Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az a Magyar Gárda? Leírná...

Mi az a Magyar Gárda? Leírná nekem valaki nagyjából? Egy katonai szervezet? Vagy mi?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

A Magyar Gárda Mozgalom a következő feladatokat tűzi maga elé:


* A felesketett gárdisták fizikai, lelki és szellemi képzése és önképzése, hogy feladataikat példamutató hatékonysággal, kellő erővel, céltudatossággal és alázattal hajthassák végre.

* Ápolja a magyar kultúrát és történelmünk emlékeit, adja tovább a felnövekvő generációk épülésére.

* Aktívan vegyen részt katasztrófa-elhárításban, rend- és polgárvédelmi feladatokban.

* Karitatív és szociális missziók támogatása és szervezése.

* Rendkívüli helyzetben a nemzeti önvédelem erősítése.

* Része vagy gerince kíván lenni a majdan felállítandó Nemzetőrségnek.


A Magyar Gárda esküje


"Én .... a Magyar Gárda gárdistája a Magyar Szent Koronára esküszöm, hogy hazámhoz, nemzetemhez, a magyar néphez mindörökké hű leszek. Történelmünk nagyjait példaképnek tekintem, nemzetem, hazám haladását, szabadságának, értékeinek, hagyományainak védelmét életem végéig tartó feladatomnak fogadom el.


Zászlóinkat, társaimat el nem hagyom, a Gárda vállalt feladatainak

végrehajtásában becsülettel kitartok. A Gárda Szolgálati Szabályzatát

elfogadom és annak megtartását magamra nézve kötelezőnek ismerem el.

Ha eskümet megszegem, sújtson előljáróim és társaim megvetése, és a

Magyar Gárda soraiból való örökös kizárás.

Isten engem úgy segéljen!"

2009. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

[link]


Amugy mostanában kettéváltak, mert volt egy primkóbb része akik csak balhéztak, ettől elkülönült a hivatalos Magyar Gárda.

2009. ápr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2009. ápr. 22. 21:53
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

A Magyar Gárda nem katonai, hanem társadalmi szervezet. Az egyenruha még nem teszi őket katonaivá, végül is egyenruhája sok mindenkinek van és lehet (cégek, sportklubok stb.), továbbá nem foglalkoznak honvédelemmel, és fegyvereik sincsenek. A gárda jelenleg a Magyar Gárda Egyesületből, illetve egy nem bejegyzett szervezetként létező mozgalomból áll. Az egyesület kezdte el létrehozni és szervezni a gárdát, ami mozgalomként önjáróvá vált, saját szerveződése van, így a mozgalom az egyesület nélkül is életképes lehet. Ezért az egyesület esetleges feloszlatása nem feltétlenül érinti a gárda mozgalmat. Ha továbbra is képesek magukat megszervezni (ez az emailek, mobiltelefonok stb. világában kicsit se lehetetlen), akkor az után is találkozhatunk a gárdistákkal egyenruhában is, hogy az egyesület hivatalosan már nem létezik.


Bár a Magyar Gárda lényegében civil, társadalmi alapon és logikával működik (lásd önkéntesség, saját szabadidő és pénz felhasználása stb.), kétségtelenül érvényesíteni kíván az erőszakszervezetekre (katonaság, rendőrség) jellemző vonásokat is (menetelés, katonai alakiságok, parancsuralmi rendszer, harcosokra jellemző egyenruha). Ezt a kettőt nehéz összeegyeztetni, és ez könnyen vezethet belső ellentétekhez, meghasonláshoz és végül a gárda széteséséhez is. (Végül is miért hajtana végre neki nem tetsző dolgokat egy szabadidős mozgalmár? De ha nem hajtja végre, az az egyenruha miatt túlzottan látványos. És legalábbis egyeseknek nem tetsző dolgok mindenhol vannak.) Az egyenruha önmagában is nagy kihívás, mert ha a gárdisták kisebb csoportja, vagy akár egyikük is olyasmit csinál, amivel a többség nem ért egyet, az ilyen negatív cselekmény az egész gárdára árnyékot vet, rontja a külső megítélést és a belső kohéziót is.


Szóval, meglátjuk...

2009. ápr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
egy fölösleges szervezet
2010. júl. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!