Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen támogatások járnak egy...

Milyen támogatások járnak egy egyedülálló anyának? (Egy iskoláskorú gyerekkel)

Figyelt kérdés
A helyzet a következő:lesz saját másfél szobás panel lakásom.Munkám viszont jelenleg sajnos nincs,rajtam kívülálló okokból.A családi 12000,a gyerektartás 15000 ft (közös megegyezés,nincs papír róla).Mást nem kapok.Amíg nem találok munkát,a rokonok segítenének a rezsiben és a megélhetésben.Kérhető átmenetileg szociális segély vagy közmunka?Ennek mennyi az összege?Jár még ezen kívül valami juttatás?
2011. okt. 11. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
A családi pótlék az 13.700,- A többiről érdeklődj az önkormányzatnál. Szerintem szívesen segítenek. Nekem anno olyan segélyeket is felajánlottak, amikről addig nem is hallottam. Azt mondták, hogy örülnek, hogy egy magyar anyának segíteni tudnak Magyarországon...(olyan városban élek, ahol sok az etnikum)
2011. okt. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Jó lenne,ha nekem is felajánlanák azt a több féle támogatást,mert eleinte szükség lesz minden fillérre,amíg munkát találok.Most is keresem,de eddig semmi.
2011. okt. 11. 18:33
 3/4 anonim ***** válasza:

# csp 13.700

# rendszeres gyermekvédelmi támogatás alapján ingyen ehet az iskolában (alsó tagozatig) és évente kétszer 5800.-ft-ot utalnak

# rendkívüli gyermekvédelmi segély (évente kétszer 6-8-10 ezer ft, önkormányzata válogatja)

# átmeneti segély (gyerektől függetlenül, évente 4x 6-8-10 ezer huf)


# Ha már nem kapsz álláskeresésit, akkor kapsz rendelkezésre állási támogatást, ami 28.500


# létezik lakhatási támogatás is (lakbérre, rezsire 3000-15000 huf)


Nagy eltérések vannak az önkormányzatok között. Menj be egy családgondozóba és ott segítenek.

2011. okt. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,sokat segítettél!
2011. okt. 17. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!