Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A sáskajárás-szerű életmód...

A sáskajárás-szerű életmód része a cigány kultúrának?

Figyelt kérdés

Nem akarok rasszistának tűnni vagy általánosítani, mielőtt félreértés lenne!

Azt tudom (hallottam), hogy van saját kultúrájuk, de valljuk meg őszintén, a nomád nyerészkedés volt a fő életmódjuk. A lényeg, hogy elvileg ezt el tudnák hagyni, vagy mélyen a kultúrájuk része? Mert akkor ütközik az integrálási törekvés a kultúrák tiszteletben tartásával.


2011. aug. 29. 10:12
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
95%

Ez a kultúrájuk része, már ha ezt lehet annak nevezni.

Vándor, élősködő, minden adó és kötelezettséget kikerülő nép voltak mindig is. Ez évezredek óta így van, változtatni nem lehet rajta, ahogy az oroszlánt sem tudod átszoktatni a lucernára. :)

2011. aug. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
84%

őket nem lehet integrálni! inkább differenciálni kéne a társadalomból, autonóm területekre zárással.


Kapnának Magyarországból egy megyét, elkeríteni vasfüggönnyel, oda deportálni mind, és éljenek ahogy tudnak.

Az ÍNSÉG csodákra képes, még arra is, hogy maguktól átnevelődjenek, és eldobják azt a "mélyen berögződött nomád kultúrát"

2011. aug. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
76%

Attól igazán cigány, ha vándorol és nem telepszik le. Ott qrták el a dolgot, hogy letelepítették őket a városok szélére, és elkényelmesedtek, unalmukban meg cigányútra "tévednek". De mégis mit vársz? A nem cigánynak sincs rendes megfizetett állása, rendes jövedelme.


Az a cigány aki okosabb, egyetemet végzett, elkerült a putriból, az nem fogja megváltani a többit, mert hülye lesz visszamenni közéjük, és ők sem fogadják vissza.


Ajánlom a Cséplő Gyuri c. filmet ami már jó régi, igaz arról szól, hogy szabolcsból ingázott a pesti munkahelyére ami ma már hihetetlennek tűnik, pedig igaz történet. (Kusturica Cigányok ideje c. filmjét is nézd meg, ezerszer jobb mint a Macskajaj)

2011. aug. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem meg lehet változtatni. Csúnya párhuzam, de nézd meg, mit csináltak a magyarok, mielőtt integrálódtak Európába. Ugyanezt. Vándorlás, portyázások, "a magyarok nyilaitól...", stb. Mégis sikerült megállapodnunk és integrálódnunk.
2011. aug. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos igen. Mindigis vándornép voltak, nem termeltek csak ettek.
2011. aug. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

"autonóm területekre zárással"

Mint az indiánokat? :D


"Mégis sikerült megállapodnunk és integrálódnunk."

Ha jól tudom, a magyaroknak nem nagyon akaródzott, tűzzel-vassal csinált kereszténységet István. Véres folyamat volt, hogy integrálódtunk. Ezt ma már nem lehet megcsinálni.

2011. aug. 29. 11:41
 7/36 A kérdező kommentje:
Akkor az "integrálási törekvések" csak arra jók, hogy az EU megnyugodjon? Amúgy alapból esélytelen?
2011. aug. 29. 11:44
 8/36 anonim ***** válasza:
94%

"Szerintem meg lehet változtatni. Csúnya párhuzam, de nézd meg, mit csináltak a magyarok, mielőtt integrálódtak Európába. Ugyanezt. Vándorlás, portyázások, "a magyarok nyilaitól...", stb. Mégis sikerült megállapodnunk és integrálódnunk."


Pont ezt akartam írni én is. A magyarság akkor szembekerült egy olyan erővel (keresztény Európa), ami alapvető változásra kényszerítette őket. Ez akkor hatalmas belső ellenállásba ütközött, de szükséges volt minden áron végigvinni.


A cigányság esetében a belső ellenállás mellé egy nagyon jelentős külső támogatás (irreális "jogvédő" mozgalmak) párosul. A szemben álló erő még nem elég határozott, hogy ezt a kettőt elnyomja. Sajnos az idő előrehaladtával egyre félőbb, hogy a két erő összeütközése nyomán nem lassú folyamatként, hanem azonnali (és erőszakos) követelésként fog jelentkezni az integrációra való kényszerítés.

2011. aug. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

"azonnali (és erőszakos) követelésként fog jelentkezni az integrációra való kényszerítés."

Csak azzal meg mi megyünk pl az EU-val szemben, úgyhogy nem is tudom, mi lenne belőle.


Az egyik gond szerintem az, hogy a "nyugat" azt hiszi, hogy a cigányság ugyanolyan kisebbség, mint a német, horváth, sváb, stb. kisebbség, és nem értik, miért nem jövünk ki velük. (Bár Sárközi nemrég kapott egy kis ízelítőt.)

2011. aug. 29. 16:09
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Néhány éve Szlovákiában a cigánytelepet egy drótkerítéssel leválasztották egy településről. Amikor éhséglázadás tört ki (mert nem tudtak lopni), kivezényelték a katonaságot. Nem rémlik, hogy az EU bármit is csinált volna.


A belügy, az belügy. Az EU csak "rosszallhat" ezt-azt (lásd: médiatörvény, új alkotmány), de komoly szankciókhoz nagyon komoly események kellenének, mondjuk népirtás.

2011. aug. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!