Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért csak nekünk fog fájni?

Miért csak nekünk fog fájni?

Figyelt kérdés
Nem látom az első megszorítások között a parlament kiadásainak a csökkentésére tett javaslatokat, mert ugye a többi nemigen érinti anyagi veszteségként a tisztelt képviselőket.Az,hogy Ők sem kapnak 13.havi illetményt.....na bummmm! a közszférában dolgozókat érintő 13.havi (havi kereset-kiegészítés) 180e Ft felett max. bruttó: 15.ooo/hó, a gk.-val történő munkábajáráshoz Mi kaphatunk (adómentesen) 9.-Ft/km., vagy 80%-os bérlettámogatást.Rájuk más törvények vonatkoznak?!!? Megszorítás lenne az is, ha Bajnai megválasztásakor megtiltaná,hogy az újonnan kinevezett miniszterek nem cserélhetnek autókat, bútorokat!Felháborítónak tartom a 60%-os táppénzt.Nem statisztikai adatokból kellene összeállítani a megszorító intézkedéseket!A nyilvános vagyonnyilatkozatokban azt láttam,hogy milliós banktartozás mellett milliós megtakarítás is szerepel!
2009. ápr. 3. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Van egy mondás, miszerint tízmillió fölött már senkit nem ítélnek el. Elvégre abból már jut mindenkinek, akinek kell.


Nos, ugyanez a helyzet a megszorításokkal is. Aki elég közel van a tűzhöz, annak nincs mitől tartania.


Megmondta már Jézus is: akinek van, annak még több adatik, akinek nincs, attól az is elvétetik, amije van. Nagy igazság, és a pénz világában örökérvényű.

2009. ápr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
75%
Jézus szavai nem igazán találóak ehhez a kérdéshez. El kellene olvasnod újra az Újszövetséget és értelmezni, hogy mikor hangzottak el ezek a szavak és milyen példázattal
2009. ápr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A Máté effektus szerintem találó (akinek van..), szociológiában pont erre használják (a gazdag még gazdagabb lesz, a szegény még szegényebb)


Én nemrég szültem, sajnos eléggé meg fogjuk érezni az egészet, elég sokat vártam, imádom a gyermekem, és gondolkoztunk egy másodikon. Szerencsések vagyunk, nem vagyunk se szegények se gazdagok (se adósság, se félretett pénz), viszont egy második baba anyagilag nem férne bele :(

És sokan nem is mernek szülni, az anyagi helyzet miatt. Szerintem támogatni kéne a családalapítást..

és nemcsak mert ők lesznek a jövő adófizetői.

2009. ápr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Második: Szerintem inkább te vedd át újra az anyagot. :)

Mert a lényeg pontosan ez, és ezt nálam sokkalta szakavatottabb, teológiában járatos emberektől is hallottam-olvastam. Ez bizony a pénzvilág egyik kőkemény alapigazsága, ha tetszik, ha nem.

2009. ápr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Második újra:


Íme az érintett rész:


"12. Monda azért: Egy nemes ember elméne messze tartományba, hogy országot vegyen magának, aztán visszatérjen.

13. Előszólítván azért tíz szolgáját, ada nékik tíz gírát, és monda nékik: Kereskedjetek, míg megjövök.

14. Az ő alattvalói pedig gyűlölék őt, és követséget küldének utána, mondván: Nem akarjuk, hogy ő uralkodjék mi rajtunk.

15. És lőn, mikor megjött az ország vétele után, parancsolá, hogy az ő szolgáit, a kiknek a pénzt adta, hívják ő hozzá, hogy megtudja, ki mint kereskedett.

16. Eljöve pedig az első, mondván: Uram, a te gírád tíz gírát nyert.

17. Ő pedig monda néki: Jól vagyon jó szolgám; mivelhogy kevesen voltál hív, legyen birodalmad tíz városon.

18. És jöve a második, mondván: Uram, a te gírád öt gírát nyert.

19. Monda pedig ennek is: Néked is legyen birodalmad öt városon.

20. És jöve egy másik, mondván: Uram, imhol a te gírád, melyet egy keszkenőben eltéve tartottam;

21. Mert féltem tőled, mivelhogy kemény ember vagy; elveszed a mit nem te tettél el, és aratod, a mit nem te vetettél.

22. Monda pedig annak: A te szádból ítéllek meg téged, gonosz szolga. Tudtad, hogy én kemény ember vagyok, ki elveszem, a mit nem én tettem el, és aratom, a mit nem én vetettem;

23. Miért nem adtad azért az én pénzemet a pénzváltók asztalára, és én megjövén, kamatostól kaptam volna azt vissza?

24. És az ott állóknak monda: Vegyétek el ettől a gírát, és adjátok annak, a kinek tíz gírája van.

25. És mondának néki: Uram, tíz gírája van!

26. És ő monda: Mert mondom néktek, hogy mindenkinek, a kinek van, adatik; a kinek pedig nincs, még a mije van is, elvétetik tőle."


Most mondd, hogy nem erről van szó.

2009. ápr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!