 20:59
 9/9 anonim ***** válasza:
jó, akkor a haverod..:)
2011. ápr. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!