Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kell minden romát egy...

Baranyi kálmanné kérdése:

Miért kell minden romát egy kalap alá venni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 26. 21:03
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
97%

Nos, én egyhén roma ellenes vagyok. Bevallom. Ez azokra vonatkozik, akik nem dolgoznak, csak szülnek 10 gyereket valami putriba, de mivel ők a szegény szerencsétlenek, kapnak ingyen lakást + mindenféle támogatást. Ha meg én odamennék az önkormányzatba, hogy éhen fogok halni, kiröhögnének és azt mondanák dolgozzak. És nagyon sok magyar is nyomorog, mert nem talál munkát, pedig AKAR dolgozni. Ők mégsem kapnak annyi mindent. Mert nem kisebbség...

DE van egy-két roma ismerősöm, akit többre becsülök, mint a magyarokat. Becsületesen dolgoznak, és próbálnak kitörni abból a környezetből, ahova születtek. Velük nincs bajom!

2009. jún. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Én is roma vagyok soha nem kaptam semmilyen segélyt ,mert mindig dolgoztam ,meg egy gyereket szűltem.A média a rendes romákal nem foglalkozik.Csak mindig a rosszakal .
2009. jún. 26. 21:29
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem is a valódi kisebbséggel van a baj,hanem potyásokkal.
2009. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Magyarok kőzt is van ugyan ugy potyások,loposok ,egyik fél se kűlőmb
2009. jún. 26. 21:37
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez így igaz, kedves kérdező.


Sajnos azonban a jelenség, amiről beszélsz, a médiának egy hatalmas hibája, ami világszerte mindenütt, minden ügy kapcsán jelen van: csak a rossz hír a hír. Az sokkol, arra kapja fel az ember a fejét, abból van nézettség, és így lehet még több pénzt elkérni a reklámokért. Ennyi.


Nincs ez így jól, de mivel sajnos a pénz diktál, ezért nagyon nehéz változtatni rajta, pedig tényleg kellene.

2009. jún. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
69%
Dr Póczik Szilveszter által készített felmérés szerint ma a magyar börtönök lakói közel 70%-ban cigányok.Holott ma a népességbeli számarányuk Magyarország egész népességéhez viszonyítva 6-8%.Ez annyit jelent durván hogy minden 3. roma családban van legalább 1 bűnöző.Tehát ezt a normális emberek is tapasztalják és látják.Akik cigányfertőzött településen élnek és mondjuk naponta avval szembesülnek hogy kirabolják,utcán összeverik,zaklatják őket a romák.Ezek után csodálkozol hogy az emberek általánosítanak?-Igen a cigány kultúra egy nomád kultúra ami arról szól:Hogy henyéljünk,lustálkodjunk,nyavajogjunk ha elfogy a pénz raboljuk ki a gádzsókat.A rabolt pénzt mulatozzuk meg igyuk el.Ha elfogy a pénz akkor meg kezdődik előröl a dolog.
2009. jún. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez az eltérő kultúrából, eltérő viselkedésmódból adódik. Amúgy egyetértek az előttem szólókkal (minden nép között van ilyen és olyan és ... stb.stb.).


Egy érdekes példa magyar-cigány különbségre, talán nem a legszokásosabb:


Olvastam egy testbeszédről szóló könyvben a személyes térről. Ennek a személyes térnek a mérete nemzetiségekre jellemző. Most elgondolkodtatott a kérdés. Ha nincs igazam, lehet vitatkozni velem! De én úgy vettem észre, hogy általában a cigányoknak sokkal kisebb a személyes tere, mint egy átlagos magyarnak, vagy pl. mint egy szlávnak. (A szláv - magyar szerintem egymáshoz közeli.)

A könyv szerint ha valaki behatol a személyes terünkbe automatikusan ellenszenvet érzünk az illető iránt, felvesszük a védekező pózt, stb. Nyilván ez mégis elsősorban személyre irányuló probléma, de annyi a negatív példa (pl. lopás, amit cigányok követnek el), hogy bizalmatlanságra ad okot.

2009. jún. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
46%
ez hogy miért veszünk egy kalap alá minden romát? hát nem veszünk...CSAKHOGY: tudjuk hogy a romák 90%-a miből él, milyen életet él, milyen szemét módon viselkedik. Ezen ne vitatkozzunk, el kell ismerni a számarányokat őszintén, igen, 90%-uk minimum. Ez természetes hogy ellenszenvet, bizalmatlanságot szül. Ez annyit jelent, hogy 10 romából 9 valószinüleg ki fog rabolni, míg 10 magyarból valószínüleg csak 1-2, esetleg 3. Ezek tények. Ha tudjuk, hogy 10 romából 9 valamilyen módon megkárosít, akkor eleve jóval bizalmatlanabbak vagyunk. Tudjuk hogy van az az 1 (tehát a 10%), amelyik nem fog velünk inzultusba keveredni, de honnan tudnánk melyik az az 1? Persze, aki ismer tgéed ő talán tudja rólad. De én az utcán honnan tudnám? Honnan tudnám hogy pont te vagy az az 1? Sokkal jobban kell félnem a romáktól, mint a saját rasszomtól, a magyaroktól, mivel közülük legroszabb esetben is csak 3 fog megkárosítani. A magyaroknál arra kell figyelnem, hogy vajon melyik rabol ki. A romáknál arra, hogy vajon melyik nem! Érezhető különbség!
2009. jún. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
76%
A romáknak nagyobb része bűnözik és használja ki a segélyrendszert mint a magyaroknak. Ezzel nem általánosítok. Nem is szeretek általánosítani. Régen skinhead voltam (nem a kukarugdosós huligán), és volt cigány barátom. Mert rendes volt. Ugyanakkor ismertem emberállat magyart is. De az emberek nagy részének könnyebb általánosítani. Én nem a cigányokat gyűlölöm és ellenzem, hanem azt az életmódot amit a többség folytat. (magyarok egy része is)
2009. jún. 27. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Végig olvastam a leveleket,és ugy gondolom hogy ugy hiszik hogy minden 2 roma bűnőző.vagy nem dolgozik ,nekem nem ez a tapasztalatom.Dolgoztam 15évet 2 helyen nagyobb gyárba ott minden második ember roma volt,sőt volt aki főnők volt .És a magyar meg jegyezte hogy lehet roma főnők?Munkanélkűli vagyok 2 honapja a munkanélkűlin ugyan ugy vannak magyarok is egyaránt.Bűnőzésről csak annyi a hozzá szolásom,ugyan ugy lopnak,csalnak a magyarok is .Régeben a kádár rendszerbe a romák mind dolgoztak épitkezésn,fől jártak vidékekről.Szerintem ha most is ilyen rendszer volna nem volna ez a helyzet!!!Tv_be mindig a putrikat mutassák ,miért nem jőnnek olyan falvakba ahol a romák normális kőrnyezetbe élnek dolgoznak a gyerekeket tanitasák ,tissztán és rendezet lakásokba élnek.Hogy ne volna et a általánositás.
2009. jún. 27. 06:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!