Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért veszik mindig egy kalap...

Miért veszik mindig egy kalap alá az összes diplomát?

Figyelt kérdés
Tehát mindig jönnek olyannal, hogy hülyeség a diploma. ÉS ezt az összesre értik. Miért nem különítik el? Olyanokra amivel el lehet helyezkedni (pl gépészmérnök, programozó, villamosmérnök, stb) és az olyanokat amikkel nehezebben és divatszak.(pl bölcsész szak, kommunikáció)
2011. júl. 26. 02:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért veszel mindenkit egy kalap alá? Konkrétan KIK veszik az összes diplomát egy kalap alá?.. én nem ezt látom, hogy így általánosságban mindenki minden diplomát egy kalap alá vesz.....sőt.
2011. júl. 26. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

lassan a gépész és villamosmérnök is divatszakma lesz.

akkor majd azt is fogják szidni


nem mindenki veszi egy kalap alá, csak aki tájékozatlan f@sz.

2011. júl. 26. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

„Miért nem különítik el? Olyanokra amivel el lehet helyezkedni (pl gépészmérnök, programozó, villamosmérnök, stb) és az olyanokat amikkel nehezebben és divatszak.(pl bölcsész szak, kommunikáció)”


Szerintem meg úgy kéne elkülöníteni hogy ki az, aki komolyon vette a tanulást, meg ki az aki csak úgy ellazáskodta.

2011. júl. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Mert ezek a diplomák nem érnek semmit. Aki a rendszerváltás előtt elvégzett egy általános iskolát, esetleg még egy szakmát is az már komolyabb tudásállománnyal rendelkezik mint a ma diplomázók.
2011. júl. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

05:07 ezek remélhetőleg nem lesznek divatszakmák, mert némi ész is kell hozzájuk, másrészt megfelelő tudás és oktatók hiányában nem képes akármilyen suli ilyen szakokat indítani.

Bár olyan már láttam, hogy vki elvégez egy ilyet aztán nem is a szakmájában helyezkedik el, így fölöslegesen foglalta a helyet.

2011. júl. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"ezek remélhetőleg nem lesznek divatszakmák, mert némi ész is kell hozzájuk,"


nem vagy tisztában a divatszakma fogalmával. Divatszakma az, amiről azt hiszik, hogy könnyebb vele elhelyezkedni vagy könnyű megtanulni, népszerűbb stb.

aztán mégsem végzik el, ha el is végzik, sz@rul stb.

Nos biztosíthatlak, hogy nem csak a műszaki szakokhoz kell agy...

2011. júl. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Foxyy ***** válasza:
100%

Szerintem ezért fikázzák a diplomát:


1. mert tényleg sok a hülyegyerek, akit felvesznek egyetemre, ezért elértéktelenedettnek tartják a felsőoktatást.


2. őket nem vették fel.


Én azt mondom, hiába jár valaki bölcsész szakra, ha vannak jó tervei a jövőre nézve, kitartó, továbbképzi magát, akkor lehet belőle valaki, nem úgy, mint azokból, akiknek az ivászatról szólt az egyetem.

2011. júl. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a diploma elértéktelenedett, többsége mögött nincsen tudás. Ma már csakúgy szórják ki a diplomákat tömegesen, olyanoknak is akik egy általános iskolai bizonyítványt sem érdemelnének meg.
2011. júl. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert tömegképzés van, NEM CSAK BÖLCSÉSZSZAKOKON! Ismerek olyan mérnököt, akire a kiskutyám felügyeletét sem bíznám rá, olyan hülye.

Amúgy meg mindennel el lehet helyezkedni, ha valós tudás, felkészültség, jó kiállás, határozottság van a diploma mögött -tehát minden, amire papíron az egyetem felkészít-. Legyen ez bölcsész, vagy nem bölcsész diploma.

üdv, egy leendő gyógyszerész

2011. júl. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Azért a bölcsészeket sem kell annyira egy kalap alá venni. Vannak nagy cégek, ahol komoly, alapos nyelvismerettel rendelkező diplomásokat keresnek. Ezek informatikai cégek, sokszor hónapokig nem találnak magyar munkavállalót. Sorolhatnám tovább, hogy mennyi olyan jól fizető hely van, ami bölcsészdiploma nélkül nem tölthető be.

Megjegyzem, hogy sokan azért korholják le a bölcsészeket, mert nem tudják mit takar ez a gyűjtőnév. A felvételi ponthatárokhoz írt hírelemzésben olvastam, hogy milyen botrányos évente tízezres nagyságrendben bölcsészeket képezni egy ilyen kis országban (megjegyzem: nincs tízezres nagyságrend). A mi parlamenti képviselőnk is azt nyilatkozta, hogy botrányos mennyi bölcsészt képeznek Magyarországon; ezeket a fiatalokat inkább nyelvekre kellene tanítani :)


Amíg a magyar közbeszéd ezen a színvonalon van, ne várd, hogy a diplomák értékét illetően reálisan fogalmazzanak.


Amúgy nézd meg a diplomások munkanélküliségi arányát és nézd meg a nem diplomásokét, meglepő eltérést fogsz látni.

2011. júl. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!