Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy képzelnél el egy olyan...

Hogy képzelnél el egy olyan világot (mondjuk 60 évvel a mai nap után) amelyben Kína az egyetlen szuperhatalom? Az USA megbukott, elvesztette a korábbi világpolitikai szerepét.

Figyelt kérdés
Én nagyon nem szeretnék egy ilyen jövőbe belegondolni.
2011. jún. 25. 09:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére addigra India is lesz majdnem olyan fejlett, mint Kína, és ott demokrácia van, talán egy kicsit tudná Kínát ellensúlyozni, ha az vörös marad.
2011. jún. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Kína egyedül nem lesz szuperhatalom. Ha az USA, Európa, India és Oroszország összefog ellene akkor nem sikerül átvennie a hatalmat. Minden a szövetségi rendszerektől függ.

USA&Izrael&EU&Ausztrália&Japán, Oroszország&India és kérdés, hogy Kína kivel fog szövetkezni. Talán Észak Koreával. Meg az is kérdés, hogy Irán kivel van.

2011. jún. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Én az Oroszokban sem bíznék ennyire, mivel tudják, hogy az USÁ-val szemben ők sosem lehetnek nagyhatalmak, lehet hogy inkább Kína mellé állnának. Japán szerintem inkább megmaradna ez esetben semlegesnek, túl közel vannak Kínához.
2011. jún. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha már választani kell, akkor inkább a Pax Americana, semmint a Pax Sinica.
2011. jún. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval. Inkább eszem az Indiából származó rizst, mint a kínait!
2011. jún. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert Kína lehagyja Amerikát, azért még sokáig nem lesz olyan mértékben egyeduralkodó, mint jelenleg az USA.

A durava az lenne, hogyha Kína olyan egyeduralkodó lenne, mint volt Anglia a 19. szzadban.

Na az durva lenne, de olyan nem is lesz.

2011. jún. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy se képzelek el ilyen világot, mert nem szoktam ökörségeket képzelni. Kína sohasem lesz szuperhatalom, nincsenek meg hozzá az adottságai. Az USA meg nem vesztette el a vezető szerepét.
2011. jún. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
65%

"Kína sohasem lesz szuperhatalom, nincsenek meg hozzá az adottságai. Az USA meg nem vesztette el a vezető szerepét."

Ez szerintem nem igaz. Kína elkezdte fölvásárolni Európát, több aranya van, mint amerikának és izraelnek együtt, az usa adósságának 80%-át ő állja. A jövőben Peking-Delhi-Moszkva-Berlin-Párizs lesz a világ gazdaságának meghatározója. Ez már biztos, és erre csak néhány évet kell várni.

2011. jún. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Utolsó:Washingtont lehagytad.

Amerika még a dédunokáink korában is befolyásos lesz.

De azt nem értem hogy odaírtad Párizst és Berlint erre USA fővárosát nem na mind1:)

2011. júl. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Kína óriási importkeresletet teremt minden nyersanyag és energiahordozó iránt, és szinte letarolja a világ exportpiacait, leírhatatlan feszültségeket teremtve a világkereskedelem eddig fennálló rendszerében.

A világtörténelem legnagyobb devizatartalékát felhalmozva Kína többezermilliárd dollárnyi amerikai államkötvényt birtokol.

Demográfiai súlya és hatalom-gazdasági térnyerése egy-két a Nyugat globális birodalmának kihívójává teszi Kínát, visszaadva számára azokat a világhatalmi pozíciókat, amelyeket a tizenkilencedik század elejéig a Nyugattal szemben elfoglalt.

2011. júl. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!