Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Zeitgeist...

Mi a véleményetek a Zeitgeist mozgalomról?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 21:12
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Ez nyilván lassú folyamat. Az első lépés, szerintem az egyes emberek értékrendje. Az legyen rendbe. A multicég is emberekből áll. Utána ahhoz az értékrendhez lehet igazítani mindent. Jelenleg elég nagy kettősség van a között, hogy papíron civilizáltnak valljuk magunkat, amúgy meg állat módjára kihasználunk bárki és bármit.


Nagyon fontos lenne, hogy ne az elveinket rohasszuk le a rossz szokások szintjére, hanem mi nőjünk fel az elveinkhez. Hol van manapság az a sok szép eszme, amit már rengetegen leírtak? Hívjatok álmodozónak, de ha nem is próbálkozunk sose lesz más.


Az alulról jövő kezdeményezésekbe látok fantáziát. Ha mindenki előtt egyértelmű, hogy valamin javítani kell, akkor azt vehetjük megtörténtnek.

2011. okt. 10. 21:12
 22/26 anonim ***** válasza:

"Hol van manapság az a sok szép eszme, amit már rengetegen leírtak? Hívjatok álmodozónak, de ha nem is próbálkozunk sose lesz más."


Jézus Krisztusnak is szép eszméi voltak. Mi lett belőlük? Inkvizíció. Azt kellene megérteni hogy rengeteg nagyon jól hangzó elv létezik, de azokkal kitörölhetjük a seggünket.



"Az első lépés, szerintem az egyes emberek értékrendje. Az legyen rendbe. A multicég is emberekből áll."


Nos, ez az első lépés már rögtön lehetetlen. Nem lesz rendben az emberek értékrendje. Soha. Vannak jó emberek, vannak befolyásolható emberek, és vannak rossz emberek. A hatalom a rossz emberek kezében van. A befolyásolhatók pedig a hatalom után mennek.


Amit az zeitgeist csinál az az, hogy elhiteti az emberekkel, hogy ha kitalálsz egy új ideológiát, akkor azzal el lehet érni valamit. Hogy új rendszert lehet építeni anélkül, hogy a régit lerombolnánk. Ráadásul az ellenségről festett képe is félrevezetés...

2011. okt. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

"Nos, ez az első lépés már rögtön lehetetlen. Nem lesz rendben az emberek értékrendje. Soha. "


Itt az alapvető nézeteltérés. Én jobban szeretek abban a hitben élni, hogy nincs igazad, és igenis lehet jó irányba befolyásolni az embereket. Nem tudom hogyan. Vannak nehéz esetek... tényleg. Akinek látszólag jó ahogy van. De az ember azért mégis csak tanulékony fajta.

2011. okt. 10. 23:09
 24/26 anonim ***** válasza:
27%

A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 16:47


Az MTA doktorának lenni tényleg nevetséges. A professzorok batthyány körében is csak kinevetni való emberek vannak. És akkor nem soroltam fel csak az ismertebb címeit. Ha szerinted ő és szakmai felkészültsége nevetséges, akkor kíváncsi vagyok, hogy TE mivel rendelkezel. Van egy béescéd gazdmenből és már a szakma nemzetközileg elismert tagját hülyézed? Gratulálok.

2011. okt. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:17


Az, hogy az MTA-ban szerezte a doktori címét, szép dolog és sokra is vihette volna vele. DE! Attól, hogy MTA-n doktorált még nem tag, ergó nem jár neki akkora tisztelet. Meg amúgy mit tett le az asztalra? Mi is volt az egyik könyv címe? A bilderberg csoport igaz története? Az munkája a barikádon és hasonló agybeteg náci oldalakon jelenik meg. Ez annyira becsülendő? Jah, hogy te a csekély kis tudásodat az ő marhaságai alapján szerezted?! Sajnálom. Az egész nőszemély hiteltelen szakmai körökben, jobb ha tudod.


És igazad van. Én sem vagyok ász, de én legalább nem állítom magamról azt, amit ő. Én nem kezdem az egész rendszert szidni a zsidóktól kezve, a komcsikon át, a reptiliánokig.

2011. okt. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"...professzorok batthyány körében is csak kinevetni való emberek vannak."

Nem, csak éppen ő ott nem tudott érvényesülni ezért kezdett a megélhetési kamugyártásba. Mikor is került be 95-ben? Azóta mit tett? 2002-ben miépesként indult! Abszolút hiteltelenné téve ezt a pályáját. Ja amúgy a szervezet nem nagy szám.

2011. okt. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!