Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Objektív, normális internetes...

Objektív, normális internetes híroldalt magyarul?

Figyelt kérdés
Olyan híroldalt keresek, ahol igazi híreket, objektív tálalásban olvashatok. Azok az oldalak, amelyeket éveken át használtam, nagyon gyengék lettek. Olyan oldalt keresek, amin az aktuális események olvashatóak, naponta sokszor frissítik. Ahol nem elfogultan minősítenek, hanem tudósítanak. Ahol nem bulvárosodnak, nem celebhíreket közölnek és nem használnak trágár nyelvezetet. Létezik ilyen híroldal?
2011. júl. 29. 07:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olvass el több hírportált,és akkor kitudod szűrni az igazságot. Olyan nincs,ami teljesen objektív.
2011. júl. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy van olyan újságíró, aki ne írná bele a saját véleményét a cikkeibe. És nem is kell ilyen újságíró... Olvasd el ugyanazt az eseményt több helyen és rakd össze belőle a saját véleményedet.
2011. júl. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Talán a vg.hu.Az nem nagyon húzódik semmilyen párthoz,viszont néha szokott kormányellenes lenni,de szerintem elég objektív és hiteles,de azért vannak néha "elírások" természetesen.
2011. júl. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, reagálok is mindegyikre, a zöld kéz vagy mi az, mindenkinek ment a részemről :)


Most is sok híroldalt olvasok, de borzalmasan gyenge mindegyik. Ahogy jeleztem is, éveken át volt egy listám, de már a lista élén állók is gyengülnek. Tanultam újságírást meg miegymást (nem dolgozom benne, mert iszonyat gyenge az egész) és nem csupán laikusként minősítem gyengének.

Origo és Index nálam a lista élén volt, de kritikán aluli a hírszerkesztésük.


Abszolút objektív újságírás nem létezhet, de a hír és a vélemény nem keveredhet össze. Most írhatnék ide példát úgy, hogy akármilyen pártállású is valaki, képes legyen belőle meglátni. A hírnek van egy pontos meghatározása és valahogy ilyet ritkán találni.


Másik bajom, hogy az is számít, miből lesz hír. Számomra megdöbbentő, hogy valóban lényeges eseményekről nulla híradás. Azon, hogy a televízióban a líbiai háború 9. vagy 10. helyen szerepel, már nem is meglepő. Viszont a fő híreket és a könnyen elérhető híreket szemezgetve megdöbbenek! Ennyire nem látják, hogy mi a fontos?

Olyanokra gondolok, mint a fontos nemzetközi hírek, a fontos közéleti események országon belül és így tovább.


Mivel a véleményem magam alakítom, nekem ne írja bele egy újságíró, hogy miként látja a történéseket. Az nem híradás, hanem publicisztika. Az újságíró ne írja bele a véleményét, kérdezzen meg szakértőket, érintetteket, de ne okoskodjon. Általában amúgy sem sül ki belőle jó. Példa erre az index tavalyi statisztika napja tudósítás. A statisztika napjáról szóló híradás hemzsegett az alapvető hibáktól. Ha csak nem ért hozzá más minőségében, ne írogasson nekem bele zöldségeket. Vagy írjon, de akkor nem olvasom.


vg.hu-t megnézem, köszönöm.


Az is érdekelne, hogy más melyik hírportált olvassa el rendszeresen. Ha ezt is beírná néhány válaszoló, örömmel fogadnám.

2011. júl. 29. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!