Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyar állam, külföldön is...

A magyar állam, külföldön is vásárolhat telket, vagy más, földterületet? Ha igen, akkor az jogilag Magyarország tulajdonát képezi? Ha igen, akkor gyakorlatilag az is magyar területnek tekinthető?

Figyelt kérdés

Gondolok itten az eladó osztrák hegycsúcsokra:

[link]

A google más hírt is kidobott nekem - Walesban is hasonló a helyzet:

[link]

Azért írva van, hogy máshol szigeteket adnak el:

[link]

[link]

[link]

Bár igaz, ez nem újdonság, hogy magánkézben vannak egyes szigetek (lehet, hogy urban legend, de van, ahol, a vásárló nem is tudott a bennszülöttekről).


2011. jún. 12. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak használati jogot.Lásd,MOL,területek olaj kitermelés,kutatás.
2011. jún. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, az állam is vásárolhat területet, szerződéses átruházásnak hívják, nemzetközi jogban ez a területszerzés egyik módja. Lásd Alaszka.

Az már más kérdés, hogy minek venne a magyar állam osztrák hegycsúcsot, vagy hogy az osztrákok eladnák-e egyáltalán másik államnak, illetve hogy az adásvétel nyitott-e más szuverén állam számára is (nyilván általánosságban egy állam sem akarja, hogy területén csorba essen).

Más dolog privatizálni, azaz egy adott államon BELÜL magán kézbe adni mondjuk egy hegycsúcsot, mint amiről a cikk is szól, és teljesen más egy másik államnak eladni - ekkor ugyanis a terület feletti főhatósága, szuverenitása szűnik meg, nem csak a tetszőleges hasznosítás joga.

Remélem nagyjából érthető voltam.

2011. jún. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Olvastam Alaszka történetét, azt Amerika megvette, igaz akkoriban az Orosz birodalom le is mondott a területről.
2011. jún. 12. 17:35
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Megveheti az állam, de attól az olyan lesz, mint egy magántulajdon, azaz továbbra is az eredeti országhoz fog tartozni, az állam mint helyi tulajdonos fog működni jogilag. (Szerintem)
2011. jún. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megveheti.Ha országgal köt szerződést, akkor a felségterület a vevő állam felségterülete lesz, ha magánszemélytől, akkor a vevő állam is alárendelt a helyi törvényeknek, ergo a felségterület nem változik.
2011. jún. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És a nagy követségi épületek,területek: azok nem a Magyar államé?
2011. jún. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában a diplomáciai képviseletek épületeit a fogadó állam rendelkezésre bocsátja a küldő állam részére.

Ha mégis megvásárolja a küldő állam, akkor ezt az adásvételt mint kereskedelmi személy, nem mint állam, azaz a főhatalom birtokosa teszi, ergo kereskedelmi ügylet született, és nincs szó a terület átruházásáról.

Bár a diplomáciai képviselők személyükben testesítik meg a küldő államot, maga a képviselet is sérthetetlen, oda csak engedéllyel lehet belépni, a képviselet területe nem számít a küldő állam területének.

2011. jún. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!