Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Honnan fogják tudni, hogy nem...

Honnan fogják tudni, hogy nem töltöttem ki és nem küldtem vissza a népszámlálási kérdőívet?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:
15%

Onnan, hogy nem neked kell visszaküldened, hanem a számlálóbiztos jön majd érte. Nem tudom, észrevetted-e, hogy a borítékon az szerepel, hogy postán nem lehet továbbítani.

A számlálóbiztos meg csak észreveszi, hogy adtál-e oda neki kérdőívet vagy sem. Ha jól tudom, az internetes kitöltést is tudja valahogy ellenőrizni, ennek a módjára már nem emlékszem, de a népszámlálás honlapján mindent megtalálsz.

(csak tudnám, miért lett divat újabban a "nagyonellenzékihipermagyarfolytonlázadó" emberek között még a népszámlálást is bojkottálni...)

2011. okt. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Miért kell ebből ekkora ügyet csinálni? Kitöltöd 5 perc alatt és már kész is..
2011. okt. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Az 1800-as években is meghiúsult a népszámlálás, mivel a magyar nemesek összefogtak, és nem hagyták, hogy számba vegyék őket. Bár tényleg fontos dolgokban fogtak volna össze, nem ilyen ökörségben... most magyar nemes helyett a magyar paraszt lázadozik :)
2011. okt. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az Önkormányzat Népesség-nyilvántartási Osztályán meg tudják nézni, hogy az adott ingatlan (utca, házszám) alá ki van bejelentkezve állandóra ill. ideiglenesre.

(Azért, mert "elvileg" a népszámlálás titkos, nem jelenti azt, hogy ne tudjanak utánanézni, ha büntetni akarnak az állampolgári kötelesség megszegése miatt)

2011. okt. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A számlálóbiztosnak nem volt a lakásra vonatkozó kérdőíve, csak személyeset kaptam, és mi van akkor, ha nem nyitom ki az ajtót amikor megint jön, mert éppen nem vagyok itthon, sőt már nem is lakom itt.
2011. okt. 4. 10:28
 6/9 A kérdező kommentje:
És nem ide vagyok bejelentkezve, a bejelentett lakcímemen már rég másik család lakik, ott fognak keresni? Az vicces lesz
2011. okt. 4. 10:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem keresnek sehol. Minden ingatlanba jut egy lakáskérdőív (ha nincs, akkor tessék szépen kérni, majd csak lesz) és annyi személyi kérdőív, ahányan ott életvitelszerűen tartózkodnak.

Teljesen mindegy, hová vagy bejelentve, ott kell kitöltened, ahol laksz. Vagyis ha a te bejelentett címedre egy másik család költözött, akkor ők megkapják az oda vonatkozó lakáskérdőívet és ők töltik ki a személyi kérdőíveket. Te meg kitöltöd majd ott, ahol laksz.

Ha egy ingatlanban nem talál senkit a számlálóbiztos, akkor majd megpróbálja később. Ha egyáltalán nem talál senkit, akkor ő sem tud vele mit kezdeni. Viszont éppen azért juttatják el előre a lakáskérdőívet, mert azon rajta van a számlálóbiztos neve és elérhetősége, így ha valaki tudja, hogy alig lesz otthon vagy kérdése van (mondjuk az, hogy hol a lakáskérdőív), el tudja érni.

2011. okt. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát ezaz, hogy a biztos nem talált erre a lakásra vonatkozó kérdőívet.
2011. okt. 4. 10:49
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
online is ki lehet tölteni.Mivel én alig vagyok otthon,vagy többnyire este későn érek haza,így sosem találnának meg.Így online kitöltöttem.Nem csinálok + gondot magamnak ilyen apróság miatt.Pár perc és kész is voltam vele.
2011. okt. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!