Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért hősi halottak az autóbal...

Miért hősi halottak az autóbalesetet szenvedett magyar katonák?

Figyelt kérdés
Egyrészt nem az országunkat védik, másrészt még csak nem is ütközetben, támadásban hunytak el. Szomorú tragédia tényleg, csak nem értem, miért lesznek ettől hősi halottak.
2011. máj. 22. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mik a pontos feltételei annak hogy valaki hősi halottá lehessen nyilvánítani,valószínűleg az is elég hogy szolgálat teljesítés közben haltak meg.
2011. máj. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezen gondolkodtam a minap, hogy hősi halottnak nyilvánítják-e a nemrég elhunyt katonákat. Teljes mértékben nem vagyok képben az Afganisztánban szolgáló katonák munkájáról, de úgy tudom, hogy ők zsoldos munkát végeznek jó pár milliós fizetésért. Szerintem az, aki vállalta, hogy külföldre megy szolgálni háborús övezetbe rengeteg pénzért, annak vállalnia kell az ilyen eshetőségeket, és így mivel nem konkrétan a hazáért haltak meg, nem biztos, hogy hősi halottnak kell őket nyilvánítani.
2011. máj. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha úgy vesszük, "csak" autóbalesetet szenvedtek, nem lőttek rájuk, nem harcoltak. Ha egy rendőr végzetes autóbalesetet szenved munkaidőben, ő is hősi halott lesz?
2011. máj. 22. 15:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hősi halottak. Ilyen alapon Szaros István is hősi halott lehetne, mert részegen fába ütközött.
2011. máj. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Mérlegelés kérdése, hogy kit nyilvánítanak hősi halottnak. Aki a szolgáltai kötelezettség teljesítése során hal meg, az lehet hősi halott, függetlenül attól hogy harcban vagy csak balesetben halt meg vagy esetleg meggyilkolták. Emlékeztek, mikor egy rendőrt lelőttek és úgy hírlett, hogy homoszexuális, őt nem nyilvánította a belügyminiszter hősi halottnak. A katonákra a következő előírás van:


237. § (2) Ha az állomány tagja a szolgálati kötelezettség teljesítése során, vagy azzal összefüggésben az életét feláldozza, őt a miniszter hősi halottá nyilváníthatja.

2011. máj. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van.

Viszont nekem lehet külön magán véleményem, és az a következő.

A mi katonáink zsoldosok. Az a munkájuk, hogy katonák. Némelyik katonánknak nem itthon van a munkahelye egy helyőrségben, laktanyában, hanem valamely külföldi országban dolgoznak. Ott van a munkahelyük.

Ha valakit munka közben baleset ér, az munkahelyi baleset.

Szerintem a "feláldozta az életét" kitétel is inkább egy tűzharcban lenne igaz, hiszen ott tudatosan vállalta a halált, például túlerővel szemben, bekerítve.

Egy véletlen autóbalesetben semmi hősieset nem tudok felfedezni.

Azzal együtt, hogy sajnálom a katonáinkat.

2011. máj. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Helmetnek teljesen igaza van abban, hogy az "életét feláldozza" megfogalmazás egy tudatos tettre utal. Ha baleset történik velem, akkor nem én áldozom fel az életemet, hanem csak megtörténik velem valami. Érezték a törvény megfogalmazói is, hogy a "hősi halál" köznyelvi jelentése, ahogy a szóban is benne van, valamilyen hőstettre utal, ezért fogalmaztak így. Csakhogy a baleset nem hőstett. Hacsak azt nem tekintem már önmagában is hőstettnek, hogy erre a hülye, veszélyes helyre kimegy valaki. Ha nagyon akarom, esetleg tekinthetem. És ez már adhat némi alapot arra a gyakorlatban kialakult értelmezésre, hogy a hőstettbe az ilyen helyzetben történt baleset is belefér. Ha rajtam múlna, én nem érteném bele.


És hogy akkor miért kell ez a furcsa hőstett? A válasz nyilván a politikában keresendő. Ők mindenütt a népszerűséget hajszolják, még mások halálában is, ha lehet. Ott lehet sertepertélni a hazaszállított koporsók körül, lehet figyelmet ébreszteni magunk iránt, szépeket mondani, és szépeket tenni. Na ez a széptevés jelen esetben a hősi halottá nyilvánítás. A családoknak is jól jön, mert magyar viszonylatban nagyvonalú ellátásokhoz jutnak így hozzá.

2011. máj. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nem a kérdésre válsz: de ezek sokmilliós fizetésért vannak kint

nem véletlen, hogy főleg szegény vidéki részekről vannak ott katonák ( Zagyvarékas, mos Nyímeggyes)

enyni pénzért vállalták a halált ami néha meg is történik


Én nagyon sajnálom őket, de azt mondom, hogy nem árt egy két havonta egy ilyen eset, ohgy a fiatalok felfogják, nem hülyülni mennek oda milliókért, hanem ott tényleg a lét a tét, nem játék, mert nagy részének még a játékon járna az esze mert "gyerekek"

ez a jenkikre még fokozottabban vonatkozik

válasz:

amúgy meg a család a a hiénasajtónak nem tetszett volna, ha nem lehettek volna hősi halottak

hivatalosan meg szolgálat közben haltak meg, tehát jár nekik a hősi halott kifejezés

2011. máj. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ezt találtam:Hősi halottnak nevezzük azt, aki háborúban, illetve fegyveres harcban, kötelességteljesítés közben életét vesztett katona.A vitéz helytállást, önfeláldozást tanúsító katonák. Valóban nem helytálló a dolog. Ettől függetlenül sajnálom őket nagyon.
2011. jún. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!