Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mindenki fél az első munkanapo...

Mindenki fél az első munkanapoktól? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
14éves fiú vagyok apukám kőművesként dolgozik 1 cégnél most oda mennék nyári munkára apukám mellé mint segéd munkás! De félek h valamit elrontok! Egyébként az én ötletem volt még nyár elején de azthittem nem lesz belőle semmi! Még 2 hét és megyek dolgozni de nagyon félek h elrontok majd valamit normális ez?
2011. júl. 25. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Takarítani meg hordani amit kell mióta nehéz feladat?

Nem te fogsz vésni meg olyan dolgokat csinálni amit szakképzettek csinálhatnak csak.

Menj el megnézed milyen, belehalni nem fogsz csak nagyon fárasztó.

19/F

2011. júl. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Mivel ez az első munkahelyed, így normális.


Egyébként 14 évesen nem dolgozhatsz törvényesen...

2011. júl. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Gondolj arra,hogy értelmes dologgal "ütöd" el az időt,és nem az alkoholtól bűzlesz hajnalban a város főterén.

Nem kell izgulni ilyenektől.

Ráadásul ha iskolában nem teljesítesz esetleg jól(nem szeretsz tanulni)akkor felmentésnek fogod érezni a munkát.

2011. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, más is ideges, még a felnőttek is az interjúkon, első napokban a munkahelyen. Mindenki izgul valamennyire.


Nagy galibát nem csinálhatsz, nem olyan munkát fognak rádbízni, hogy ha valamit eltolsz, akkor ne lehessen kijavítani. Csak figyelj oda.

2011. júl. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, mindenki fél az első napoktól egy új mnkahelyen.

Én közel negyven évesen, nagyjából 6-7 munkahellyel a hátam mögött, még a mai nap is izgulok, ha új helyre megyek dolgozni. Ez így természetes, ha komolyan veszed a munkát.


Felmerülnek a kérdések, hogy vajon nem fogok elrontani semmit?

Be fognak fogadni a többiek?

Hogyan viszonyul majd hozzám a főnök?

Mennyiben lesz ez más mint a korábbi munkák (ez rád nem annyira vonatkozik).


De többnyire mindig összejön a dolog. A kollégák elfogadják a "jövevényeket". A főnökökkel ki lehet jönni egész tűrhetően, és bár elképzelhető, hogy teljesen más feladataid lesznek, mint korábban, de alapjában véve mindig ugyanaz. Dolgozni kell!


És utoljára hagytam, hogy el fogok-e rontani valamit.

Természetesen igen, mint ahogy mindenki aki előtted odakerült és teljesen új volt neki a szituáció, szintén elrontotta. De ez nem égbekiáltó bűn.

Szokták mondani, hogy csak az nem hibázik aki nem dolgozik. Ebben azért van valami.


A lényeg, hogy tudd helyrehozzni a hibát. Ne próbáld elrejteni, ha valamit rosszul csináltál, mert abból később még komolyabb bajok lehetnek, de kevés (vagy talán nincs is) az a hiba, amit nem lehet kijavítani, ha időben észrevesszük!


Jó munkát!

2011. júl. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó tanácsokat írt az előző! Ha valamit elszúrsz, tényleg szólj inkább, ne ijedj meg, mert nagyobb baj lehet belőle ha eltitkolod.

Ha pedig valamit nem értesz, nyugodtan kérdezz rá akár kétszer is.

Pl. elmondanak valamit, de nem teljesen tiszta, akkor kérdezz vissza, hogy: "ugye ezt úgy érti hogy ezt meg ezt ide pakolom, stb"

2011. júl. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Huh hát köszönöm mindenki megkapta a zöldkezet!

De végül is anyi szerencsém lesz az egészbe h a fatherom mellet fogok dolgozni és ő is tud segíteni!

2011. júl. 27. 10:46
 8/8 anonim válasza:
0%
Csak azt fogod elb@szni, amit ellehet! Inkább maradj a seg-geden a kocsmában és senkinek a fejére nem fogsz egy zsák nedves cementet zúdítani...
2011. aug. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!