Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megadnád a lehetőséget az...

Megadnád a lehetőséget az öngyilkosságra egy életfogytiglanra ítélt embernek?

Figyelt kérdés

A kérdés arra irányul, hogy támogatnád-e egy olyan rendszer létrejöttét, hogy az életfogytiglanra ítélt ember mondjuk 3 hónappal az ítélet meghozatala után bármikor (a 3 hónap azért kell, hogy kicsit már fel tudja dolgozni a helyzetet) kérhet egy méregtablettát, ami fájdalommentesen végez vele?


Ugye állami szempontból ez költségkímélés, az elítélt pedig megkíméli magát 30-40 év ürességtől.


Támogatnád ezt?


Illetve támogatnád mondjuk 20-30 éves börtönbüntetések esetén?

Tegyük fel valakit 20 évesen elítélnek, és kijöhet a börtönből 50 év múlva. Hogy talál így munkát, hogy lesz nyugdíja, tulajdonképpen majdnem az egész élete kimarad.

Van értelme egy ilyen életnek?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 9. 16:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

A kérdésben elírtam a második részt.

Elítélik 20 évesen 30 évre, és kijön a börtönből 50 évesen.

2011. júl. 9. 16:23
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
BOcs,de szerintem hülyeség.Ha életfogytiglanira ítélnek valakit az nem egy kis beszólás miatt van.Megérdemli az életfogytiglant,nem beszélve arról,hogy ennyi erővel lehetne halálbüntetés is.
2011. júl. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Nekem tettszik az ötlet támogatom
2011. júl. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az életfogytiglannak szerintem két jelentősége van.

1.) Megóvja a társadalmat az adott személytől. Most hogy börtönben van vagy halott az igazából mindegy, sőt mint írtam az állam ezzel milliókat takaríthat meg. Amit értelmesebb célokra is fordíthat.


2.)Elrettentés. És ez a kulcskérdés. Vajon a halál vagy az életfogytiglani bezártság és üresség az elrettentőbb?

2011. júl. 9. 16:30
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Nem hogy megadnám a lehetőséget, de államilag kötelezném rá őket, hogy bevegyék.
2011. júl. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megadnám rá a lehetőséget, de szerintem kevesen "élnének" ezzel a lehetőséggel (te jó ég, de hülyén hangzik ez a szófordulat ebben a témában). Tényleges életfogytos nagyon kevés van, akik meg egyszer valamikor majd azért mégis kijöhetnek, azok kétlem, hogy ezt a megoldást választanák.
2011. júl. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Van ráció a felvetésedben,amikor meghallom,hogy megspórolhatna az állam egy kis pénzt a nép javára akkor belőlem is előbújik a kisördög"hogy mi lenne ha".

Viszont ezt a kérdést egy másik oldalról is érdemes megnézni.

Mi történik ha van egy elmebeteg,aki öngyilkos akar lenni és azért öl meg valakit,hogy 3 hónap múlva véget vethessen a saját életének is egyaránt?

Itt kezdődik a probléma.

Ezt esetleg úgy lehetne kompenzálni,hogy legalizálják az eutanáziát.

Viszont itt is van bökkenő,ami lehet a lelkiismeret(esetleg azt gondolja a delikvens,hogy ha megöl valakit akkor egyértelműen megérdemli a halált így viszont "vakon" kioltatja az életét),lehet még esetleg család aki lebeszéli és akkor megint egy másik ember meggyilkolásába "menekülhet".

2011. júl. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 doboszoli ***** válasza:
Jó ötlet.
2011. júl. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk benne meg az a kérdés merül fel itt is, mint a halálbüntetésnél: mi van, ha kiderül, hogy ártatlan? Tudom, kismillióból egy esetben fordul elő, hogy minden bizonyíték stimmelni látszik, aztán x idővel később kiderül az illető ártatlansága, de azért előfordulhat. És mi van akkor, ha az illető, aki valójában ártatlan volt, végső elkeseredésében azt választja, hogy nem akar tovább élni, mert senki nem hisz neki, aztán egy idő után kiderül, hogy ártatlan volt? Mondjuk ez egy fokkal "jobb", mint a halálbüntetés esetében, mert itt azért az illető saját döntése, szóval ha ő tudta magáról az ártatlanságát, dönthetett volna úgy is, hogy egészen addig vár, amíg ezt el nem ismerik róla, de azért ez elég nehéz lehet így.
2011. júl. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 zöldmanó válasza:
szerintem ha valaki végezni akar magában az a börtönben talál rá módszet . én is azért nem hoznám törvénybe minta fentiekben említett dolgok mint pl az elmebeteg azér öl embert hogy meg ölhesswe magát a börtönben tablettával stb.az öngyilkosságot nem lehet megtiltani.törvény nélkül is megoldható.hiszen ha öngyi leszel nem szankcionálnak utána. s van h valaki plnem is akarna meghhalni de tegyük föl kivizsgálatlan körülmények között kötelezik rá ha ez a dolog törvénybelép ?
2011. júl. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!