Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A mai Magyar történelem...

A mai Magyar történelem oktatásban van valamilyen ferdítés a náci Németországgal kapcsolatban vagy épp ellenkezőleg teljesen korrekten leírják a könyvekbe azt ami volt?

Figyelt kérdés
Tudnátok példákat is felhozni az esetleges ferdítésekre? Ha nincs akkor persze nem kell...
2011. szept. 25. 12:54
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
87%

"A haláltábor más, nem kellene elbagatellizálni egy megtervezett népirtást."


Nem bagatellizálom el, de más népek sem azért üzemeltettek fogolytáborokat, hogy üdülni vigyék oda az ellenségeik.

2011. szept. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
0%
De pont az teszed, mellesleg szerintem szándékosan. A haláltábor nem fogolytábor. vagy úgy gondolod auswitch az volt?!
2011. szept. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
65%
Nem csak a németeknél voltak haláltáborok, vagy munkatáborok, máshol ugyanilyen szinten voltak, vagy még esetenként durvább is. Persze, hogy szörnyűségeket műveltek, de a többi nemzet "táborai" nem kapnak ekkora hangsúlyt, én csak ezen csodálkozom.
2011. szept. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
66%

"De pont az teszed, mellesleg szerintem szándékosan. A haláltábor nem fogolytábor. vagy úgy gondolod auswitch az volt?!"


Úgy gondolom fogolytábor volt -e? Igen úgy gondolom mivel foglyokat tartottak ott fogva. Meghalni pedig lényegesen kevesebben haltak meg mint például a Gulágon vagy más táborokban. Ha pedig te Auschwitzot haláltábornak nevezed akkor más fogolytáborokat is haláltáboroknak kell nevezned.

2011. szept. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
87%
Dél Koreában vagy az Usában ma is létezik a fogolykínzás, sőt véletlenül el is haláloznak foglyok, bár a világ minden más országában is, de őket azért emelem ki mert náluk a legjellemzőbb. Ha pedig a számadatok miatt nevezed ezeket a táborokat haláltáboroknak akkor még könnyebb lenne cáfolni hiszen a Gulágon 110millió ember hunyt el, míg náci táborokban a legmerészebb becslések szerint is 6+5 azaz 11 millió. Valójában ennyi sem volt, de használjuk ezeket a hivatalosan elfogadott adatokat.
2011. szept. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a győztesek írják a történelmet, közhely És igaz. Arrafelé ferdítették a történteket, hogy az a szövetségeseket tüntesse fel jó színben, a vesztes feleket meg démonizálja. Ez persze, ha letisztítod a képet, a lényeges történéseken nem változtat, csak egyes túlzások és egyes elhallgatásokkal torzították az eseményeket. Például elhallgatják, hogy abban a rendszerben olyan potencia volt amit azóta senki sem tudott felülmúlni. Vagy eltúlozták a holokausztot ami megtörtént ugyan de pl. nem készítettek emberből szappant( amit még ma is mutogatnak a Dohány-utcai zsinagógában az iskolás csoportoknak, pl. nekünk is két éve). Egészen konkrétan még nem tudtak olyan szappant mutatni ami bevizsgáltan emberi zsírból készült.

De nekem mondjuk jó tanárom volt, aki azzal kezdte ezt az anyagot, hogy az objektív szemléléshez el kell még telnie egy pár évtizednek, amíg kihal az a generáció aki akkoriban élt, hiszen majd akkor lehet érzelemmentesen megvizsgálni a történteket. A történelem így működik.

2011. szept. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként ha most feltennéd a kérdést, hogy ha választanom kellene orosz vagy német fogolytábor közt melyikbe mennék szívesebben, természetesen egyikbe sem, de ha mindenképp döntenem kéne én inkább Auschwitzot választanám, pedig ott sem volt egy álom az élet.
2011. szept. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
65%

Nem volt az. A fogolytáborokban katonákat tartanak fogva, vagy politikai foglyokat és nem a származásuk vagy a vallásuk alapján zárják be az embereket.


A fogolytábor az volt ahová a amerikaiak vitték a magukat megadó német katonákat. Ha jól tudom ilyen volt például New York mellett. Őket a háború után elengedték.


auswitchba nem azért vitték a zsidókat, cigányokat, melegeket, stb ,hogy a háború vége után tárgyalások útján szabadon bocsássák őket. Oda meghalni mentek az emberek Elgázosítások, krematórium, stb.



Ezért jó lenne ha nem emlegetnéd egy lapon a fogolytáborokat, és az auswitch féle haláltáborokat.

2011. szept. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
77%

"Ez a válasz 54%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:04"



Egyébként miért van az, hogy ha a holokausztról van szó akkor az emberek mindig túlzónak találják a számokat, de azt mindenki beveszi hogy a Gulágokon 110 millió ember halt meg?

2011. szept. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
69%

A történelmet mindig az éppen uralkodó politika érdekei szerint tanítják. Napjainkban is ezt teszik. Amikor pl. a Horthy-érát jobbnak tüntetik fel,mint amilyen valójában volt,vagy a Kádár-korszakot rosszabbnak a valóságosnál.

Az igaz,hogy nem csak a náci táborokban,hanem a Gulágokban is nagyon sokan meghaltak.

A kettő között még is volt különbség. A nácik azokat vitték a táborokba,akik zsidók,cigányok voltak,vagy szembeszálltak velük,esetleg elbujtattak zsidókat.

A gulágokba pedig azok kerültek,akiket a rezsim az ellenségének vélt.

A gulágok CSAK munkatáborok voltak, bár a foglyok embertelen körülmények között éltek,alig volt ennivalójuk,és sokan meg haltak.

A náci táborokban csak addig dolgoztatták a foglyokat,amíg tudtak dolgozni. Aki már nem volt munkaképes,azt kivégezték. Igaz,sokan az éhezésbe,vagy a tífuszba haltak bele. Ezért ezek a táborok valóban haláltáborok voltak.

Mivel éltem már abban az időben,és több emberrel beszéltem,aki onnan visszajött,azért tudom ezeket a dolgokat. Volt a visszatérők között katolikus pap is,az ő beszámolója megegyezett a zsidókéval.

A fogolytáborokba pedig az amerikaiak és a szovjetek is csak hadifoglyokat vittek.

2011. szept. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!