Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van olyan kevés cigány...

Miért van olyan kevés cigány sportoló?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel itt a kérdést,mert sokat foglalkoznak a

romaintegrációval.Már amikor.


Én anó kipróbáltam a focit,kosárlabdát,futottam,jártam ingyen sakkozni. Sehol sem találkoztam cigányokkal.


A SPRT EGY KITÖRÉSI LEHETŐSÉG.Hány országban élnek ezzel olyanok akinek az anyagi helyzete rosszabb.

Gondoljunk csak az USa-ban a kosárlabdára.

Bizztosra veszem,hogy vannak azért olyan sportegyesületek ahol nem olyan drága a havi bérlet.

Meg ha látják valakin,hogy érdemes vele foglalkozni csak felkarolják. Nem?

Nem az olyan sportokra gondolok amik nagyon költségesek.

Azokat ők is megengedhetnék maguknak.pl.futás,ping-pong,

van ahol kapcs felszerelést.

Miért nem sportolnak?

itt-ott feltűnk egy-egy,de nem eőltetik,hogy sportolók legyenek.

Ezzel nem leheten segíteni őket?


2009. ápr. 2. 19:47
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Most olvastam egy cikket miszerint nem sértő pket cigánynak nevezni. Ők is ezt használják.

Csak mielőtt megszólnának.

2009. ápr. 2. 19:48
 2/26 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem alapból kevesen sportolnak ma Magyarországon, egyáltalán nem jelent ugyanúgy kitörési lehetőséget, mint pl. Amerikában, és bármilyen furcsa, a romák nagy része még a legolcsóbb lehetőségeket sem engedhetik meg magunknak, ill. sokszor hamar kiveszik a gyereket az iskolából, ahol erre lehetőség volna.

Arról nem is beszélve, hogy nincs is meg úgy hagyománya; pl. zenészként könnyebb számukra a kitörés.

2009. ápr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
59%
Mert lusta mind.
2009. ápr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Idehaza tényleg nem támogatják a fital tehtséges sportolókat úgy,mint a nagy ámerikában,de ha a zene kitörés llehetőség számukra akkor a sport is lehet az.

Legyünk őszinték azért van sok olyan cigány aki megengedheté magának a drágább sportokat is.

Azért vannak egyesületek ahová nem kell sokat fizetni.

Vagy nem is akarnak kitörni? A sport szerintük nem jó erre.

Ott vannak a Bedák boxolók. Bennük is van vonyó. jól látom?

2009. ápr. 2. 20:14
 5/26 anonim ***** válasza:
65%
Na vajon miért? torna órára nem mennek be a kis kormosok, hogy törjön ki ? Lusták és semmirevalók (1-2 kivétellel)
2009. ápr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
97%
USA-ban kitörés a sport, mert ha megy akkor fizetnek a szponzorok, be lehet jutni vele egyetemre. Magyarországon nem elég az egyetemre jutáshoz a sport, még egy olimpiai érem is csak pár ponttal jár. A Magyar cégeknek ritkán van pénzük szonzorációra, általában a családnak mélyen a zsebébe kell nyúlnia, hogy elindítsa a gyereket, és csak sok év múlva lesz a kiadásokon felüli plusz bevétel. A cigányoknak ritkán van meg ehez az indulótőkéjük. A kultúrájukból adódóan pedig nem is jellemző rájuk a sport szeretete.
2009. ápr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
43%

Hát, nézd, egy ellustult társadalomban élünk, ahol még sok magyar is a wc-re is autóval jár... magyarán ha mi nem sportolunk, másoktól sincs jogunk elvárni... Te sportolsz, vagy sportoltál, oké, nem mindenki olyan fizikumú.


Zenészt annál többet tudnék sorolni a cigányok köréből, kezdve a 100 tagúval, ott van Bangó Margit, és ismerek netről is egy fiatal nőt, aki cigány származású, és zenél, és mellette mellesleg egyetemen tanul.


Szóval nézd, aki akarja, az csinálja, de nem biztos, hogy nagy dobra veri, vagy akkora nagy tehetség, hogy kitűnjön. A tehetség úgyis kitűnik.


Én pl. nem sportolok szintén, magyar vagyok, fehér magyar szülők gyereke, nem sportolok, mert a szervezetem nem bírja a hosszú távú megterhelést, viszont 10 éve énekelek, ami bár másképp, de ugyancsak strapás, ha valaki komolyan csinálja (csak bizonyítékként, hogy felérhet a sporttal, még ha nem is annyira látványosan, de nemrég jegyezte meg valaki, hogy nem sportolok-e, mert milyen jó feszes a hasam, nem sportolok, ezek szerint az éneklésben is van valami, ami erősít, egyébként van, csak nem közismert).

2009. ápr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Velem történt meg:

Szóltam a roma anyukának, hogy ne olyan későn jöjjenek oviba. Elromlott az autó, a busz meg most ér ide -volt a válasz. Felvetettem, hogy mi lenne, ha biciklivel (én is úgy járok) jönnének. Ekkorát nevetni még nem hallottam! Mit szólnának, ha ő ilyet tenne!

Lehet, hogy nem fér a kultúrájukba?

2009. ápr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
56%
AZ egyetemre való bekerüléshez elég a "mert én cigány vagyok?!" mondat, és nem kell a felvételi lapért fizetned, sőőőt, kapsz 30 pontot, ha kisebbségnek vallod magad. Így tett az egyik felvételiző roma osztálytársam. Teszem hozzá, idén a harmadik hat számjegy értékű telefonját. Undorító...
2009. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
36%

Mert a cigányok nem ismerik a test,-mozgáskultúra és az egészséges életmód fogalmát.

a koszt szeretik, az igénytelenséget, meg a henyélést.

ja, bocs: ha segíly van, gyorsabban szaladnak a postás elé mint a szarós antilop. kivétel erősíti a szabályt.

2009. ápr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!