Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A pénz szerintetek honnan...

A pénz szerintetek honnan van? És mégis mi az?

Figyelt kérdés
Szeretném látni hogy ki mit. gondol honnan van a pénz? És mégis mit képvisel? mi az? Személyes véleményekre vagyok kíváncsi szóval ne legyen veszekedés köszönöm.
2011. szept. 9. 22:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Most a definíciójára vagy kíváncsi, vagy mi?

Nem egészen értem ezt a kérdést.........

2011. szept. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
arra hogy ha azt mondják hogy "PÉNZ" akkor te mire gondolsz. Honnan jön miből kapod mit képvisel stb.
2011. szept. 9. 22:27
 3/21 anonim ***** válasza:

Bankból.

Hogy mi a pénz? Tessék:

[link]

2011. szept. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
örülnék ha röviden saját szavakkal fejtenétek ki. Nekem van egy képem a dologról kiváncsi vagyok hogy más hogyan látja ezt. Volt régebben egy kutatás és abban megállapították hogy kb senkinek nincs fogalma a pénznek a milétéről.
2011. szept. 9. 22:32
 5/21 anonim ***** válasza:

Azt írta személyes véleményeket kér. Hát tessék:

A pénz egy értéktelen fecni, ami megnyomorítja az emberiség életét. Már rég meg kellett volna szüntetni.

Honnan jön? A bankok bocsájtják ki.

2011. szept. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ez nem "szerintünk" kérdés. A pénznek is megvan a maga szerepe a történelemben, ezért nem lehet válaszolni a kérdésedre úgy, ahogy azt szeretnéd.
2011. szept. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

De ha tényeket kérdezel, akkor a pénz(t):


- a központi bank nyomatja

- értékközvetítő egység/jel

2011. szept. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
jójó és hogy nyomja? hasára üt és nyomok egy kis pénzt? mi kell ahoz hogy pénzt bocsáthasson ki?
2011. szept. 10. 10:10
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Bankjegyet csak a központi bank bocsát ki, de a pénz nem csak bankjegy. Számlapénzt az összes kereskedelmi bank létrehoz.

Ez a központi bank egyik feladata. Nem hasra csapással. Annyi pénz kell legyen forgalomban, amennyi szükséges a kereskedelmi ügyletek lebonyolításához. Ha kevesebb van, leáll a gazdaság. Ha több elértéktelenedik a pénz. Mivel a két dolog ellentmond egymásnak, nincs tökéletes megoldás, csak valamiféle legkisebb rossz szerű egyensúly. Bankjegymennyiséget közvetlenül szabályozza (a jegybank bocsátja ki és ő is gyűjti be), számlapénzt pedig közvetve az alapkamat és a kötelező tartalékráta meghatározásával.

2011. szept. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
És akkor a bankok hogy adnak kölcsönt? mert gondolom olyna nem létezik hogy kér valaki 20 kkk-t és akkor azt mondja a bank hogy bocsi nincs. Szóval akkor a bank ezzel pénzt csinál hogy kölcsönt ad. És akkor ebből kiindulván a pénz nem más mint kölcsön ha jól értem.
2011. szept. 10. 18:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!