Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Számomra furcsa csak, hogy...

Számomra furcsa csak, hogy megint adományokat kéregetnek az Egyiptomban megsérültek javára?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék szívtelennek tűnni, mert adakoztam pl a vörösiszap károsultjaiért is. De akik kint voltak az őszi szünetben Egyiptomban nyaralni, azok éppen nem szorulnak rá a kisemberek kevés pénzére. Olyan családok, akik nem milliomosok, hanem több milliárdosok. Akkor miért kéreget a állam pénzt az adományvonalon azoktól, akiknek nagyon kevés pénzük van? Azoktól akik nem tehetik meg, hogy kiruccanjanak a tavaszi szünetben nyaralni. Számomra furcsa csak?
2011. nov. 9. 08:20
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy nagyon sajnálom őket, ennél nagyobb tragédia nem történhet emberrel, mint velük. Ez borzalom! Csak az adományvonallal nem értek egyet.
2011. nov. 9. 08:24
 2/20 anonim válasza:
100%
Igen, ez nekem is feltűnt, hogy még alig történt meg a tragédia, arra már volt idő, hogy bankszámlát nyissanak... És azt mondják, hogy sokba kerül a rehabilitáció. Szerintem az utazás sem volt olyan olcsó és ha arra telt... Természetesen nagyon sajnálom a családokat, de azért tartsunk már egy bizonyos határt. Mielőtt valaki szóvá tenné, ha az én családtagomról lenne szó, akkor sem lenne más a véleményem.
2011. nov. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Az azért egy kicsit túlzás, hogy milliárdosok járnak Hurghadára. Én is voltam szeptember elején és közel sem vagyok az. Ez egyértelműen sofőrhiba, ennél már csak a minibuszos transzferesek életveszélyesebbek. Én is azt érzem, ha ez itt az m1-en történt volna max 2x benne lenne a híradóba. A mokka című reggeli sz@r már 2 napja ebből a hírből él. Még dopemant meg a nacsa olivért is sikerült megszólaltatni az ügyben...
2011. nov. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Utolsó hidd el, hogy milliárdosok. De ezzel nincs is baj, csak azzal, hogy azoktól a kisemberektől akarnak pénzt megint, akik még a Balatonig sem jutnak el. Egyiptom lehet, hogy nem olyan drága már, de ha egy 9tagú család kimegy, az azért már minimum egy millio. Persze gondolom, hogy nem a sérültek kérik a pénzt, mert Ők sajnos még nincsenek olyan állapotban. De valakinek ez megint "jó üzlet".
2011. nov. 9. 09:01
 5/20 anonim ***** válasza:
22%

Egyiptom olcsó, novemberben meg főleg. 4 tagú család, ha kisgyerekkel megy, az sem drága, mert azoknak általában 50% a kedvezménye az egyébként is alacsony árból.


A milliárdos nem biztos, hogy ismeri Egyiptomot. Ők Bali-t, Thaiföldet stb.. preferálják.


Milliárdosok mi? :))) Én bármikor ki tudnék fizetni egy két fős egyiptomi, all inclusive 5*-os utat 2 hétre főzeszonban, és hát...úgy vettem észre, nem vagyok milliárdos.


A kérdéssel kapcsolatban:


Nem furcsa. Az utasbiztosítás kötelező volt, szóval minden intéz a biztosító. A további anyagi támogatás viszont kérdéses, főleg azoknál, akiknél mindkét, vagy egyik szülő elhunyt.


Baromira dühít ez a gondolat, hogy ha valaki elmegy nyaralni, UTÓSZEZONBAN, az már milliárdos... Persze ez amolyan magyar irigység, ez mindenhol jelen van.


Honnan tudod, meddig gyűjtött rá?


Mellesleg meg, most kb. annyiba kerül Egyiptom, hogy ha egy kiskeresetű ember (~nettó 100.000) havonta eltesz 8000 ft-ot 1 évig, akkor lazán megvan a novemberi nyaralása. Talán még költőpénz kell, szóval elérhető.

2011. nov. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Utolsó röhögj csak, de bizony milliárdosok! Persze biztosan nem mindenki aki kint volt. És nem irigység, csak miért kellene a kisembereknek támogatni. Volt biztosításuk, ha meg nem az az Ő felelősségük, hogy nem kötöttek. De egyébként is ezt nem ők találták ki, hogy adakozzunk értük. Sajnos nem hiszem, hogy ezek a pénzek odakerülnek, ahova kell. Nem irigylem tőlük, hogy nyaralni voltak, DE mint írtam ez nem olyan,mint az iszap károsultak. Persze ott sem kapták meg a megígért támogatásokat. :(
2011. nov. 9. 10:49
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem arra gondolok, ahol elhunyt mindkét szülő, vagy akár csak az egyik is. Ennél nagyobb tragédia nem is történhet gyermekkel. De ott sajnos a pénz nem fog segíteni visszahozni a szüleit. Persze azért vannak az országban sokan gyerekek, akiknek elhunytak a szülei, de a kutya nem támogatja őket. :( De ez más téma. Ne is menjünk bele.

Számomra csak az furcsa, hogy történik valami és máris csinálnak egy bankszámlát és az emberek jóindulatára alapozva adakozzanak. Nem hiszem, hogy az a pénz oda is kerül ahova kell. Valamennyi lehet, hogy odaér, dehogy kis része az is biztos.

2011. nov. 9. 10:58
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ki ne sajnálná őket?

Halottak, sebesültek...szörnyű. Az együttérzés a minimum, de az adománygyűjtést én is túlzásnak tartom. A hazai utakon is naponta halnak meg olyanok, akiknek semmilyen nyaralásra vagy utazásra nem futja. Őket többnyire meg sem említi a média.

A másik dolog amit főleg az utóbbi években figyeltem meg, az a hasonló tragédiákban elhunytak hozzátartozóinak feltűnő "érzéketlensége". Gyakran még aznap végignyilatkozzák az összes kereskedelmi adót, jó pénzért mennek a "frizbibe" meg ilyenek. Én személy szerint biztos, hogy belebetegednék egy ilyen csapásba, de egy ideg összeroppanás lenne a minimum (pedig nem vagyok összeomlós típus és a családommal se vagyunk olyan "összeölelkezősek"), nemhogy azonnal keresném a szabad kamerákat, bármennyit is ajánlanának érte. Persze nem vagyunk egyformák, de akkor is...

2011. nov. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
26%

#6/8


Én augusztusban voltam 1 hétre busszal Bulgáriában, all inclusive ellátással 92.000Ft / fő áron. Ehhez jött még vagy 40-50.000 költőpénz, tehát nagyjából 140.000-be volt. Egyiptom most ennél olcsóbb.


Akkor király, mert én milliárdos vagyok! ;) De f@sza!!!

2011. nov. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

Ez azért erős túlzás!!

Még csak milliomosnak se kell hozzá lenni, hogy az ember eljusson Egyiptomba.

Nekem pl. még lakásom sincs, mégis ki tudnék fizetni egy egyiptomi utat, ha nagyon vágynék oda, meg is tenném.

De annyira nem érdekel.

2011. nov. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!