Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi van a szlovákiai magyarokkal?

Mi van a szlovákiai magyarokkal?

Figyelt kérdés
Etnikai párt helyett, egy vegyes, identitás nélküli pártot választanak meg, szinte csendben tűrik a sorozatos őket másodlagos állampolgárként kezelő törvényeket, jó példa erre a tegnapi dalfesztivál is, ahol Szlovákiától 0 pontot kaptunk.
2011. máj. 15. 19:30
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja és kihagytam, hogy nagyon szeretik a gyerekeiket szlovák tannyelvű iskolába íratni. Az elsősök alig több, mint 6%-a jár csak magyar iskolába, míg a teljes lakosságban 10% körüli az arány.
2011. máj. 15. 19:32
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Mert szerintem nem tetszett nekik a Kati előadása...például nekem se... Amúgy én is külföldi magyar vagyok! -.-
2011. máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

"Mert szerintem nem tetszett nekik a Kati előadása...például nekem se... Amúgy én is külföldi magyar vagyok! -.-"

Ez csak egy mellékes dolog. Egyébként is a romániai magyaroktól, és a szerbiai magyaroktól is 7 illetve 8 pontot kaptunk, pedig alacsonyabb a magyarok százalékos aránya, tudod bennük úgy látszik van nemzeti érzés.

De a többi dolog is szerintem elég siralmas, ez vezet a gyors asszimilációhoz, ha valaki elveszíti nemzeti tudatát.

2011. máj. 15. 19:35
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Gondolod,hogy azok a magyarok akik külföldön élnek,magyar iskolába íratják a gyerekeiket? Akkor sem,ha pl. Németországban van magyar iskola. Nekik ott kell élni,és alkalmazkodni. Ettől még otthon beszélhetnek magyarul,és megtarthatják a nemzeti identitásukat.
2011. máj. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
73%

Azért elég nagy nyomást gyakorolt rájuk az ottani politika, meg a helyiek hozzáállása a magyarokhoz is. Voltam Szlovákiába, ahol a boltos tudott magyarul de csak akkor szólalt meg, amikor a szlovák vevők elmentek.

Nem sokan merik már ott felvállalni a magyarságukat (szerintem)

2011. máj. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18%
Már a Dalfesztiválban is politikát látsz... gratulálok.
2011. máj. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

A Dalfesztivál tömény poltika-sajnos...

És nagyon meglepődtem hogy Szlovákiából 0 azaz NULLA pontot kaptunk...

Szerbiából Romániából sőt Ukrajnából is sok pontot kaptunk de pont Szlovákiából ahol arányban a legtöbb határon túli magyar él.

2011. máj. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"Gondolod,hogy azok a magyarok akik külföldön élnek,magyar iskolába íratják a gyerekeiket? Akkor sem,ha pl. Németországban van magyar iskola. Nekik ott kell élni,és alkalmazkodni. Ettől még otthon beszélhetnek magyarul,és megtarthatják a nemzeti identitásukat."

Németország és Szlovákia teljesen más téma, ugyanis a szlovákiai magyarok nem 10, nem 20, és nem is 100 éve laknak ott. Attól, hogy ott él, attól még használhatja anyanyelvét, most képzeld már el, ha holnaptól, ahol élsz, Szlovákia lenne, akkor a gyereked is szlovák suliba íratnád be? Hogy tanulná meg az a szegény gyerek értékelni nemzetét, ha nem ismeri nagyjait, őseit, értékeit, ehelyett a szlovákok "dicső" történelmét tanulná, amit szépen kitaláltak maguknak.

2011. máj. 15. 19:56
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
onnan egyet sem (nem fejeztem be az előbb a mondatot) :)
2011. máj. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Már a Dalfesztiválban is politikát látsz... gratulálok."

A dalfesztivál sajnos politika, annak is a nemzeti része, az összetartozó nemzetek mindig egymásra szavaznak.

2011. máj. 15. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!