Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok? Kína ultimátumo...

Mit gondoltok? Kína ultimátumot nyújtott át az USA nak?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jún. 1. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Rákerestem a neten. Érdemi forrást nem igazán találtam erről, többnyire csak különböző blogokban/fórumokon említik meg.


Természetesen ettől még lehet, hogy igaz, ugyanakkor nem tartom különösebben valószínűnek, hogy Kína ténylegesen háborúba menne Pakisztánért.

2011. jún. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet lemaradttam valamiről, pontosan nemtudom mire gondolsz átadás alatt, de kb. 2 hete hallgattam egy közgazdászt, aki azt mondta, hogy a Kína-USA viszonyban, nem titok, hogy már Kína diktálhatná az iramot,de nem lesz köztüksoha őrült nagy konfliktus, mert a dollár védelme Kína érdekében is áll.Ugyanis tartalékainak java része dollárban van.
2011. jún. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem lenne meglepő. Az már az volna, ha tényleg háborúra kerülne a sor, de maga az ultimátum nem meglepő. Az USA a világszerte kiépülő katonai repülő- és rakétabázisaival elég borsot tört már a kínaiak és az oroszok orra alá, Kínának a legkevésbé sincs szüksége rá, hogy egy amerikai kormány által pénzelt bábállam és vele amerikai támaszpontok épüljenek ki a közvetlen tőszomszédságában. Plusz így egy amerikai haderő által ellenőrzött régió jönne létre Afganisztán bevonásával, ami erősen korlátozná Kína mozgásterét nyugatra. Ez már bőven van elég ok egy ultimátumra, főleg, hogy Kína tisztán van azzal, hogy az USA visszavonulót fog fújni és diplomáciai úton akarja rendezni a kérdést. Az USA hatalmas adósságot halmozott fel Kína felé, illetve a gazdaságának egy számottevő része van részben vagy egészben kínai kézben, egy nyílt háború azonnali gazdasági válságot indítana el nyugaton, ami tovább erősítené Kína amúgy is jelentős pozícióját a világpolitikában.
2011. jún. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!