Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a rasszizmus...

Mi a véleményetek a rasszizmusról?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 25. 10:38
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
87%
Azt írtad: sok emberben ott él más fajok iránt. Az ember az egy faj. Fajon belüli rasszizmusról van szó. Egy szociológus haverom szerint, minden társadalomban (legyen az egy afrikai állam vagy Magyarország) létező a rasszizmus, minden mutató, ami erre irányul ezt mutatja. Olyan mint a munkanélküliség: sosem lesz 0 %. Csak a munkanélküliség mérhető, a rasszizmus viszont egyértelműen nem!
2009. ápr. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Először tisztázni kellene,hogy ki mit ért rasszizmus alatt.

Hagyományos értelemben elítélendő,de mostanában már mindenkire ráfogják.

2009. ápr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%
Engem nem zavar, addig, amíg az előítéletei nincsenek hatással arra, ahogy másokkal viselkedik. Szóval, felőlem gondolhatja rólam, hogy mocskos zsidó, de bánjon velem tisztességesen és adja meg az esélyt, hogy bebizonyíthassam, nem is vagyok olyan rossz ember, szóval ne írjon le mindjárt az elején.
2009. ápr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
89%
A "rasszizmus" kifejezést ma már nem sok ember érti. Köszönhetően a médiának a rasszizmust a fajgyűlölet szinonimájaként értelmezik. A rasszista ember megkülönböztet rasszokat a Homo Sapiens Sapiens-en belül (europid, negroid, auszrtaloid, mongolid). A megkülönböztetés pedig közel sem azonos a gyűlölettel.
2009. máj. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
93%
Az a véleményem a rasszizmusról, hogy igazságtalanság, mivel ha egy néger vagy cigány megöl egy fehér embert az sose rasszizmus, csak megélhetési bűnözés meg gyerekcsíny! A magyargyűlölet is gyűlölet, az ellen mégse tüntet egy patkány(politikus) sem. Ha én önvédelemből felpofozok egy cigányt egyből meghurcolnak, hogy rasszista vagyok, vagy ha megvédem a gyerekemet vagy feleségemet! A cigányok meg naponta terrorizálhatják és gyilkolhatják a magyart!! Én végre olyan híreket szeretnék látni az rtlklubon es a TelAviv2őn, hogy: Rasszista cigánybanda lincselt meg egy ártatlan magyart... Manapság mindenki rasszista aki nem tűri, hogy a cigányok kilopják a szemét vagy meggyilkolják a családját! Ha majd a cigányok ugyanolyan rendes emberek lesznek mint a többi idegen az országban: németek, franciák lényegtelen és akkor is fogom utálni őket csak azért mert barna a bőrük, na akkor majd elfogadom, hogy rasszista vagyok, de ez most nem rasszizmus, ez ösztönös önvédelem és a cigánybűnözés magyar áldozatai iránt érzett empátia.
2009. szept. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
90%
Én nem érzem magam rasszistának,mert csak a cigányokat utálom...Mégpedig azért nem érzem magam annak mert az természetes h saját magunkat védjük,más népekkel szemben ha a sajátunkat veszélyben érezzük.És én így érzek,mert itt nem a bőrszín számít,vagy a kinézet, hanem sokkal inkább a politika,és a törvények.Igen a politika különbözteti meg az embereket,és persze a mi kárunkra.Megkülönböztet pl h több pontot kap felvételikor,csak mert cigány,igaz h nemsokan jutnak el odáig,de akkor mért járnának előjogok,a normális ember aki meg tanulna azt meg nem hagyják,mert mindenért kérik el a pénzt...Akkor pl a mi városunkban csak azért kaptak benzinpénzt h suliba vigyék a gyerekeiket,persze ugyan úgy közelébe se mentek a sulinak...Akkor most nemrég volt h felszámolják a cigány negyedeket v mi,és kapnak új házakat,hát ez mekkora kiszúrás lenne,csak úgy kapnak a semmiért,nem is dolgoznak(tisztelet annak a kevés kivételnek),ráadásul pár év alatt úgy lelaknák azokat a házakat is amilyenekben azelőtt laktak,(tapasztalat,mert kb 3 éve költözött a szomszédunkba 1 család,és azelőtt jó kis ház volt,de most....)A mi házunk se húdenagyonjó,de mi legalább megdolgoztunk érte....
2009. dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
76%

Én nem tartom magam fajgyűlölőnek, csak a bűnözőket és másoknak ártó embereket utálom. Sajnos ebbe a csoportba 90%-ban a cigány vagy roma emberek tartoznak.


A barátnőm mesélte, hogy náluk Kazincbarcikán építettek gyönyörű modern sorházakat és ezeket kiutaltak a cigány családoknak, akik beköltöztek, majd felszedték a parkettát és azzal fűtöttek, majd leszedték a cserepeket meg amit tudtak és eladták. Most lakhatatlanok a házak.


Egy másik barátnőmhöz betörtek, de még időben kihívta a rendőröket akik rajta is kapták a nagy zsákkal menekülő asszonyt. Mikor elfogták dühösen kiabálta mindenkire, hogy "rasszisták", meg hogy neki is etetnie kell a családját.


Kb. 19 éves voltam és egy étteremben dolgoztam ahol havonta egyszer éjszakai takarításra osztottak be. Egy ilyen munka után indultam haza úgy éjjel 2 körül, amikor az aluljáróban odalépett hozzám egy cigány-asszony és jósolni akart, de nem kértem, végül, hogy szabaduljak odanyújtottam a kezem. A jóslás után kérte a pénzt, én persze nem akartam adni és el akartam menni, de Ő a pár méterre álló haverjára mutatott (egy kétajtós szekrényre), így végül is adtam neki. Aztán elfutottam.


És még számtalan történetet tudnék mesélni az utcán mocskos megjegyzést tevőkről, a leköpködőkről, a megátkozókról, a barátnőm apját megverőkről, a pénzt lopókról, a kislányokat zsúfolt járműveken fogdosókról, a ráélvezőkről stb.


Szerintem azért ekkora a cigány gyűlölet Magyarországon, mert az Ő bűncselekményük valahogy sosem nyeri el méltó büntetését, helyette inkább ingyen juttatásokat kapnak (pénz, lakhatás, felsőoktatási pontszámok stb.), amit a magyarok sosem.

Mintha úgy gondolnák mi tehetünk arról, hogy van egy réteg aki nem képes beilleszkedni a társadalomba és azzal kell vezekelnünk, hogy eltartjuk és hagyjuk békében bűnözni Őket.


Régen nem volt cigány kérdés hiszen dolgoztak és megbecsülték Őket. Voltak a köszörűsök, a drótosok, a kosárfonók, a hegedűsök és még sok más munkában megállták a helyüket.

Azzal védekeznek, hogy nem akarják Őket alkalmazni, de azért ez nem teljesen igaz, viszont sajnos mivel iskolázatlanok (nagyrészt), nem fogják alkalmazni Őket olyan munkahelyen ami minimum középfokú végzettséget igényel. A fizikai munka meg nem igazán van ínyükre.


Néhányan azért képesek voltak alkalmazkodni és ma is becsületesen dolgoznak.


Az tény, hogy ez hatalmas probléma, amit a magyaroknak kell megoldani, bár fogalmam sincs hogyan, de az biztos, hogy az eddigi próbálkozások egyike sem hozott megoldást.

2010. jan. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Az emberek azokat utálják akitől félni valójuk van, PL.:cigány és nígger
2010. júl. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A cigányok követik el a legtöbb bűnycselekményt, mégsem kapnak érte megrovást.

Pl.: Ha egy cigány megöl egy magyart, és kirabolja a lakását, akkor az megélhetési bűnözésnek van elkönyvelve, de ha egy magyar öl meg egy cigányt (akár önvédelemből), akkor az már rasszizmus.

2010. júl. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Én világ életemben azt vallottam, hogy "ne a borítójáról ítéljünk meg egy könyvet". Ha egy cigányt gyűlölök, akkor azt nem azért teszem, mert cigány, hanem mert csal, lop, gyilkol és még bunkó is. Igen, tudom, hogy rengeteg roma bűnöz, de nem lehet általánosítani, amíg akár 1 kivétel is van. Ugyan így vagyok a zsidókkal és a feketékkel is.
2010. szept. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!