Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi történik, ha népszámlálásko...

Mi történik, ha népszámláláskor nem találnak?

Figyelt kérdés
Külföldön tartózkodom. Megbüntethetnek ha nem küldöm vissza a kérdőívet?
2011. okt. 3. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ajánlom figyelmedbe a nepszamlalas.hu oldalt, ott minden információt megtalálsz.
2011. okt. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bánomisén ***** válasza:
100%
Október közepéig (talán 16.-ig) kitöltheted és elküldheted a kérdőíveket online is, itt: [link]
2011. okt. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor annyi, hogy nem vesznek figyelembe.
2011. okt. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bánomisén ***** válasza:
Utolsó: én azt hallottam, hogy szabálysértés és pénzbüntetéssel jár, ha valaki Mo-on lakik, de nem népszámláltatja össze magát. Akik viszont tartósan és már 1 éven túl élnek külföldön, azoknak nem kell kitölteni (csak hogy honnan tudják odahaza a népszámlálók, hogy ki van külföldön és ki csavarog a barátnőjénél éppen, azt nem tudom... :-S)
2011. okt. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Címekre van kiküldve a kérdőív. Akkor ha arról a címről nem jön válasz annak járnak utána. És ha nem lakik ott senki, akkor üresnek minősítik. Ha lakik ott valaki (pl.: szomszédok elmondják, hogy lakik stb) és nem lehet felvenni vele a kapcsolatot és a határidőig nem tölti ki, az kap büntit. Az más kérdés, hogy ott kiket vallanak be és kit nem. Ezt nem tudják leellenőrizni. A kérdőíven van egy olyan rublika, hogy valaki tartósan külföldön tartózkodik. Azt nem számolják össze. Ez azért van, mert EU-ban az idei évben mindenhol kötelező a népszámlálás és akkor az az illető ott lesz felmérve. Ha nem akkor így járt. Senkit sem fognak pontosan követni, hogy most az össze lett e írva vagy sem.
2011. okt. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem leírni, hogy a szüleid is eltudják mondani az adataidat. Ezt nem kell személyesen csak neked kitölteni. Vagy más is el tudja mondani, aki ott lakik, ahova be vagy jelentve vagy ahol valóban laksz.
2011. okt. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülye vagyok, de a Népszámlálás, az ugye anonim dolog. Elvileg.

Akkor honnan tudják, hogy ki küldte be, és ki nem, ha anonim.

Jó, tudom, persze, hogy honnan tudják, ez csak egy költői kérdés.

Na, de mégis!

Nem ellentmondás ez?

2011. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!