Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért járnak a gyermekeink...

Miért járnak a gyermekeink középiskolába? Miért kell egy az utóbbi évtizedben kialakult sznob szokás miatt a gyermekeinkre a szalagtűző és ballagási ünnepségekre való felkészülés jegyében és ruhákra közel két havi fizetést áldozni?

Figyelt kérdés

Meglepve szereztem tudomást arról, hogy az egyik neves középiskola 12-dikes diákjai szeptember utolsó két hetében a tanulás helyett ruha próbákra és táncórákra jártak, és a szüleik közel 200.000 Ft-os kiadásoknak néznek elébe. Régebben is voltak szalagavatók és ballagások, de azok nem jártak ilyen cirkusszal, az akkori gyerekek akkor is eredményesen zárták az érettségijüket, tovább tanulhattak.

A családoknak nem okozott akkora kiadást, mint manapság.


2011. szept. 30. 22:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom ez egy elit iskola. 200E??? Mi a franc? Amrani? Nekünk 20E az öltöny. +ing, nyakkendő.

Persze lehet 30-40E-ért is csináltatni. De 200E-ért csak vezető márkák csináltassák.

Még meg is értem ezt az öltöny dolgot. Nézzenek ki egységesen.



"szeptember utolsó két hetében a tanulás helyett ruha próbákra és táncórákra jártak"

A ruha rész még ok. (De inkább csak méretett vesznek) De a táncot minek? Januárba-februárban van szalagozó.

2011. okt. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%

Ok, így újra olvasva látom, ohgy összesen 200E.

De mennyi ebből az öltöny 150E.

2011. okt. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%
nem tudom ez vmi nagyon sznob iskola lehet én 3 éve érettségiztem és szeptembertől fizettünk havi 3000HUF-ot meg év végén még talán pár ezrest beadtunk és simán kijött minden.
2011. okt. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
31%
Közel 41 éve érettségiztem. Arányaiban akkor is ugyan annyiba került. De ez a kérdés érvényes iskolára sőőőőőt már az óvodai búcsúztatásokra is. A lányom szakközépbe jár most harmadikos, de előre számolták több mint fél millióba fog kerülni az osztálynak. Sok szülő különböző pótlékokon teng és ők szólnak ellene, de több a gazdag szegény. Ahogy Hofi mondja : ha bele pusztulok a gyereknek akkor is megadom ami jár.Persze hozzáteszem nem is olyan biztos, hogy leérettségiznek !
2011. okt. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Rongyrázás, és tönkretétele ennek a szép azokásnak ez a pénzközpontúság. Mi magunk találtuk ki a táncainkat (rengeteg videót néztünk, ma már az internet segítségével gyerekjáték az ilyen), ismerőssel varrattuk mi lányok a kosztümünket. Nagyon jól sikerült mind a kettő, és a fejenkénti összeg sem volt horribilis.
2011. okt. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nekünk erre szedtek osztálypénzt, havi 1000 ft öt évig, ebből megvolt a terembérlet és a ruhák. A frakkot/keringő ruhát béreltük, mondjuk én ezért melóztam nyáron, hogy keringőzhessek, mert erről nem akartam lemondani. :) A tánctanárunk egyik lány tanára volt, 2000 ft/főért keringőnk és osztálytáncunk is volt, a szalagot az iskola fizette, a tablónkra már nem emlékszem... :) Én mondjuk élveztem ezt az egy nap felhajtást és szép ruhát, viszonylag jól ki is jöttünk belőle. (A hajamat fodrász barátnőm csinálta, sminkes kedvezménnyel, mert 43 lányt sminkelt ki, így nagyon jól kijöttünk)
2012. ápr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16/16 Nem az iskola fizette, hanem a harmadikosok a virággal és többi flanccal együtt- szerintem. Az iskola semmit nem fizet felénk.Ha hiszed ha nem nálunk van a középbe kártokozás javítási költség ,amit mindjárt az első nap kell évente befizetni, akkor diáksport költség felszerelés pótláshoz is. Elmondanám, hogy mi szülők nagyon szemlesütősek /szemérmesek/ vagyunk, mert arról az írdatlan nagy költségről nem beszélünk, ami a tanárok magajándékozásáról szól . Ja és a kajáztatásuk költségeit is természetesen mi szülők álljuk szemérmesen. Ja - és nem elég az iskola aula a ballagáshoz, hanem jó pénzért "megszokásból"-mert ez iskolai tradició - ki kell bérelni a megye műv.otthonának nagytermét. Ennyit a rongyrázásról.Ezt nem a szülők inditványozták, hanem természetesen az iskola vezetősége sugallta azt oszt.főnek Ő pedig nekünk.Mi hülye szülők pedig mosolygunk és elfogadjuk. De hát ilyen az élet és ezért tartunk ott ahol...
2012. ápr. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
De, a szalagot nálunk mindig a suli szokta, a díszítést az alsóbb évfolyamok. Azt viszont én is fizettem 4 évig, mert nem csak a ballagtató osztályok adták, mert így egy főnek kevesebbet kellett fizetni, így "elvárható", hogy amikor én ballagok, nekem ne kelljen, szerintem.
2012. ápr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!