Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek miért hiányzik a...

Szerintetek miért hiányzik a magyar nemzet embereinek többségéből a nemzeti öntudat?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy igen sok magyar nem büszke a saját nemzetére, nem szereti azt, vagy közömbös az ügy iránt! Szerintetek m lehet ennek oka?
2011. jún. 6. 19:37
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
31%

"Én csak olyan dolgokra vagyok Büszke, amiket elértem."


Egy igazi torzult felfogású, szélsőségesen liberális, magát egyéniségnek képzelő, valójában egyen-ember lehetsz:)


Akkor gondolom, ha esetleg van, vagy lesz gyereked, arra sem leszel/vagy büszke, amikor ő teljesít, hiszen azt nem te érted el! Főleg, ha olyasmiről beszélünk, ami neki adottsága és nem azért képes rá, mert te annyit, de annyit foglalkoztál vele. Remélem arra sem leszel/vagy/voltál büszke, hogy várandós vagy/leszel/voltál. Hiszen nem nagy dolog szétteni, úgymond nem nagy teljesítmény egy nőtől (az sem a te érdemed, hogy nő vagy, ugye)... Az a sok hülye kismama nem is értem mire büszke a te etalon tökély felfogásod szerint, te elmebeteg:)


Szerencse, hogy az emberek többsége nem olyan torz, mint te, és "mernek" esetleg arra is büszkék lenni, ami nem kifejezetten az ő saját eredményük/érdemük.


Ráadásul a felfogásodban erős logikai bukfenc van, ugyanis ezzel az erővel az ég világon semmire sem lehetnénk büszkék, hiszen minden eredményedet vissza lehetne vezetni valami tőled, a te szándékaidtól erősen független adottságra.

2011. jún. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
21%

"Hiszen nem nagy dolog szétteni, úgymond nem nagy teljesítmény egy nőtől"


Miért lenne olyan nagy esemény te pihentagyú? Ha ez már olyan nagy esemény akkor fel kell gyorsítani a lombikbébi programot. Akkor már az is nagy esemény amikor a férfi megcsinálja nem?

2011. jún. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
48%

"Miért lenne olyan nagy esemény te pihentagyú?"


Ha szerinted nem nagy esemény egy terhesség, egy gyerek születése, egy új családtag, akkor én nem is igazán szeretnék veled több szót váltani.


Illetve amit írtam, nem azért írtam, hogy bárkinek is a véleményén változtassak, főleg nem az első hozzászóló nyilvánvalóan begyöpösödött, rögeszme-szerű felfogásán ("csak arra vagyok büszke amit én értem el, mer' ezt találtam ki - ja, és merjünk kicsik lenni!").


Inkább azért, mert az igazságérzetem így diktálta: jelenjen meg az a vélemény is - ami az enyém és remélhetőleg az emberek többségének véleménye -, miszerint bármire lehetünk büszkék.

2011. jún. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
54%

22:15

Persze, sokmindenre lehetsz büszke. De ha vki csak arra tud büszke lenni hogy teherbe esett, vagy szülni tud, nos az elég sekélyes jellemre vall. Ez kb olyan, mintha ffiként vki csak arra tudna büszke lenni hogy tud gyereket csinálni. Hát ezek a tulajdonságok az állatvilágban illetve egyes elmaradott kultúrákban (pl cigányék négerek) még elfogadható. De sztem egy európai országban ez már semmiképp sem olyasmi, amire önmagában büszkék lehetünk.

Azt gondolom nem is kell kommentálni, hogy miért primkó ha vki arra büszke hogy "nő" (vagy ffi).

2011. jún. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
62%
Én büszke vagyok rá hogy magyarnak születtem, és sztem ez a legtöbb emberben megvan csak nem mutatja. Sztem nem a médiával hanem a magyarok alapvető gondolkodásával van a baj azzal hogy mindenben csak a rosszat látjuk és ha rosszul megy az országnak akk mire legyen az ember büszke? plussz egy rakás más tényező pl a barmok akik mellüket verő magyarok, plusz az hogy a megélhetésre sincs pénz sok helyen.
2011. jún. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem hiányzik, csak a hülyék és a selejtek hangosabbak, ezért csak ők hallatják magukat mindig - pedig elenyésző kisebbség.
2011. jún. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

tegnap 20:07


Mondjál már valamit hogy szerinted miért lenne jobb osztráknak lenni?


Talán azért mert végre egy kultúra nélküli jelentéktelen nép tagja lehetnél? Mondj valamit amiben szerinted jobbak!


Tulajdonképpen az osztrák csak egy népcsoport. Soha nem tudtam megérteni az olyan embereket akik inkább lennének egy 80-100 éves ország tagjai mint egy ezeréves államé.

2011. jún. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
88%

15:31


Látod, ezért gáz manapság "hazafinak" lenni. Mert az sokak szemében egyenlő azzal, hogy más népeket azonnal jelentéktelennek bélyegzünk meg... nem akarok úgy büszkélkedni a hazámmal, hogy cserébe le kell néznem másokat.

2011. jún. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!