Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a magyar...

Lehetséges, hogy a magyar társadalom túlbecsüli a fizikai munkát?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több helyen olvasom, hogy a gazdagokat(nem csak a politikusokat) ki kellene küldeni egy kicsit kapálni, hogy megtudják, valójában mi az a munka. Ezt nem értem. Nem gúnyolódni akarok, tényleg nem értem. Engem a szüleim annak idején mindig a kékgalléros munkával riogattak, hogy az vár rám, ha nem tanulok. A fizikai munkát mindig egyfajta büntetésnek állították be, amit azért kapok az élettől, mert nem tanultam.

Most pedig egyre több helyen olvasom, hogy senki nem érdemelne meg 1 milliónál magasabb fizetést(indoklás: miben jobb, mint egy tanár?).

Az emberek azért tanulnak többet, hogy ne kelljen ilyen munkát végezniük. Anyám is majdnem havi 1 milliót keres, ha épp olyan megbízásokat kap ki, pedig nem is kell időre bejárnia munkába. Egy drasztikusabb példa: Van olyan üzlettársunk, aki meg havi 6 milliót keres akkor is, ha nem csinál abszolút SEMMIT, ráadásul ki tudja, hogy még milyen vállalkozásai vannak. Ők miért érnek kevesebbet, mint egy agrármunkás? Csak azért mert szerencséjük volt ? Esetleg azért, mert tehetségesebbek ? Vagy inkább azért, mert jó iskolát végeztek ? Mert nem nyugodnak bele a helyzetükbe ?


Az élet nem népmese, ahol a gazdagok mind gonoszok, a munkásember pedig mindig becsületes és jólelkű.

Komolyan mondom, Lenin könnyezne, ha elolvasna néhány hozzászólást.

Mi lesz itt 10 év múlva ? A tercier szektort kikiáltják a nemzet ellenségének ?

Nem azzal van a bajom, hogy valaki megbecsüli a fizikai munkát, mert annak azért van alapja. Inkább az, hogy sok ember szemében teljesen egyértelmű, hogy aki jól keres, az biztos hazudott, csalt, kapcsolatai vannak, szövetkezett az ördöggel stb...


2011. máj. 2. 18:55
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
19%
A magyar társadalom kezd elbutulni. Itt csak nagyon rossz és nagyon jó van. Erre már Bibó István is rájött annó, és ma ez ugyanúgy igaz.
2011. máj. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
72%
Én is dolgozhatnék vezérigazgató mellett titkárnőként, mert a végzettségem megvan hozzá, de nem vagyok a nemtudommilyen nagyfejnek a valakije, ezért egy gyárban melózom három műszakban 80.000-ért. Most meg meg akarják szüntetni az éjszakás pótlékot (is - elmehetnek a sunyiba...).
2011. máj. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
84%

Üdv!

Én egy fizikai munkából élő szakmunkás vagyok érettségivel.Én már hozzászoktam hogy a pénzemért meg kell dolgoznom!!!Sőt Én még munka után otthon is dolgozok hogy később vigyem valamire!!!Nagyon sokan el sem bírják képzelni azt az életvitelt amit Én folytatok!Nekem a szombat vasárnap is ugyanúgy munkanap ,ritkán engedek Magamnak pihenést!Sokan hazamennek a munkából aztán pihennek(a semmittevés után).Miért is gazdag sok ember???Mert másokról nyúzzák le a bőrt és ez mindig is így lesz!!!!

Üdv!

2011. máj. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
66%

Tudod a szegény embereknek,proletároknak(ha már felhoztad Lenint)nem az a bajuk,hogy valaki 18-szor többet keres náluk hanem az,hogy amit ők keresnek gyakran nem elég a hónap utolsó 3 napjára.

Ezen érdemes elgondolkodni.

Itt ilyen rendszerváltás előtt 45 éven keresztül nem létezett.

Az emberek nem tudták mi az,hogy hónap végén nincs pénz.

Mert a legkisebb keresetűnek is elég volt az alapszolgáltatásokra(rezsi,étkezés).

Lehet hogy nem tudott venni autót,de igazából sokakat nem is hozott lázba.

Azzal mindenki tisztában van,hogy nem minden milliárdos hazudik,de ez pont olyan mint a cigánybűnözés fogalma.

Arról nem is beszélve,hogy van egy olyan aki keres havi 82500 Ft-ot ír ide valamilyen hozzászólást az egykulcsos adóról,hogy bocs,de én ezzel nem jártam jól.

Ekkor van 1-2 ember ,aki azt mondja,hogy ez jó,és még mellé azt is közlik,hogy ők jobban jártak vele.

De ezt a témát bővebben is ki lehet fejteni.

2011. máj. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
75%

"Az emberek azért tanulnak többet, hogy ne kelljen ilyen munkát végezniük."


1. Azok is tanulnak, akik fizikai munkát végeznek.

2. Ha senki nem végzi el az ilyen munkákat, hol fog a sok szellemi munkás dolgozni? nem lennének épületek stb.

Így akarsz értelmiségi lenni?


"Van olyan üzlettársunk, aki meg havi 6 milliót keres akkor is, ha nem csinál abszolút SEMMIT, ráadásul ki tudja, hogy még milyen vállalkozásai vannak. Ők miért érnek kevesebbet, mint egy agrármunkás? "


Most ugye csak viccelsz? HA NEM CSINÁL SEMMIT , AKKOR MIÉRT KAPJA A FIZETÉSÉT? inkább akasztani kéne...

2011. máj. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
78%

A legtöbb embert nem érdekelné, hogy ki mennyit keres. Hasonló aránytalanságok léteznek más államokban is. Mndössze ott a melósnak is jut annyi, hogy nem korog a gyomra. Nyugati országokban a gyári munkások, takarítónők, stb is rendelkezek olyan jövedelemmel, hogy ha nem is gazdagon, de tisztesen megélnek. Nincsenek napi megélhetési gondjaik.

Nálunk nincsen középosztály, itt csak gazdagok vannak, akik valószínűsíthetően kevés kivételtől eltekintve tisztességtelenül gazdagodtak meg. A csóró többség pedig kilátástalan helyzetben van. Egyre több az olyan ember, akinek szinte nincsen veszítenivalója. Ez a helyzet veszélyes, és egyre veszélyesebb.

A nagy vagyonok a rendszerváltás utáni első tíz évben, vagy akár az első öt évben keletkeztek, egy olyan társadalmi rendszer leváltása után, amely állítólag törekedett az egyenlőségre. Elképzelhetetlen, hogy becsületes uton miképpen halmozódhatott fel ilyen aránytalan módon a vagyon, ráadásul azok kárára, akik a termelésben dolgoznak, vagyis értéket teremtenek.

Ez nem amerika, ahol "szűz földek" szabad lehetőségek voltak, nem is Nyugat-Európa, ahol évszázadok alatt alakultak ki a gazdasági viszonyok.

Itt elsősorban szabadrablás, elprivatizálás, és ügyeskedés útján születtek a vagyonok.

Az egész "tortát" csak úgy lehet elosztani, hogy amennyivel több jut valakinek, a többinek annyival kevesebben kell osztozni.

Ezért tűnik úgy, hogy azért van a többségnek ennyire kevés, mert másoknak annyival több van.

Persze ez nem közvetlenül igaz ebben a formában a kapitalizmus sajátosságai miatt, de ezen aligha töprengene a dolgos többség a munka után, jóllakva.

Az a gond, hogy sem munka nincsen, sem pénz nincsen jóllakni.

Az éhes ember pedig nagyon rosszul filozofál.

2011. máj. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

19:11- hát igen, nem ártanak a kapcsolatok, ez tagadhatatlan. Nekem azzal van bajom, hogy sok ember szerint ez az egyetlen opció


19:19- az más, ha az embernek már nincs pénze élelemre, elhiszem, hogy ideges. Akkor kezd a helyzet huncuttá válni, mikor a jól keresők pénzét akarják teljes mértékben elvenni és felosztani elégtételként. Egyébként én nem támogattam az egykulcsos adót.


19:26- lehet, hogy ez volt kiolvasható az írásomból, de én nem állítottam, hogy a fizikai munkások nem tanulnak. Inkább azt, hogy az ügyvédek, közgazdászok, informatikusok többet és versenyképesebb tudást szereztek.

Abban is igazad van, hogy nélkülük nem lenne élet, de azt azért ne felejtsük el, hogy senki nem úgy lesz kőműves, hogy "a tanulmány eredményeim szerint mehetnék programozónak, de feláldozom a fizetésemet a társadalom oltárán". Azért az emberek többségének nem ez az életcélja.


"Most ugye csak viccelsz? HA NEM CSINÁL SEMMIT , AKKOR MIÉRT KAPJA A FIZETÉSÉT? inkább akasztani kéne..."- ez a tipikus magyar gondolkodásmód. Ezek szerint a lottónyertesek se kapjanak pénzt ? Szerintem semmi közünk nincs ahhoz, hogy miből gazdagodott meg valaki. A lényeg, hogy elérte az emberiség évezredes vágyát, a munka nélküli bevételt. Ezt az akasztós dolgot meg remélem csak képletesen értetted.


Nem csak a milliomosokról beszélek. Az emberek hasonlókat kezdenek gondolni a 500-600 ezer között keresőkről is. Az tényleg nem állapot, hogy egy munkásnak nincs pénze az alapvető dolgokra, de ezért inkább a politikusokat kellene hibáztatni, nem az összes tehetőst. Egyébként aki azt hiszi, hogy a gazdagok gonoszok, a pénz pedig ellenség, annak soha nem lesz pénze.

2011. máj. 2. 21:01
 8/35 anonim ***** válasza:
50%

"Lehetséges, hogy a magyar társadalom túlbecsüli a fizikai munkát?"


A fizikai munkát soha, semmilyen civilizációban, kultúrában, társadalomban nem becsülték túl, mindenhol megvetés tárgya. Azért, mert fárasztó és kellemetlen, magyarul rossz.


"Mostanában egyre több helyen olvasom, hogy a gazdagokat(nem csak a politikusokat) ki kellene küldeni egy kicsit kapálni, hogy megtudják, valójában mi az a munka. Ezt nem értem."


Nagyon egyszerű. Gyűlöletből mondják. Gyűlölik a politikust, tehát menjen kapálni, mert kapálni szívás. Kapálni küldeni a gazdagot egyszerű bosszúvágy.


"Az emberek azért tanulnak többet, hogy ne kelljen ilyen munkát végezniük. "


Természetesen. Élesen fogalmazva én azt szoktam mondani, hogy az ember azért tanul, hogy ne kelljen dolgoznia. Persze ez nem működik 100%-ig, de akár el is érhető (vannak olyan irodai munkahelyek, meg lehet annyi tőkét szerezni, hogy megvalósuljon).


"Ők miért érnek kevesebbet, mint egy agrármunkás?"


Senki sem ér ennyit vagy annyit. Értéke egy zsák krumplinak van, vagy egy aranyrúdnak, szóval az áruknak. Az embernek nincs értéke, mert nem árucikk. Jó lenne elfelejteni ezt a ki mennyit ér otrombaságot. Az embernek méltósága (Würde) van, nem értéke (Wert).


"Komolyan mondom, Lenin könnyezne, ha elolvasna néhány hozzászólást."


Nem. Lenin okos ember volt és természetesen távol állt tőle bármiféle naiv munkás-romantika.


Lenin pl. sokat olvasta Marxot, aki azt írta, hogy a bérmunka onnan ismerhető fel, hogy ahol megjelenik, ott menekülnek előle, mint a dögvésztől :)))


"Mi lesz itt 10 év múlva ? A tercier szektort kikiáltják a nemzet ellenségének ?"


Sohasem befolyásolták az elnyomott tömegek a történelmet. A gyékások nem szólnak bele semmibe. Pl. mert a többségük még szavazni sem megy el, és még büszke is rá. Nem hogy szervezkedne, ugyan már.


Nem kell félni a proli morgolódástól, mert semmi sem lesz soha belőle.


"sok ember szemében teljesen egyértelmű, hogy aki jól keres, az biztos hazudott"


Kompenzáció. Az emberek anyagiasak, abban hisznek, hogy az ember annyit ér, amennyi pénze van. Azért volt óriási hiszti Lázár János szövege ellen, mert titokban minden proli egyetért vele.


Namármost akinek ez a világképe, az önmagát rongynak tartja, ha nem keres sokat. Ezért kompenzál, azaz kitalálja, hogy "de legalább tisztességes vagyok". A "de legalább tisztességes vagyok" persze átlátszó, ócska szöveg, de jobb a semminél, ha már semmi más nincs kéznél.

2011. máj. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

19:45


Mi az a "tisztes megélhetés"? Havi hány forint nettó szerinted?

2011. máj. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
59%

19:19


"Tudod a szegény embereknek,proletároknak(ha már felhoztad Lenint)nem az a bajuk,hogy valaki 18-szor többet keres náluk hanem az,hogy amit ők keresnek gyakran nem elég a hónap utolsó 3 napjára."


Ez tételesen hamis állítás.


100 éve Magyarországon úgy éltek az emberek, hogy a többség nem hordott cipőt. Télen húztak csizmát esetleg. Döngölt padló volt a legtöbb házban, és hétvége kivételével általában a napi "menü" kenyér, kolbász, szalonna, hagyma volt. Szegényparasztoknál (kukorica)kenyér, pont. Megjegyzem: nem volt autózás, tévézés, internetezés, külföldi nyaralás, nyugdíj, orvosi ellátás, államilag támogatott egyetem.


A munkások szoba-konyhás lakásban laktak. Egy szoba volt, meg egy konyha, ezekben 6-8 ember aludt, mert általában 1-2 család költözött be, és/vagy voltak albérlők és ágybérlők.


Ha átszámítjuk, miből éltek, akkor kb. a mai fizetések harmadát-negyedét kapjuk.


Olyan színvonalon, mint ahogy ők éltek, ma ki lehet jönni havi 20-30 ezer forintból.


Akkor hogyhogy nem lehet megélni? Micsoda baromság ez?


A válasz az, hogy az ELVÁRÁSOKHOZ KÉPEST nem lehet megélni. Az elvásárokat meg a tévésorozatok alakítják ki, ahol a nyugat-európai középosztály adja a mintát. Tehát: minimum az internet, minimum az autó, minimum a hűtőszekrény, minimum egy sor olyan luxuscikk, amiről régebben az emberek nem is álmodtak.


Persze hogy nem az számít, hogy "nem elég a pénz", hanem az, hogy a várakozásokhoz képest nem elég. Ami pedig magyarra fordítva azt jelenti, hogy "másoknak több van".

2011. máj. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!