Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért gyerek és család ellenes...

Miért gyerek és család ellenes a mai magyar társadalom?

Figyelt kérdés

Megszólják lenézik azt akinek gyereke, főleg kisgyereke van, mondván neveletlen a gyerek mert pl szaladgálni merészel stb. Ha hisztizik akkor büdös kölkét mért nem neveli az anyja.

Miért van az ha valaki udvarias és nem csapja az ajtót a boltban a kismamára az éppen a 70 éves nyugdíjas néni vagy bácsi? aki előre enged a sorban mert kisgyerekkel vagy az megint csak a 60-70 éves?

Ennyire utáljuk a gyerekeket? S akinek több gyereke van az csak cigány lehet? Hiszen van több magyar család is ahol 3-4 gyermek nő fel őket miért kell lenézni azzal, hogy biztosan apuka halálra dolgozza magát szégyellje magát anyuka hogy csak felcsináltatni bírja magát. Hallottam már ilyet. S miért ingyen élő az aki gyereket vállal és otthon marad vele? hiszen ők is dolgoznak fizetnek adót és a gyerekeink a jövőnk záloga, mert ők fogják a mi nyugdíjunkat kitermelni.


2010. jan. 30. 09:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
55%

"...gyerekeink a jövőnk záloga, mert ők fogják a mi nyugdíjunkat kitermelni."

Nem így kéne rájuk tekinteni.

2010. jan. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%

Szerencsére én nem érzek ilyen negatív dolgokat. Én azt érzem, hogy nem támogatják a gyerekvállalást.

Az is tény, hogy kevesebb gyerek születik. Pedig a gyerekek a nemzet jövője. Ahol nincsen elég gyerek, az előregszik és kihal. (mint hazánk is). Sajna ez van.

Figyeld, majd mindjárt jön olyan hozzászóló is, aki azt mondja, hogy minek támogatni a gyerekvállalást.

2010. jan. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ami a nyugdíjat illeti, arra elég nagy butaság alapozni, mert mire a mai 20-30 éves korosztály nyugdíjas korba ér, addigra már nem is lesz nyugdíj egyáltalán, ahogy a dolgok mennek - vagy pedig a nyugdíjkorhaták ANNYIVAL magasabb lesz az átlagéletkornál, hogy mondjuk 100-ból 1 ha megéri.

Sokkal célszerűbb, ha saját magának tesz félre az ember folyamatosan, hogy legyen miből élnie öreg napjaiban, mert az államra nem számíthat.


Kérdésre válaszolva: egyszerűen csak morózus mindenki, mert sz** a gazdasági helyzet és senkinek nincsen pénze, így érthetően gyanakvóak és irigyek azzal szemben, akinek van. A 3-4 gyerek pedig ékes bizonyítéka a pénznek.

Következmény: abban a pillanatban megjavul a helyzet, amint helyreáll a gazdaság (tehát már csak talán egy-két évszázadot kell várni rá...), mivel ha mindenkinek lesz elég pénze, akkor rohadtul nem fogja érdekelni őket, hogy kinek hány gyereke van. Ennyi az egész.

2010. jan. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
52%

09:33

A 3-4 gyerek nem a gazdag családokban születik. Nem azért vállal az ember ennyi gyereket, mert tele van pénzzel.

2010. jan. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
46%

Jó kérdés.Én is ezt tapasztaltam.Engem úgy neveltek, hogy át kell adni a helyet a buszon idősnek, kismamának, gyereknek, betegnek stb.Át is adtam mindig.Amikor terhes voltam, soha senki át nem adta, elnézték hogy óriási pocakkal állok, még a fejüket is elfordították.Egy nagyon idős bácsi akarta egyszer átadni, de nem fogadtam el:-)Meg egy velem egykorú, mesélte hogy nemrégen szült ő is.Egyszerűen bunkók az emberek, nem volt gyerekszobájuk.

5 hetes babával városi uh-ra küldtek.Még az assszisztensben se volt annyi hogy előre vegyen minket, fontosabb volt az idős néni, az iskolás diák stb.Én meg ott cidriztem 2,5 órát a pici babával, hogy nehogy elkapjon valamit.

Ezek után én majd tanítsam meg hogy át kell adni a helyet a buszon?Igen meg fogom neki tanítani.Legyen különb mint a többi.

2010. jan. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
sajnos kihalt valami az embrekből
2010. jan. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem családellenes, csak mérlegelnek emberek, hogy miből és hogyan tudnak felnevelni gyermeket a mai helyzetben.
2010. jan. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudom. De a kormány sem valami család barát. Egy fizetésből nem lehet családot eltartani, sok nőnél első a karrier. De hogy miért ellenszenvesek a kisgyerekes/terhes nőkkel, nem tudom és nem is értem. Épp tegnap jöttem haza vonattal. Egy fiatal apuka utazott a 3-4 éves kislányával, ugye mindenhol kolisok, de egy nem volt aki helyet adott volna nekik.
2010. jan. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
47%
ez egy nagy f*szság, én mindig örömmel tekintek a magyar gyerekekre, hisz ők a jövő!
2010. jan. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

10:03

Köszönjük szép hozzászólásodat, örülünk, hogy te így gondolod. De valószínű, hogy mások nem így, ezért tették fel a kérdést.

2010. jan. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!