Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Európa valamely államának van...

Európa valamely államának van esélye arra, hogy az USA-val összemérhető szuperhatalom legyen?

Figyelt kérdés

Először is Európa alatt az Urálig terjedő területre gondolok, nem beleértve Oroszországot - tudom, hogy van területe az Uráltól nyugatra is...

Szóval Európa egyes országainak van-e esélye/lehetősége arra, hogy az USA-hoz mérhető szuperhatalom legyen? Nem úgy gondolom, hogy az USA esetleges hanyatlásaként nő a relatív hatalom, hanem vele egyenrangú, politikai, gazdasági és kultúrális hatalomra tesz szert valamelyik Európai állam? Lehetséges?


2011. szept. 24. 14:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Mindenre van esély, csak legfeljebb minimális. De ha szorosabbra fűznénk a kapcsolatot az EU államai között, kvázi egy Európai Egyesült Államokat hoznánk létre, akkor az már az USA-nál is nagyobb lenne.
2011. szept. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:12


Ezt én is tudom, csak sajnos ez lehetetlen, annyira megfertőzte ezt a kontinenst a nacionalizmus. Talán háborúval menne, az erősebb elfoglalna egész Európát. Csak hát ki akar emberéletek árán hatalmat... Szerintem túl nagy ár lenne érte.

2011. szept. 24. 15:15
 3/22 anonim ***** válasza:
70%
Akkor mivel irtanád ki a lakosságot? Járványokkal?
2011. szept. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"Akkor mivel irtanád ki a lakosságot? Járványokkal?"

Miért kellene kiírtani? Ha valaki erősebb elfoglalja Európa nagy részét, onnan kezdve már nem nagyon lenne esély ellenállni. Meg lehet próbálni, de ezek csúfos kudarccal szoktak végződni. Eltelne pár száz év és Európa egy lenne és oszthatatlan. A római birodalom sem az elfoglalt népek lázadásaitól esett szét, hanem a barbárok támadásaitól.

2011. szept. 24. 15:48
 5/22 anonim ***** válasza:
70%
Hát nálunk barbárból van épp elég.
2011. szept. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 bitangbigtank ***** válasza:
28%
Ezen jót röhögtem, hogy túlságosan is megfertőzte ezt a kontinenst a nacionalizmus.. Aham.. Csak, az amcsiknál azért nincs nacionalizmus, mert az amerikai népeket kiírtották,és csak a telepesek maradtak..
2011. szept. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó, te nagyon értetlen vagy. Attól hogy az történt ott ami történ, ettől függetlenül van ott 5
2011. szept. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, te nagyon értetlen vagy. Attól hogy az történt ott ami történ, ettől függetlenül van ott 50 állam aminek igen különbözőek ezért van is egy szintű nemzeti (állami) érzelem ott is és nem csak a szövetségi szint a "menő". Nem értem hogy szerinted azoknak a telepeseknek miért nem lehet???
2011. szept. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként nincs olyan állam Európában aki valaha is egy szinten lesz az USA-val.
2011. szept. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 bitangbigtank ***** válasza:
93%

Madárkám


Már megbocsás, de nem értem miért lennék értetlen. Igen van 50 külömböző állam, más gondolkodásokkal. Viszont a múltjuk azonos, a kultúra azonos bőrszín azonos. Akkor miért ne lennének egy szövetségben? Míg egy francia sosem fog megérteni egy magyart és ugyanígy fordítva...

2011. szept. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!