Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lett volna ha 1868-ban...

Mi lett volna ha 1868-ban Deák Ferenc Megváltoztatja a Húsvéti cikkben leírtakat, és kiharcolta volna az öálló külügy, pénzügy, és hadügy minisztériumi posztot?

Figyelt kérdés

Egyéb történelemhez fűződő kérdéseim.


Mi lett volna ha Rudolf Főherceg 18 éves korában Császárra koronázták volna, s nem lett volna Ferenc József Császár , és Föderációs államot hozott volna létre, vajon túlélte volna ez az állam úgy hogy mondjuk Lengyelország függetlenedett volna 1. világháborúban.


Szerintem egy ötös államszövetséget kellett volna létrehozni. Egy Lengyel, egy Magyar , egy Cseh, Egy Osztrák, és egy horvát szövetségi államból álló államszövetséget létrehozni.


A lengyel államszövetségen belül pl egy ukrán és lengyel félkanton kellett volna kialakítani.


A magyar államon belül, egy székelyföldi, egy román, egy szlovák és rutén és egy magyar félkantonokat kellet volna létrehozni.


Ennyi a véleményem. Szerintem így túlélte valahogy magát az Osztrák-Magyar Monarchia.


2011. aug. 12. 19:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést önállót akartam írni.
2011. aug. 12. 20:02
 2/5 anonim ***** válasza:

És mi lett volna, ha nagyanyámnak kerekei lettek volna és csilingel? Ő lett volna az omnibusz...


Szóval azt soha nem fogjuk megtudni, hogy "mi lett volna, ha". Honnan tudjuk, hogy Deák nem bukott volna bele ebbe a harcba? Hogy Rudolf főherceg jó császár lett volna? stb... Ezen fölösleges is filózni...


Pedro

2011. aug. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem így is szétesett volna idővel a Monarchia, csak akkor a belső történelmi határok mentén, lassú, fokozatos szétválással ment volna végbe ez a folyamat. Számunkra jóval kedvezőbb helyzetet eredményezve. Ma perszonálunió lenne az egykori Habsburg Monarchia utódállamai között.
2011. aug. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
vagy létrejött volna a perszonálunió .
2011. aug. 12. 20:24
 5/5 A kérdező kommentje:
Jobban mondva PáneurópaUnió
2011. aug. 12. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!