Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Európa valamely államának van...

Európa valamely államának van esélye arra, hogy az USA-val összemérhető szuperhatalom legyen?

Figyelt kérdés

Először is Európa alatt az Urálig terjedő területre gondolok, nem beleértve Oroszországot - tudom, hogy van területe az Uráltól nyugatra is...

Szóval Európa egyes országainak van-e esélye/lehetősége arra, hogy az USA-hoz mérhető szuperhatalom legyen? Nem úgy gondolom, hogy az USA esetleges hanyatlásaként nő a relatív hatalom, hanem vele egyenrangú, politikai, gazdasági és kultúrális hatalomra tesz szert valamelyik Európai állam? Lehetséges?


2011. szept. 24. 14:59
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Igen ilyenekre gondolok, és a mentalitásra és persze a nyelvre. Egyébként mondtam, hogy a európai civilizáció a keresztény szellemre épül. És Európában mindig lesznek olyan országok amik nem hajlandóak lemondani a nemzeti identitásukról. Ezért sem lesz sohasem egy egybefolyó massza, még akkor sem ha politikailag egyesülne a kontinens.


Egyébként mit vársz? Mindenkinek népviseletbe kellene flangálni az utcán és a hagyományos dalokat hallgatnia? Itthon a egy szórakozóhelyen a csárdásra kellene mulatni?

2011. szept. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

"Ezért sem lesz sohasem egy egybefolyó massza, még akkor sem ha politikailag egyesülne a kontinens."

Pár évtized múlva nem is, de egy-két évszázad múlva, garantálom.


"Egyébként mit vársz? Mindenkinek népviseletbe kellene flangálni az utcán és a hagyományos dalokat hallgatnia? Itthon a egy szórakozóhelyen a csárdásra kellene mulatni?"

Félre ne érts! Én nem panaszkodtam! Nekem tökéletesen megfelel a globalizáció. A legjobb lenne, ha egy nyelv lenne a világon és a diplomákat mindenhol elfogadnák, meg a képzettséget. Persze a kultúra ne legyen egy, mert az unalmas lenne! Lényegében egy világállam lenne, egy nyelvvel, egy emberiségtudattal, toleranciával, de különböző kultúrákkal. Los Angelesben tanulnék, japán nőt vennék el, Indiában élnék, aztán Miamiban, aztán Norvégiában. De szép is lenne. Csakhát a vérgőzős nacionalizmus...

2011. szept. 25. 17:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!